wibako

CAT TH62 sterownik przełącznika jazdy nie ma prądu

Moderator: mechanior

CAT TH62 sterownik przełącznika jazdy nie ma prądu

Postprzez matrixpolska123 » 27 Cze 2019 16:54

Marka i model maszyny: CAT TH62
Rok produkcji: 1996r.
Numer seryjny: *4TM00747*
Numer przełącznika rewersu przód/tył: 8C5336 i 0539

CAT TH62 nie jedzie ani do przodu ani do tyłu na żadnym biegu,początkowo myślałem że może coś z przekaźnikami albo cewkami,ale sprawdziłem wszystko i cewki również sprawne.Kiedy dałem bezpośrenio prąd z akumulatora do 2 i 3 cewki od góry jak w shcemacie to jedzie normalnie na 4biegu także nie działa przełącznik.Dzisiaj kupiłem sobie wreszcie miernik prądu i okazało się wreszcie coś.Do przełącznika jednym kabelkiem idzie prąd czyli plus,jest tam 11,5V czyli chyba prawidłowo i obok jest masa także też dochodzi chyba,ale nie wiem jak jest po złączu bo tam dalej kable idą aż do sterownika przez kostkę której nie wiem jak rozebrać.Dzisiaj rozebrałem sterownik i dałem prąd jednym złączem i masę i pomierzyłem miernikiem na samym sterowniku w tych bolczykach i na żadnym nie ma jakiegokolwiek prądu,a chyba powinien być i nie wiem na których,bo w złączu ilość kabli się zwiększa więc może z jednego kabelka robi się np dwa plusy tego nie wiem,może w nim gubi się prąd.Może ktoś coś doradzi,czy tak kostka jakoś jest wyciągana bo płyta wydaje się zaklejona po bokach dam też zdjęcia z opisem,numer przełącznika był trochę starty więc nie jestem pewny czy nie pomyliłem jakiejś cyfry lub litery ale raczej nie.Jakby ktoś mógł wysłać schemat tego przełącznika albo go wytłumaczyć na chłopski rozum bo nie ma na nim prądu i nie wiem czy dobrze sprawdzam.Czytałem też o tym działaniu tego AF czyli przełącznika i o tym że potrzebuje sygnałów z czujników w maszynie także jeśli przerwało się połączenie z czujnikiem czy coś to pewnie też nie pojedzie,ale mimo braku czujnika nie powinien być ten prąd na sterowniku a nie że wogóle go nie ma mimo podłączenia?
Załączniki
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


Reklama

simmet

CAT TH62 sterownik przełącznika jazdy nie ma prądu

Postprzez mechanior » 27 Cze 2019 21:28

Ja ci chyba musze bana wsadzić, co ty odwalasz człowieku?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


CAT TH62 sterownik przełącznika jazdy nie ma prądu

Postprzez matrixpolska123 » 27 Cze 2019 23:02

mechanior,
Nie rozumiem o co ci chodzi,wcześniej się czepiałeś że nie dałem numeru seryjnego,że nie znam regulaminu itp.Teraz chciałem dodać drugi post bo wiem że problem jest w tym AF i licząc że ktoś pomoże a ty z banem wyjeżdżasz.Dlaczego nie odpowiesz na pytanie no chyba że nie wiesz to okej,jeśli tak chcesz to daj bana ja i tak na tej stronie chwilę,liczyłem że ktoś coś doradzi a tu jakaś spina,teraz dałem zdjęcia,wytłumaczyłem,podałem dane ładowarki,numery seryjny,rok no to co problem że dodałem 2posty na ten sam temat.Wcześniejszy był za bardzo ogólnikowy,teraz wiem że złamałem zasadę regulaminu 4. Posty które nic nie wnoszą do tematu, powielają treści już omówione lub mają nic wspólnego z tematem będą usuwane.

-- 27 Cze 2019 21:50 --

mechanior,
Nie dodawałbym wogóle tego posta bo domyślam się że problem jest pomiędzy jak nie dochodzi ale te kable się chowają i nie da się tego rozebrać wogóle,jest ta guma i od góry też sterownik przyklejony.Najwidoczniej w tych starszych CAT nie ułatwił jakoś tego rozbierania kostką albo coś tylko to na stałe jest zrobione.A wiem że w nowszych modelach nie ma z tym problemu,wiem że ty jesteś bardzo obeznany w tym no i masz bardzo dużo wiedzę i doświadczenie bo cały czas robisz przy tym.Myślałem że wyślesz może ten schemat tego albo coś doradzisz ale po co odrazu ban.Rozumiem że cię wkurza jak nowi przychodzą i nie czytają regulaminu,nie piszą danych sprzętu i tak dalej.Nie dziwie się w sumie bo dla ciebie te rzeczy to pewnie banalne ale inni ludzie może nie mają takiej wiedzy i nie pracują w serwisie?! i na szybko dodają post,niektórzy starsi może co nie wychowali się na internecie to nawet nie wiedzą że jest jakiś regulamin i dla nich trudne jest nawet dodanie postu.Też jakbym pracował w serwisie CATA to mógłbym się wymądrzać,ale to chyba nie o to chodzi,pozatym aluzję zrozumiałem i nie będę już sam nic pisał chyba że odpowiesz pzdr.

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 sterownik przełącznika jazdy nie ma prądu

Postprzez mechanior » 28 Cze 2019 21:35

Nic nie zrozumiałeś...
Miałeś dodać dane a nie pisać nowego tematu, powielanie tematów jest zabronione. Dlatego piszę o banie.

Przydałoby się wiedzieć ile powinno iść prądów do sterownika i gdzie powinnien być na tym sterowniku żeby to pomierzyć czy wogóle jest ale to musiałbym umieć odczytać schemat.


Nie napisałeś że chcesz schemat, wręcz przeciwnie, wywnioskowałem że masz schemat z internetu tylko nie potrafisz go przeczytać... no to jak mam pomóc?
Zmierzyłeś przełącznik - jeśli prąd wchodzi a nie wychodzi to sprawa jest prosta JEST ZEPSUTY choć nie wiem czy na pewno bo nie było wcześniej numeru seryjnego więc nie mogłem sprawdzić na schemacie. Schemat niestety mi nie powie czy twoja maszyna jest wyposażona w zdalne sterowanie z kosza czy czujnik przeciążenia bo to były opcje montowane niezależnie od fabryki. Co do przełącznika jeszcze to niestety zazwyczaj najważniejsze podzespoły są zalewane żywicą. Niewiele więcej jestem w stanie powiedzieć bo to już stare maszyny, ze 4 lata przy takiej nie byłem, nie znam jej na pamięć jak kilka innych bo nie są tak popularne.

Kod: Zaznacz wszystko
Też jakbym pracował w serwisie CATA to mógłbym się wymądrzać,ale to chyba nie o to chodzi

To było słabe i nie na miejscu, bycie mechanikiem CATa to zapierd.. codziennie po pachy w smarach za w sumie niezbyt godną kasę z odpowiedzialnością za wartą czasem nawet milion maszynę - nie czysta robótka w kabinie maszyny czy na klimatyzowanym warsztacie, chyba ci się coś pomieszało... jak ci się nie podoba twoje zajęcie to przecież możesz zostać mechanikiem CATa, nabór jest cały czas!

Wbrew temu co piszesz chętnie pomagamy, wystarczy poczytać forum żeby się o tym przekonać, niestety aby wykorzystać nasze porady trzeba mieć JAKIEKOLWIEK pojęcie i podstawową wiedzę z elektryki, mechaniki czy z hydrauliki siłowej...
Jeśli chcesz to wyślę ci schemat instalacji elektrycznej maszyny ale nie będę w stanie nauczyć cię go czytać ani wytłumaczyć "krok po kroku" jak naprawić maszynę.
Jeszcze raz poradzę ci - co wydaje mi się najrozsądniejsze - abyś wynajął elektryka.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT TH62 sterownik przełącznika jazdy nie ma prądu

Postprzez matrixpolska123 » 07 Lip 2019 14:44

Sory że tak późno odpowiadam ale faktycznie zamówiliśmy elektryka i on będzie i tak za tydzień dopiero pewnie.Źle ciebie oceniłem tak jak ty mnie pewnie no bo pisząc z kimś można coś źle odebrać,nie jest to rozmowa w rzeczywistości i widzę że spoko gość z ciebie.Szanuję że pracujesz jako mechanik tych sprzętów,wiem że to bardzo trudna i brudna robota,jeden błąd i możesz coś spalić a to duże koszty,sam w naszej ładowarce lekko coś dotkniesz przy silniku to już ręce całe brudne no a jeszcze jak coś grubszego robisz to się domyślam jak wyglądasz po pracy,faktycznie nie jest to łatwa praca ale nie wiem czy to lubisz czy nie ale niestety w tych czasach dużo ludzi mija się z powołaniem no i często robią to czego nie lubią,ale widzę że jak masz ochotę pomagać ludziom po takiej pracy na forum i to za darmo to chyba to lubisz :D.

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: sebi jcb 3cx 95 oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej