wibako

pomiary cisnienia 428c

Moderator: mechanior

pomiary cisnienia 428c

Postprzez crew1987 » 15 Mar 2019 00:29

Witam, czy zeby zmierzyc cisnienie na skrzyni i pompie hydraulicznej, to trzeba jakies specjalistyczne przyrzady czy mozna jakims miernikiem zmieczyc cisnienie ? (https://allegro.pl/oferta/tester-manome ... 6975858847) i co mi to da, bo zabardzo nie jestem w temacie. czy jak sprawdze cisnienie na pompie hydraulicznej , dostane jakis wynik wydajnosci czy dobrze dziala ? prosze o wyrozumialosc

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


Reklama

simmet

pomiary cisnienia 428c

Postprzez mechanior » 15 Mar 2019 01:49

Wydajności pompy nie zmierzysz... ale jako uniwersalne urządzenie diagnostyczne do maszyny na pewno sie przyda bo CIŚNIENIE to pierwsze o co pytamy jako spece.

Tylko od razu ci mówię: olej zestawy gotowe bo ani zakres ani końcówki nie maja nic wspólnego z tym co ci jest potrzebne.

Do CATa potrzebujesz PRIMO - specjalna złączkę pomiarową CAT za jakies 200 pln lub końcówkę uniwersalną MINIMES z gwintem 9/16 cala bo taki jest używany przez CATa w korpusach do pomiarów (30 pln). Pamiętaj, że jeśli kupisz MINIMES będziesz musiał wymienić w maszynie wiekszość portów pomiarowych (każdy to 30 pln) lub wykrecać za każdym razem oryginał żeby się podpiąć z minimesem... co bywa kłopotliwe bo olej się leje...

Zakres pomiarowy w koparko ładowarce:
silnik: do 6 bar
skrzynia: do 20 bar
hydraulika: musisz mieć mozliwość zmierzenia ciśnienia postoju pompy i sterowania czyli zakres 20-40 bar i pracy czyli do 250...

proponuję następujace manometry:
- silnik 6 bar, od biedy zmierzysz/sprawdzisz doładowanie turbiny
- skrzynia 60 bar, spokojnie zmierzysz ciśnienia i dodatkowo załatwia sprawę dolnego Zakresu w hydraulice
- hydraulika 400 bo 300 nie ma :D

Dodatkowo 1x złączka CAT do szybkich akcji i 2x uniwersalny minimes do wkręcenia
przewody co najmniej 2 metry w ilości 2 sztuk z jednej strony pod manometr a z drugiej minimes

Złączka CAT musi mieć z drugiej strony MINIMES, wtedy spinasz wszystko jak chcesz

Ja mam teraz 6 zegarów (6,10,60,100, 2x400) 4 przewody, 4 złączki CAT i koło 20 minimesów z różnymi gwintami: calowymi, metrykami do tego walizka przejściowek, wpinek i złączek itepe ... tyle w zestawie analogowym

Mam też zestaw elektroniczny: 2 x czujnik dwukanałowy 600 bar ciśnienie z temperaturą, przepływomierz 150 l/min z odczytem cyfrowym, budowaniem formuł odczytu (różnica ciśnień - delta, przepływ przy ciśnieniu - moc/strata) i możliwością nagrywania charakterystyki (np wykres ciśnienia w funkcji czasu i temperatury) z dokładnością do 1 bar próbkowanie co 1 milisekundę... :mrgreen:

o dziwo przydaje się...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej