wibako

Przedmuchy odmą?

Moderator: mechanior

Postprzez koparkoman » 03 Paź 2009 20:33

hej! widze ze uczestniczysz w wielu forach i zansz sie dobrze na rzeczy maszyn,powiedz mi prosze ,zakupilem niedawno 428c 1998r 8000mth~` i mam obawy ze cos sie stao z silnikiem bo ma odmą przedmuchy para jasna i lekko kapie olejem,powiem ze zmieniłem olej na nowy jakies 50mth temu,co moze byc przyczyną?,tych przedmuchów-zaznacze ze nieprzegrzałem maszyny,wszystko działa oky,tylko tak jak by była niekiedy słaba jak jade pod góre dużą!,mialem przedtem cat 416B co mial 19tys mth jezdził żwawo,ale tez mu dmuchało z odmy-moze nie tak bardzo!pozdraWIAM-wymienilem wszystkie filtry i ojeje oprucz skrzyni biegow!prosze odpowiedz
koparkoman

koparkoman
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 24 Sty 2008 19:38
  • Miejscowość: chrzanów-małopolska

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 03 Paź 2009 23:47

przedmuchy z odmy w Perkinsie to norma, nie przejmuj się, maszyna popracuje jeszcze kilka tysiaków mth bez problemu... przepały oleju to też norma, instrukcje pierwszych maszyn C mówiły o dopuszczalnych ubytkach do 11 litrów na 500 mth! szok! zwłaszcza że pojemność układu smarowania to niecałe 9 litrów !!
nie udzielam się na wielu forach, ograniczyłem swoje zaangażowanie do tego forum bo nie ma drugiego o podobnej tematyce, tylko tutaj mogę dzielić się swoją wiedzą i wymieniać doświadczenia i opinię z użytkownikami i "naprawiaczami"
nie ma innego forum o takiej tematyce (w polskim języku :faja: )
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Andrzej2812 » 03 Paź 2010 20:47

Witam , ja też mam przedmuch z odmy i wali parą. ostatnio poszła mi woda do oleju i na bagnecie było masło . Wymieniłem już uszczelkę pod głowicą , pompę wody , oraz wszystkie uszczelki pod deklami rozrządu .
Czy może ktoś wie jaka może być jeszcze przyczyna tej wody w oleju silnika , po odpaleniu i rozgrzaniu silnika po wymianie tych części znowu mam na miarce mleko.
Proszę o jakąś podpowiedź o ja już nie wiem co robić

Andrzej2812
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 20 Cze 2010 16:01
  • Miejscowość: BIAŁA

Maszyna: CAT 428C

Firma: Własna


Postprzez dawidg2 » 03 Paź 2010 22:09

może tuleja pęknięta

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez lukaszzbro » 03 Paź 2010 22:37

Ja też bym stawiał na tuleje, bo jeśli głowica uszczelka i rozrząd ok to chyba nic innego nie zostaje.
Znam przypadek z ciągnika, że tuleja po 2 latach była dziurawa, wada fabryczna był pęcherzyk powietrza i szybko ją przeżarło.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez Marcindrze » 03 Paź 2010 23:58

lukaszzbro napisał(a):Ja też bym stawiał na tuleje, bo jeśli głowica uszczelka i rozrząd ok to chyba nic innego nie zostaje.
Znam przypadek z ciągnika, że tuleja po 2 latach była dziurawa, wada fabryczna był pęcherzyk powietrza i szybko ją przeżarło.



Witam

Odnosnie tej tuleji w silnikach perkinsa jest tzw tuleja sucha . Przeciek moze tkwic pod obudowa rozrzadu przykrecona do bloku. Pada tam usczelka i wycieka płyn na zewnatrz lub do silnika moze to jest przyczyna. Został wymieniony olej na nowy. Mam nadzieje ze te objawy nie wystapiły zima moze cos rozsadził mróz.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej