wibako

problem z przekręcaniem przedniej łyżki

Moderator: mechanior

problem z przekręcaniem przedniej łyżki

Postprzez olo2222 » 16 Gru 2006 12:22

Witam
Mam problem z przednią łyżką w 428 II .Podczas pracy na widłach często nie mogę przekręcić palety na siebie albo co gorsza paleta opada w drugą stronę.Jakieś sugestie zanim rozbiorę pół koparki ??

olo2222
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Gru 2006 12:14
  • Miejscowość: Łódź

Reklama

simmet

Postprzez Waldemar » 16 Gru 2006 13:43

Zawór przeciązeniowy ci sie otwiera?? Sprawdz czy masz odpowiednie widły i orginalny zestaw czy przypadkiem nie za duzo tego targasz, wiesz jak łyzke masz któtka i siła wyginajaca jest mniejsza niz na widłach... i jak jeszcze na koncach wideł złapiesz, na twoim miejscy na poczatke bym sprawdził zawór przeciązeniowy powinien byc razem z rodzielaczem...

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez SITEMASTER » 16 Gru 2006 16:53

Jeśli próbujesz przekręcić widły na siebie (inaczej zamknąć łyżkę ) przy otwartej szczęce to włąsnie działa zawór przeciążeniowy. To normalne zjawisko. Po prostu za duży ciężar dla otwartej szczęki lub całkowicie otwartej łyżki.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez kamena » 18 Gru 2006 11:36

Maszyna serii II ma slaby przedni most. Nie bierz za duzo na widly bo moga byc klopoty. Urwane ucho belki mostu to czesty przypadek. Zdarza sie to nawet w 428B, mimo, ze most ma nieco mocniejsza konstrukcje, niz w przypadku 428 II.

W razie potrzeby mam wszystkie czesci.
Ostatnio edytowany przez kamena, 19 Gru 2006 21:28, edytowano w sumie 1 raz
Części CATERPILLAR, VOLVO, JCB, KOMATSU, NEW HOLLAND, CARRARO, ZF, FILTRY, ZĘBY. Zapraszam na http://kamena-parts.pl

Awatar użytkownika
kamena
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 11 Gru 2006 20:52
  • Miejscowość: Zielonka

Maszyna: CAT 428C

Firma: KAMENA Krzysztof Kurek


Postprzez olo2222 » 18 Gru 2006 14:47

Dzięki za pomoc Panowie.Straszna lipa z tymi widłami.Chyba będę musiał jakiegoś krasnoluda do łyżki wkładać.

olo2222
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Gru 2006 12:14
  • Miejscowość: Łódź

Postprzez Paweł CAT » 20 Sty 2007 18:42

Miałem identyczny problem w tej samej maszynie w moim przypadku był to zrzarty oring na rozdzielaczu zamykania łyżki

Awatar użytkownika
Paweł CAT
Operator

  • Posty: 265
  • Rejestracja: 20 Sty 2007 17:36
  • Miejscowość: Gliwice

Postprzez SITEMASTER » 21 Sty 2007 12:13

Przeżyłem ostatnio taką sytuację z otwieraniem się łyżki. Otóż nabrałem paletę i postawiłem ją na innej palecie z kostką. Problem w tym że paleta stała na miekkim gruncie i zaczeła się przechylać do tyłu, więc ją nabrałem jeszcze raz ale niestety tylko na połowe wideł, bo już ją miałem zostawić gdy one sie przewracała. W tym momencie łyżka zaczęla mi się otwierać i cała kostka poleciała na ziemie. Trochę było bałagane, ale uratowałe tą paletę kostki z dołu.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej