wibako

Kasowanie luzu kół tylnych

Moderator: mechanior

Kasowanie luzu kół tylnych

Postprzez digidy » 08 Wrz 2017 12:45

Marka i model maszyny: CAT 432D(1)
Rok produkcji: 2003

Witam wszystkich. Zaraz po kupnie maszyny zauważyłem małe luzy na kołach tylnych, ostatnio jednak podniosłem maszynę i okazało się, że luzy znacznie się powiększyły, czuć je było lekko nawet podczas jazdy... Planuję zabrać się za to. Obowiązuje mnie poradnik: "Wymiana tarczek tylnych" z poradników mechaniora, prawda?
http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=13&t=11227#p53983
Nie wiem czy wystarczy skasować luz czy trzeba będzie wymieniać łożyska, pewnie wyjdzie w praniu... Maszyna ma teraz 3600mth, opony GOODYEAR są od nowości i są trochę nierówno zdarte, sadziłem, że to one powodują to bujanie, ale jednak nie...
Potrzebny sprzęt czy narzędzia posiadam, ale nigdy jeszcze nie wyciągaliśmy mostu z tej maszyny. Wiecie jaki jest mniej więcej koszt naprawy(fachowiec)? Kolego mechanior, dojeżdzasz na takie naprawy czy trzeba maszynę ciągnąć do Ciebie?

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Kasowanie luzu kół tylnych

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Wrz 2017 16:51

Opony zapewnie zjechły się nierównomiernie od tych luzów właśnie.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kasowanie luzu kół tylnych

Postprzez gabi1983 » 08 Wrz 2017 21:12

Dasz rade tylko rób według wskazówek i radze nie żałować na łożyska ja tak zrobiłem i rozbierałem po 2 miesiącach na nowo .

gabi1983
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 11 Cze 2016 13:15
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat428d

Firma: P.S.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej