wibako

428 S2 Naprawa Hamulcy

Moderator: mechanior

428 S2 Naprawa Hamulcy

Postprzez Piotrekk » 09 Lip 2017 09:40

Marka i model maszyny: Cat 428s2
Rok produkcji: 1994
Numer seryjny: 6TC(jutro uzupełnie całość)

Witam, skończyły mi się hamulce w lewym kole a prawe już też ledwo co hamuje(jak mocno przycisnę to słychać zgrzyty). Byłem u mechanika i mówił że z wymianą nie ma problemu tylko że muszę części zamówić czyli tarczki, przekładki i olej. wg katalogu to tarczek jest 8 a przekładek 4(jak się mylę to mnie poprawcie). pytanie mam następujące: coś jeszcze trzeba wymieniać jak już będzie to rozbierał? Dodam że z niczego mi nie cieknie a olej jest praktycznie pod korek cały czas w moście.

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


Reklama

simmet

428 S2 Naprawa Hamulcy

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Lip 2017 10:46

Kolega Mechanior to specu od Cat. Doradzi ci co masz jeszcze wymieni oraz kupisz u niego wszystko co potrzebne.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: 428 S2 Naprawa Hamulcy

Postprzez Piotrekk » 10 Lip 2017 17:49

w sumie to już zamówiłem w "aptece".8tarcz i 4 przekładki + olej do mostu. pozdrawiam

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


428 S2 Naprawa Hamulcy

Postprzez mechanior » 10 Lip 2017 21:46

Jeśli nie cieknie to nic więcej ci nie jest potrzebne, najczęstszym problemem w tych mostach są rozdarte uszczelniacze cięgien (mieszki) ale wtedy poziom oleju szybko spada do poziomu cięgien.

Zużyciu ulegają co prawda też powierzchnie rozpieraczy tarcz (hamulce są czysto mechaniczne na cięgnach i rozpieraczach) a także koszy ale jak wymienisz komplet tarcz oraz przekładek to powinno załatwić problem na dłuższy czas...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej