Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

CAT 432d sterowanie krokodyla

27 Lis 2017 09:44

Marka i model maszyny: CAT 432d
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: BLD02196

Witam wszystkich,
przeczytałem istniejące wątki na temat nie działającego krokodyla. Diagnoza jest jasna - "potencjometr" magnetyczny w joysticku. Rok temu pomogło przelutowanie zimnych lutów, teraz problem powrócił. Tym razem jest to urwany czujnik hallotronowy. Chwilowo chcę się wstrzymać z zakupem nowego joysticka. I tu rodzi się kilka pytań:

1.Czy między suwakiem krokodyla a cewkami na rozdzielaczu jest jeszcze jakaś elektronika bądź sterownik?
2.Na jakie napięcie są cewki na rozdzielaczu?
3.Jeśli któryś z kolegów byłby skłonny do podzielenia się wszelką dokumentacją do tego modelu to byłbym bardzo wdzięczny (schematy elektryki, hydrauliki, manunale itp) Widziałem w innym wątku, że kolega Mechanior wysyłał komuś na maila schemat :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc

CAT 432d sterowanie krokodyla

28 Lis 2017 10:16

Moduł hydrauliki jest pod prawą konsolą na nadkolu pod zegarami.
W skrzynce akumulatorów lub pod skrzynką bezpieczników powinno być gniazdo diagnostyczne CAT DATA LINK (wpisz sobie DEUTSCH NON-ISO PIN9 ten ostatni zwrot od w google to zobaczysz jak ma wyglądać).
Suwak na joyu daje sygnał do modułu który zarządza pracą cewek proporcjonalnych na rozdzielaczu. Diagnostykę wykonuje się specjalnym dedykowanym urządzeniem, nie ma opcji sprawdzenia w inny sposób. W dokumentacji nie ma danych dot, napięć i przebiegów prądu, cewki są nominalnie 12v ale sterowanie ich pracą odbywa się za pomocą zmiany przebiegu prądu w praktyce niemierzalnego inaczej jak tylko oscyloskopem.
Wyślij odpowiedź