wibako

Silnik 3406 E c15 na pompowtryskach problem z silnikiem

Moderator: mechanior

Silnik 3406 E c15 na pompowtryskach problem z silnikiem

Postprzez Bartek Powers » 20 Paź 2018 11:38

Na wstępie przepraszam za dział aczkolwiek nie wiedziałem gdzie to wkleić ;) Wczoraj udałem się na diagnostykę tira z silnikiem cat'a . Problem polega na tym iż maszyna po delikatnym rozgrzaniu zaczyna falowac na obrotach. Sytuacja dość poważna podczas tego zdarzenia pedal gazu nie reaguje maszyna strasznie dymi na biało i po chwil gaśnie. Po tym procederze niestety już nie odpali trzeba poczekać około pół godziny. Filtry paliwowe nowe sprawdzony układ czy sie nie zapowietrza. Wszystkie czujniki czyli : czujnik położenia wału nieoryginalny wkrecony do oporu aż zerwał gwint ;) godzinę sie silowalem aby to wykręcić . Czujnik ciśnienia oleju nie reaguje poklejony silikonem również ta sama sytuacja z czujnikiem poziomu płynu . Załączam raport błędów. Maszyna po sprawdzeniu tych rzeczy została uruchomiona pracowała prawidłowo aż do czasu rozładunku rano sytuacja powróciła. Maszyna ma prawie 26 tyś mth wiem ze te pompowtryski nie są zbyt udanej konstrukcji i dziwię się że jeszcze wytrzymują. Ciagnik gdy jest zimny ma moc nie dymi odpala od kopa
Załączniki
Screenshot_2018-10-20-11-34-38.png
Screenshot_2018-10-20-11-34-25.png
Pozdrawiam i dzięki za pomoc Panowie

Bartek Powers
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 19 Lut 2018 21:33
  • Miejscowość: Poznan

Maszyna: Cat 432E Jcb 3cx Jcb 1604

Firma: Powers Partner


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej