Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Sterowanie tylnej łyżki joystick czy wajchy

05 Gru 2018 22:19

Marka i model maszyny: CAT 432 E

Witam,moje pytanko czy Cat 432E posiada również sterowanie łyżki tylnej na wajchy czy tylko joystick ?Chcę kupić taki model dla operatora ale uparł mi się że nie chce joystików do tylnej łyżki:)

Sterowanie tylnej łyżki joystick czy wajchy

05 Gru 2018 22:34

432 to maszyna na dżojach a 428 na wajchach. dżoje są o niebo wygodniejsze, ale jak chce wajchy kup mu wajchy, lepiej dla ciebie bo system sterowania jest prostszy.

Sterowanie tylnej łyżki joystick czy wajchy

05 Gru 2018 23:53

Nie lepiej bo wbrew pozorom maszyna 428E jest bardziej awaryjna od 432E, wystarczy poczytać forum, dopiero egzemplarze po 2010 roku są (podobno) wolne od problemów z pompą hydrauliki.
Joysticki się nie psują a opowiadania o "lepszym czuciu maszyny" czy ramienia na wajchach to między bajki... jakbym kupował dla siebie to tylko 432E, mocniejsza i niezniszczalna pompa hydrauliki Rexrotha, zajebista ergonomia pracy, joye mają regulację położenia względem fotela, pracują o niebo lżej, jedyną wadą są sporadyczne usterki przewodów elektrycznych pod gumowymi osłonami joysticków...

Sterowanie tylnej łyżki joystick czy wajchy

06 Gru 2018 00:12

Miałem na myśli to że niema dodatkowego układu sterującego który może się popsuć tylko zwykłe cięgna. Ja mam 432F i na wajchy nigdy się nie zamienię. Mam też JCB 3CX na wajchach i dziękuję bardzo.

Sterowanie tylnej łyżki joystick czy wajchy

12 Gru 2018 22:23

A ten twój operator robił na joyach? Miałem parę lat temu 428C, jakieś 3 lata temu zmieniłem na 432E i za cholerę nie wróciłbym do wajch, i nie wyobrażam sobie lepszej precyzji, komfortu i wygody jak joystick. A przepracowałem w jednej i drugiej parę ładnych lat.
Wyślij odpowiedź