wibako

432F Wycieki i inne problemy

Moderator: mechanior

432F Wycieki i inne problemy

Postprzez Markok » 25 Lut 2021 21:24

Marka i model maszyny: CAT 432F
Rok produkcji: 2015
Numer seryjny: wyszlifowany

Hejka, przydarzyła mi się pierwsza poważniejsza awaria po przeszło roku użytkowania (2000 mth na liczniku całkowite), niezwiązana z luzowaniem się wszelakich śrubek i opasek jak do tej pory, których dokręcałem od groma, czasami za późno, gubiąc to i owo lub olej.. brytole.. Maszyna przy kolejnej ciężkiej glinie powiedziała dość i trysnęła olejem z wielkich gabarytów rozgałęźnika pod tyłem:
Image
Image
Czy ten typ tak ma i to normalne? Lepiej jakby na jakimś wężu puściło.. Rozgałęźnik do wytarmoszenia na stół? Miejsce jest ciężko dostępne, mógłbym prosić o radę jak się za to zabrać?
Numer seryjny poszukam w razie potrzeby.
Dzięki i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Markok, 02 Mar 2021 16:28, edytowano w sumie 1 raz

Markok
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 11:22
  • Miejscowość: Oberschlesien

Maszyna: CAT M315, 432F

Firma: Markop


Reklama

simmet

Wyciek oleju hydraulicznego z problematycznego miejsca

Postprzez zeppelin zm 15 » 25 Lut 2021 22:02

Może wystarczy odkręcić i wymienić oringi, nie jestem pewny ale w cat zazwyczaj są połączenia czołowe z rowkiem na oring...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyciek oleju hydraulicznego z problematycznego miejsca

Postprzez Markok » 25 Lut 2021 23:30

Heh właśnie o te odkręcenie się rozchodzi, nie mam nawet takiego klucza, jakimś starym nieporęcznym pamiętającym Gierka nieudolnie próbowałem, ale nawet nie drgnęło z żadnej strony, chciałem się kogoś poradzić czy nie ma jakichś mądrzejszych narzędzi w 2021 roku.

Markok
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 11:22
  • Miejscowość: Oberschlesien

Maszyna: CAT M315, 432F

Firma: Markop


Wyciek oleju hydraulicznego z problematycznego miejsca

Postprzez dawidg2 » 25 Lut 2021 23:55

jak metryczne nie pasują to trzeba calówki kupić.

a jak nie idzie to trzeba klucz młotkiem stuknąć.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyciek oleju hydraulicznego z problematycznego miejsca

Postprzez Markok » 27 Lut 2021 17:31

Luzowanie się wszystkiego to słowo klucz i przyczyna tej awarii, załatwiłem poręczne wąskie 41 i dostałem się do tego uszczelnienia, wygląda tak:
Image
Nakrętka była trochę poluzowana, jak zawsze, więc ciśnienie musiało gdzieś ujść.. Chyba jakiegoś składaka ściągnąłem z Anglii przed Brexitem. Nada się trochę grubszy oring czy musi być koniecznie też taki wąski jak nić?
Image

Markok
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 11:22
  • Miejscowość: Oberschlesien

Maszyna: CAT M315, 432F

Firma: Markop


Wyciek oleju hydraulicznego z problematycznego miejsca

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Lut 2021 20:40

Mówił że oring wypluło. Jeśli się zmieści w rowek to ok ale lepiej jak jest taki jak powinien...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyciek oleju hydraulicznego z problematycznego miejsca

Postprzez mechanior » 27 Lut 2021 20:51

MUSI być 1,78 mm, kupisz już teraz wszędzie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


432F Wycieki i inne problemy

Postprzez Markok » 02 Mar 2021 16:28

Okej, faktycznie ten grubszy dość znacznie wystawał poza rowek i przy dojeb.. dokręceniu z wielką siłą nie dałbym sobie za to ręki uciąć, znalazłem wyspecjalizowany sklep i taki sam oring, poskręcałem i nie cieknie. Powinno być już wszystko git.
Żeby nie zaśmiecać forum, uznam że 1 koparka = 1 temat i pozwolę się spytać o jeszcze jakieś pierdółki:

Klimatyzacja po napełnieniu po sprowadzeniu (wiele nie brakowało czynnika) bardzo słabo chłodzi, ustawiona na maksa i nawiew też ledwo można w lato wytrzymać, przez co jej zbytnio nie używałem, po ponownym sprawdzeniu brak ubytku czynnika, przewody od klimy zimne jak lód. Skoro w Anglii zrobiła tylko 1000mth przez 4 lata, to co się mogło jej stać?

Czy to prawda, że malutkie siłowniczki w szybkozłączu nie mają uszczelnienia tylko jakąś sprężynkę i to będzie ciekło zawsze, jak mi fachowcy z okolicznego serwisu hydrauliki powiedzieli? A jak była nowa to pewnie nic nie ciekło..
Image

Markok
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 11:22
  • Miejscowość: Oberschlesien

Maszyna: CAT M315, 432F

Firma: Markop


432F Wycieki i inne problemy

Postprzez dawidg2 » 02 Mar 2021 16:55

Markok napisał(a):Klimatyzacja po napełnieniu po sprowadzeniu (wiele nie brakowało czynnika) bardzo słabo chłodzi, ustawiona na maksa i nawiew też ledwo można w lato wytrzymać, przez co jej zbytnio nie używałem, po ponownym sprawdzeniu brak ubytku czynnika, przewody od klimy zimne jak lód. Skoro w Anglii zrobiła tylko 1000mth przez 4 lata, to co się mogło jej stać?

sprawdź czy zawór od płynu do nagrzewnicy się zamyka

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: 432F Wycieki i inne problemy

Postprzez Markok » 07 Mar 2021 19:37

Tam jest tyle elektroniki pod maską, że nigdy się nie skapnę, który to może być zawór.. A nie mam też katalogu z częściami, który by coś pomógł. Mogę prosić o koło ratunkowe - podpowiedź? :wink:
I kolejna kwestia, po rozebraniu obudów tylnych joysticków w celu przesmarowania, przycisk od automatycznych obrotów przy ciepłej maszynie nie reaguje przy joystickach przysuniętych do siebie, tylko przy odsuniętych lub normalnie ale tylko przy zimnej maszynie, rozbierałem ponownie żeby podociskać wtyczki i sprawdzić przewody, ale bez zmian. Ktoś też tak ma?

Markok
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 11:22
  • Miejscowość: Oberschlesien

Maszyna: CAT M315, 432F

Firma: Markop


432F Wycieki i inne problemy

Postprzez dawidg2 » 07 Mar 2021 23:09

Markok napisał(a):Tam jest tyle elektroniki pod maską, że nigdy się nie skapnę, który to może być zawór.. A nie mam też katalogu z częściami, który by coś pomógł. Mogę prosić o koło ratunkowe - podpowiedź?

zawór na przewodzie może być pod maską a i też przy nagrzewnicy. Możesz dotknąć węży czy ciepłe co idą do kabiny.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


432F Wycieki i inne problemy

Postprzez mechanior » 19 Mar 2021 22:53

Zawór od nagrzewnicy jest miedzy tylnym mostem a podłogą, plastikowy z cięgnem
Siłowniki bez uszczelnień? HAHAHAHAHAHAHA! Kto taki mądry był? przyznaj się, nie gadaj że z Jankowic :D
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 432F Wycieki i inne problemy

Postprzez Markok » 16 Maj 2021 16:05

Dziękuję, teraz wiem gdzie i czego szukać. Eumat z okolicy, dziwna sytuacja, rozebrane i czyste podane na tacy, a taki zonk, ale rekompensują to niskimi cenami, spierdzielone ale przynajmniej po taniości. :lol:
Jak tak to trzeba z tym jechać właśnie do Jankowic do Haxa, bo łyżkom nie potrzebne smarowanie.

-- Nie Maj 16, 2021 4:05 pm --

Odświeżam. Kiedyś zaglądnąłem tam nad mostem, ale nic plastikowego z cięgnem nie uświadczyłem, chyba że jest zaraz pod podłogą i od tamtej strony trzeba się dostać, co od dołu ciężko wypatrzeć w gąszczu przewodów, te czarne bojlery przytwierdzone do mostu są elegancko zimne.
Image

Teraz odnośnie kolejnej awarii. Mówili kup młodszą z niskim przebiegiem, będziesz tylko lał paliwo i kasował jak za zboże, taaa.. Mały przebieg, a latka na karku chyba wpływają na trwałość wszelkich gum i uszczelek, bo pociekło z przedniej zwolnicy od strony półosi, przekopałem forum i ponoć są dwie metody, ściągania wszystkiego lub samego środka, ale mojego typu chyba to nie dotyczy i trzeba targać te wszystkie ładnie polakierowane bebechy? Ani drgną. A od strony zewnętrznej chyba dotarłem do końca możliwości dalszego rozbierania. :cry:
Image

Markok
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 11:22
  • Miejscowość: Oberschlesien

Maszyna: CAT M315, 432F

Firma: Markop


432F Wycieki i inne problemy

Postprzez gabi1983 » 17 Maj 2021 12:58

To nie tak łatwo:) musisz z góry i z dołu "kwadraty" z łożyskami rozebrać,rozpiąć drążek i dopiero wtedy cała ci zejdzie tylko uważaj na paluszki ;) pamiętaj o komplecie uszczelnień bo jedno jest w moście i jedno w zwolnicy jeśli się mylę niech ktoś poprawi bo ja mam starszy typ maszyny.Uszczelnienia dzwoń do Klinika Maszyn.Kilka tematów jest też na forum z rozbieraniem zwolnicy a i od czoła na wałku jest zabezpieczenie w środku.powodzenia

gabi1983
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 11 Cze 2016 13:15
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat428d

Firma: P.S.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej