wibako

cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Moderator: mechanior

cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Postprzez didazepp » 16 Mar 2018 17:39

Witam kolegów mam problem silnik nie chce odpalić na zimno . Wolno kręci . Wymieniłem akumulator. Nie pomogło. Rozrusznik przegladniety szczotki ok łożyska ok . Na stole kręci jak szalony. Co najlepsze wykrecilem wtryski bo chciałem zmierzyć ciśnienie a silnik dalej wolno się obraca . Czy jest możliwość ze pompa hydrauliczna go blokuje? Możliwe że ktoś kręcił coś przy zaworach.

didazepp
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 02 Paź 2016 15:18

Maszyna: jcb 3 cx cat 428

Firma: firma prywatna


Reklama

simmet

cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Postprzez Brandix » 16 Mar 2018 18:08

Jest to możliwe. Jak się to stało nagle, to sprawdź najpierw, czy jakaś dźwignia/pedał nie została w pozycji pracy.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Postprzez didazepp » 16 Mar 2018 18:12

Kupiłem ta maszyne i nie wiem jak było wcześniej . Ale z tego co mi mówił właściciel to psikali mu samostart bo nie mógł złapać . Jak już zapali to później odpala .

-- 16 Mar 2018 17:12 --

Jak krece kluczem silnik to lekko się kręci nie ma oporów.

didazepp
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 02 Paź 2016 15:18

Maszyna: jcb 3 cx cat 428

Firma: firma prywatna


cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Postprzez makumba » 16 Mar 2018 19:09

może być pompa , ja tak miałem , ciśnienie w pompie się zbiera i blokuje silnik, temat chyba był na forum już poruszany , jak zaczniesz kręcić rozrusznikiem to pociągnij funkcję np. od zamykania łyżki przedniej , jak zapali to jest to ,zacinają się zaworki na pompie

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Re: cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Postprzez Lolo » 16 Mar 2018 19:40

didazepp napisał(a): ...Wolno kręci . Wymieniłem akumulator. Nie pomogło. Rozrusznik przegladniety szczotki ok łożyska ok...


Miałem podobną sytuację. W moim przypadku problem tkwił w połączeniu z ramą przewodu masowego akumulatora. Nie było odpowiedniego styku. Po wyczyszczeniu kręci jak szalony :D

Awatar użytkownika
Lolo
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 424D

Firma: Lolo


Re: cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Postprzez CinekDrago » 24 Mar 2018 08:24

Miałem taki sam problem w swoim Cat 428 A. Na mrozie nawet z samo startem było bardzo ciężko odpalić. W efekcie rozrusznik się spalił i dałem do regeneracji. Po miesiącu tej zimy znowu się spalił więc szukałem zamiennika. Kupiłem rozrusznik przekladniowy szybko obrotowy i teraz koparka bez problemu odpala nawet w duże mrozy. Oryginalny rozrusznik kręcił jak by chciał a nie mógł.

CinekDrago
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 24 Mar 2018 08:18

Maszyna: Jcb 3cx sitemaster 2000

Firma: Prywatnie


cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Postprzez mechanior » 24 Mar 2018 23:57

Gdyby wszystko było sprawne nie było by problemów z odpaleniem, rozruszniki przekładniowe maja wyższe obroty ale znacznie niższą trwałość.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Postprzez CinekDrago » 25 Mar 2018 10:06

Na pewno ma Pan rację ale raczej ciężko by maszyna budowlana która ma 28 lat działała jak nowa i wszystko było sprawne... A w takim wypadku warto jest zmienić rozrusznik niż robić remont pompy paliwa i silnika. Rozrusznik kosztował mnie 500zl a remont pewnie ponad 5tys. Pozdrawiam

CinekDrago
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 24 Mar 2018 08:18

Maszyna: Jcb 3cx sitemaster 2000

Firma: Prywatnie


cat 428c c słabo kręci rozrusznik

Postprzez mechanior » 25 Mar 2018 11:03

Mam pod opieka kilkanaście takich maszyn, rekordzista ma prawie 40.000 mth i uwierz mi że odpalają normalnie bez remontów silnika i układu wtryskowego, trudne odpalanie rzadko kiedy jest spowodowane poważnymi przyczynami, zazwyczaj to uszkodzenie samego rozrusznika, szczotki, stojan zwora, zwarcie/przerwa w wirniku - wtedy rozrusznik nie rozwija pełnej mocy i to jest główna przyczyna problemów.
Zdarza się też zapowietrzanie albo opory na hydraulice.
Wymiana rozrusznika na mocniejszy niby załatwia problem a tak naprawdę odsuwa w czasie konieczność jego rozwiązania...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: crew1987 oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej