wibako

428b jazda tylko do przodu

Moderator: mechanior

428b jazda tylko do przodu

Postprzez marcotur » 23 Maj 2019 05:46

Marka i model maszyny: 428B
Rok produkcji: 1995
Numer seryjny: 7EJ05017

Witam, przeczytałem całe forum ale nie znalazłem problemu jaki wystąpił u mnie.
A więc tak wróciłem z budowy postawiłem maszyne normalnie nic się nie działo. Na drugi dzień po odpaleniu nastąpił zupełny brak jazdy tzn bujnie trochę kołami do przodu i staje. Na podniesionych podporach i łyżce koła normalnie się kręcą (ręcami się nie zatrzyma) Ale co ciekawe gdy dam do tyły lub na luz to koła i tak kręcą się tylko do przodu. Rozkręciłem sterownik skrzyni przeczyściłem tłoczek skręciłem nic to nie pomogło, również wymiana filtra oraz oleju zero rezultatu. Zostało zmierzone ciśnienie z tyłu skrzyni w tych 2 korkach na klucz 18 oraz przy filtrze oleju ZERO... nawet po odkręceniu tych korków odpaleniu maszyny nie poleciała nawet kropla oleju. Uwalona pompa jazdy? i dlaczego koła kręcą się tylko w przód? pozdrawiam

marcotur
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Wrz 2017 06:11

Maszyna: Cat 428B JCB 3CX

Firma: prywatnie


Reklama

simmet

428b jazda tylko do przodu

Postprzez mechanior » 23 Maj 2019 11:41

Jeśli ciśnienie jest ZERO to masz ścięty zabierak zmiennika i nie pitol że nie ma tego na forum bo było opisywane wiele razy.
To samo z samoistnie kręcącymi się kołami w jednym kierunku - to efekt oporu na sprzęgle spowodowanym najpewniej jego zużyciem... też opisywane tyle razy w kółko.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


428b jazda tylko do przodu

Postprzez marcotur » 25 Maj 2019 05:17

Sorry może i czegoś nie doczytałem, a orientuje się ktoś jaki jest koszt remontu takiej skrzyni? czy może lepiej kupić drugą po regeneracji? Wczoraj już ją odkręciliśmy zostało tylko z poduszek zwalić, pozdrawiam

marcotur
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Wrz 2017 06:11

Maszyna: Cat 428B JCB 3CX

Firma: prywatnie


428b jazda tylko do przodu

Postprzez mechanior » 25 Maj 2019 12:19

A ma ktoś taką skrzynię po regeneracji?
Zmiennik plus pompa to około 2500-3000, zestaw sprzęgieł około 600-800
Części mogę dostarczyć a skrzynię naprawić w cenie około 1000-1500 pln (robocizna)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


428b jazda tylko do przodu

Postprzez marcotur » 09 Cze 2019 06:24

Widziałem na olx pod poznaniem ma za 3 tys ale to też nie wiadomo w jakim stanie, jestem z pod kołobrzegu to nie będziemy się bawili w wysyłanie tej skrzyni do Ciebie, ale części zamówie zapisałem Twój nr telefonu będę dzwonił po niedzieli jeszcze raz Dzięki

-- 09 Cze 2019 05:24 --

Mechanior troszkę przesadziłeś z ceną za części, zmiennik i pompe dostałem za 2300zł w serwisie cata w Szczecinie, ale mój gościu co to składał pompe wraz z "bańką" wkładał razem ze skrzynią i jest oki ale nie zajrzał do tarcz sprzęgła i teraz ładnie ciągnie do tyłu ale do przodu trzeba mocno dać gazu żeby zaciągła a przy okazji przedni napęd padł w ogóle nie załącza.....
Załączniki
20190526_061915.jpg
Tak to wygląda po zdemontowaniu

marcotur
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Wrz 2017 06:11

Maszyna: Cat 428B JCB 3CX

Firma: prywatnie


428b jazda tylko do przodu

Postprzez mechanior » 12 Cze 2019 23:27

Jak przesadziłem? zapłaciłeś 2300 czyli pomyliłem się o 200 pln, u mnie pewnie było by taniej (a może i drożej) ale przecież wy nigdy nie kupujecie u tego kto poświęca czas na forum by wam pomagać, bo po co, właśnie dlatego to forum umiera, ludzie którzy coś wiedzą i mogliby doradzać zajmują się tak jak wy wszyscy zarabianiem pieniędzy bo trzeba z czegoś żyć, za parę lat niczego się nie dowiecie bo żadnemu specowi nie będzie się chciało marnować czasu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


428b jazda tylko do przodu

Postprzez zeppelin zm 15 » 13 Cze 2019 00:04

Niestety ale też to zauważyłem od momentu kiedy śledzę forum... Aby tylko się dowiedzieć co jest zepsute, drutem skręcić a ciężko nawet podziękować nie wspominając o formie wdzięczności zamawiając części od kogoś kto na forum pomoże...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej