wibako

maszyna przygasa/ przydlawia

Moderator: mechanior

maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez crew1987 » 21 Wrz 2017 21:36

Marka i model maszyny: 428c
Rok produkcji: 2000
Numer seryjny: 2cr19

witam, w sobote tak jak by mi zabraklo paliwa, dolalem i wszystko bylo ok.
w poniedzialek porobilem rano z 2h, potem maszyna jak by dostawala powietrza, az zgasla. odpwietrzylem maszyne, odkrecilem przewody wtryskow, podpompowalem pompka, krecilem az do przelania paliwa, i zakrecilem i maszyna odpalila. ok
dzis mialem paliwa w okolicach rezerwy, mala gorka, maszyna przydlawia sie chwile, kilka razy w odstepach, i zgasla. Pomyslalem ze maly stan paliwa, gorka, zapowietrzyla sie, dolalem 20l odpowietrzylem, odpalila, i za jakies 4min, zaczela znowu co pol minuty, przygasac.
wczesniej ledwo co palila mi sie lampka od ladowania, dzis lampka pali sie juz wyraznie. i jak dodam gazu, to przerywa przerywkowo. Alternator byl sprawdzany 2 razy, u dwoch mechanikow. mowili mi ze wszystko dziala, ladowania jest. cos u mnie musi byc ze minimalnie mi sie lampka pali od ladowania.
pompa wtryskowa, wtryski, rozrusznik nowe. czy jest jakis bezpieczik ? ....regulator napiecia na alternatorze ? ale jak wzielem alternator od mechanika, to spr u siebie na koparce ze jest ladowanie.

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


Reklama

simmet

maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez mechanior » 21 Wrz 2017 22:12

Kontrolka się żarzy bo masz przebicie na wiązce albo w clusterze czyli tym zespole kontrolek, zmierz jakie jest napięcie, jeśli OK to olej temat. Znam co najmniej kilka przypadków w C z taką dolegliwością...

Maszyna ci się zapowietrza przez pompkę lub filtry zwłaszcza korpus dolnego separatora, sprawdź czy nie ma czegoś na smoku w zbiorniku, po sytuacji z brakiem paliwa zdarzają się cuda...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez gabi1983 » 23 Wrz 2017 17:19

Sprawdź pompkę od strony zbiornika hydraulicznego a najlepiej odkręć bo mi ciągła powietrze i kupiłem nową i jak ręką odjął .
Co ciekawe kiedyś przetarł mi sie przewód który idzie od pompki do filtra i też łapało lewe powietrze jest on schowany miedzy zbiornikiem hydrauliki a silnikiem słaby dostęp ale idzie go wyciągnąć i sprawdzić.

gabi1983
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 11 Cze 2016 13:15
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat428d

Firma: P.S.


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez crew1987 » 23 Wrz 2017 17:45

panowie problem rozwiazany....... myslalem ze jebne jak znalazlem przyczyne. Wszystkie przewody paliwowe posprawdzane, zamontowalismy waz gumowy przezroczysty, zobaczyc gdzie jest nieszczelnosc ukladu i nie byla nigdzie! Odpowietrzanie bylo niepotrzebne wogole. jeszcze zalozylem nowe filtry paliwowe, i mojemu zdzwiwieniu pierwszy filtr, po dodaniu gazu gdzies przepuszczal paliwo. zaczelem szukac nieszczelnosci, ale nigdzie nie bylo ! moj stary pan Jasiu mechanik, mowi zdejmi przewod od przelewu , co idze z filtra do zbiornika. podczepil rurke, i probuje dmuchac, a tu nic ! rozkrecilem drugi koniec kolo zbiornika. i jakas kawalek minimalny gumki sie wpierd***** ze nie bylo przeplywu, i ciagle blokowalo paliwo. wyczyscilem i zalozylem, maszyna bez jekniecia. dzis testowalem, 4h i git malina. maszyny wrocila do zycia.
ps. przez glowe i przeszlo ze moze dziura w tloku jest, przebieg maszyny 16k bije niedlugo

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez mechanior » 23 Wrz 2017 21:23

A to wszystko przez to że brakło paliwa!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez Quadral20004 » 26 Wrz 2017 22:24

pompka zasilajaca do wymiany

Quadral20004
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 20 Paź 2016 22:44

Maszyna: liebherr 900 2002r

Firma: pphu marian


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez crew1987 » 26 Paź 2017 22:04

pompa zasilajaca nowka, patrzylem i dziala prawidlowo.

Mam pytanie czy przewod "przelewowy do zbiornik" (powrot) ma miec jakas gumke podkladke, zeby trzymalo cisnienie? tzn minimalny otwor, nie za duzy zeby, paliwo trzymalo sie w ukladzie ?
ten przewod u mnie ktos dorobil z weza normalnego. dlatego sie pytam, a dzis mi sie maszyna na koniec znowu zapowietrzyla. 9 godzin chodzila normalnie, koncowka a tu zonk.
jeszcze jak odkrecalem korek wlewu paliwa, to takie cisnienie az slychac bylo jak ssa do zbiornika powietrze. jak by za maly otwor byl w korku dla powietrza.

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez mechanior » 27 Paź 2017 21:17

TY! Przecież MASZ ROZWIĄZANIE!! Tam niema prawa być podciśnienia! Masz zatkany odpowietrznik w korku.
Przewierć dziurę w korku a najlepiej dla testu zatkaj wlew szmatą i pracuj do końca dniówki.
Był już taki przypadek na forum...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez crew1987 » 29 Paź 2017 21:41

korek, przerobilem, powietrze sie dostaje. ale dalej jest problem. maszyna odpowietrzona, i dalej ja cos boli. pojechalem na probe do lasy kawalek od domu, i ledwo co dojechalem do domu, jechala i sie dlawila. a najlepsze jest to ze zgasla, wzielem wode zimna pompe wtryskowa polalem, i odrazu odpalila i rura, znowu sie zagrzala i problem, az nie wierze ze pompa znowu szwankuje.....
jeszcze jutro bede patrzyl, wszystko na nowo.

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez zeppelin zm 15 » 29 Paź 2017 22:08

Chyba niestety pompa siada. To co zrobiłeś właśnie tak się wyklucza czy pompa sprawna czy nie...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez crew1987 » 29 Paź 2017 22:31

zeppelin zm 15 tylko wiesz co jest najlepsze, to jest praktycznie nowa pompa....... ja mam ja od lipca tego roku !
i juz raz byla , na gwarancji w Anglii.

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


maszyna przygasa/ przydlawia

Postprzez zeppelin zm 15 » 29 Paź 2017 23:01

No wiem rozumiem ciebie i nie dziwię się że jesteś wkurzony, ale jak sam widzisz na co wskazuje...

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej