wibako

Zamykanie maski, korka wlewu paliwa

Moderator: mechanior

Zamykanie maski, korka wlewu paliwa

Postprzez digidy » 24 Cze 2017 23:16

Marka i model maszyny: CAT 432D(1)
Rok produkcji: 2003

Witam. Pewnie pytanie wydaje się śmieszne, ale jak zamykacie maskę oraz korek wlewu paliwa? Do tej pory nigdy nie potrzebowałem, ale ostatnio muszę zamykać i nie mogę. Nie dostałem kluczyka dodatkowego a ten oryginalny pasuje tylko do stacyjki i do zamykania kabiny. Otwiera on jedynie jeszcze schowek w kabinie, ale ani maski ani korka wlewu paliwa nie otworzy... Miałem zmieniane te zamki i dlatego nie pasuje czy powinienem dostać jeszcze jeden kluczyk bo on jest inny niż do stacyjki? Czy chociaż do maski to będzie kluczyk uniwersalny tak jak do kabiny i pożyczę go od jakiegoś znajomego i dorobię? Dziękuję za pomoc.

Image

Image

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Zamykanie maski, korka wlewu paliwa

Postprzez mechanior » 25 Cze 2017 01:51

WSZYSTKIE kluczyki CAT poza ŻÓŁTYMI są identyczne tylko zamki są wykonane z różną dokładnością, dlatego zapewne twój wytarty kluczyk przestał działać w niektórych miejscach... kup nowy kluczyk.
Korek zbiornika nie wygląda na oryginalny.
Zamki maski w tym modelu rozpadają się jako pierwsze.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zamykanie maski, korka wlewu paliwa

Postprzez digidy » 25 Cze 2017 17:41

Dziękuję za odpowiedź. Używam kluczyka nowego, od razu po kupnie poszedłem do znajomego punktu dorabiania kluczy z oryginalnym kluczykiem i o dziwo od razu dał mi drugi klucz bo to standardowy klucz cat, miał gotową "surówkę". Nie pasuje ani mój oryginał ani ten nowy. Pewnie padł ten zamek od maski rzeczywiście. Czy dokupię u Was kolego mechanior wkładkę taką i da się radę zamontować żeby działała? Ten korek wlewowy też muszę mieć zamykany, masz takie korki z zamkiem na sprzedaż albo same zamki jeśli da się radę wymienić go? Nie przyglądałem się dokładnie czy jest możliwość wymiany...

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Zamykanie maski, korka wlewu paliwa

Postprzez mechanior » 25 Cze 2017 23:14

Do CATa są gotowe całe korki i zamki, wkładek nie ma w sprzedaży...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zamykanie maski, korka wlewu paliwa

Postprzez digidy » 26 Cze 2017 23:23

No to w takim razie zadzwonię do Was w tym tygodniu, ten zamek maski szczególnie mnie interesuje... Myślałem, że taki korek wlewu paliwa mają wszystkie CATy bo to moja pierwsza koparko - ładowarka, a na necie widziałem zdjęcia i są zupełnie inne. Pewnie oryginalnie nie ma tej wstawki we wlewie, która chyba zabezpiecza przed spuszczaniem paliwa, u mnie widać na fotkach, na nitach to się trzyma do rury wlewowej zbiornika... Czy taki korek kupię u Was? Bo inaczej pewnie będę musiał całą tą wstawkę roznitowywać i potem dopiero bardzo kombinować...

Image

Image

Image

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Zamykanie maski, korka wlewu paliwa

Postprzez mechanior » 26 Cze 2017 23:28

To na początek jedź do sklepu z częściami do TIRów i sprawdź czy nie dobierzesz korka o takim samym gwincie, zawsze to lepsze zabezpieczenie niż korek bez zamka...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zamykanie maski, korka wlewu paliwa

Postprzez digidy » 08 Wrz 2017 12:07

Koledzy, zamek do schowka (wkładka) jest identyczny jak do zamykania maski, zamieniłem tylko wkładki miejscami (zamykanie wchowka w kabinie na kluczyk nie jest mi potrzabne), a być może nawet uda się naprawić moją wkładkę do zamykania maski w punkcie dorabiania kluczy. Dodatkowo spróbują dorobić mi kluczyk do zamykania wlewu paliwa, może się uda, ale nie gwarantują, koszt to aż 100zł, ale potrzebuję zamykać ten zbiornik paliwa.

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej