wibako

Koparko-Ladowarka CAT zakup

Moderator: mechanior

Koparko-Ladowarka CAT zakup

Postprzez Mimix2x1 » 03 Mar 2024 23:13

Marka i model maszyny: 428 C/D

Witam, czy szanowne grono kopaczy podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami na temat zakupu koparko ładowarki?
Macie jakichś sprawdzonych handlarzy?
Z tego co się dowiedziałem używając własnych kontaktów to w Polsce łatwiej trafić w totka niż kupić rzetelna maszynę bez krętactwa i oszustw.
Myślę o sprawdzeniu zza granicy (Francja) bo mama taka możliwość, ale nie wiem jak wyglądają formalności ściągnięcia takiej maszyny z krajów UE - powiedzmy, że kupuje maszynę za 30.000€ jakie opłaty musze w sumie uiścić jakie dokumenty są mi potrzebne i czy muszę maszynę rejestrować czy styknie ubezpieczenie ( jak pracowałem u prywaciarza mieliśmy tylko ubezpieczenie bez rejestracji)
Pozdrawiam!

Mimix2x1
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Lut 2024 19:09

Maszyna: CAT 428 Series II

Firma: ----


Reklama

simmet

Re: Koparko-Ladowarka CAT zakup

Postprzez krzychu16511 » 08 Mar 2024 21:58

Nie ma chyba takiego czegoś jak sprawdzeni handlarze, a jak są to nie wiem, czy uda Ci się na takiego trafić. Szukasz maszyny na np. mobile i jedziesz oglądać. Jak maszyna będzie w porządku sprawdzasz vin u kogoś, czy w serwisie i jak nie ma zarzutów to handlarz wysyła Ci proformę. Sprawdzasz nip sprzedającego (VIES) przelewasz euro i załatwiasz transport na giełdzie. Za maszyny budowlane nie płacisz VAT (kupujesz w netto, jeśli mówimy o zakupie na firmę).

krzychu16511
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 Lis 2014 16:34

Maszyna: cat 428d

Firma: instal


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej