wibako

Koparka kupiona CAT 432 E

Moderator: mechanior

Koparka kupiona CAT 432 E

Postprzez Marcindrze » 20 Lut 2010 14:14

Witam

Początkowo chciałem kupić koparko ładowarke CAT 428 E ale zdecydowałem sie na CAT 432 E. Ponoć w 428 e siadały pompy hydrauliki a w 432e nic o pompach hydraliki złego nie słychac. Ogólnie wszystko się psuje w każdej maszynie z biegiem eksploatacji. Mysle ze dobrze wybrałem sposród liderów na naszym rynku JCB,CAT. Wszystko się okaże po pewnym czasie. Podziekowanie dla Mechaniora o opinii pompy hydrauliki stosowanej w 432E.

Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Reklama

simmet

Postprzez lukaszzbro » 20 Lut 2010 15:11

Gratuluje zakupu. W 432E na pewno będzie większy komfort i większa wydajność.
Mówiąc szczerze, gdy nie było jeszcze kolegi Mechaniora, to na forum trudno było otrzymać jakąś mądrą odpowiedź w trudnych zagadnieniach Cat. Teraz te forum żyje, co raz więcej osób się udziela.
Mechanior to taka ogromna encyklopedia wiedzy na temat maszyn, zwłaszcza Cat.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez maks » 20 Lut 2010 16:08

prawda MECHANIOR jest mistrz
CAT TO CAT,USŁUGI BRUKARSKIE

maks
Młodszy operator

  • Posty: 116
  • Rejestracja: 08 Gru 2009 16:59
  • Miejscowość: opole

Postprzez PIOTRHAJA » 20 Lut 2010 17:39

i ja sie pod tym podpisze :D

Awatar użytkownika
PIOTRHAJA
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 14 Lut 2008 19:36
  • Miejscowość: centrum.prawie z miasta

Postprzez wiśnia » 20 Lut 2010 21:42

Gratuluje zakupu ale mam tylko takie pytanie dotyczące tego Cata. chodzi o to iż dla koparko-ładowarek klasy E cat wprowadził ostatnio duże zmiany

Zdjęcie

Oglądałem parę dni temu nową wersję. Jest ona bardziej dopracowana niż stara, dlatego jeśli kupiłeś tę nową - to dokonałeś bardzo dobrego wyboru, jeśli zaś tę starą, to mógł być to twój błąd.
Ostatnio edytowany przez wiśnia 20 Lut 2010 23:16, edytowano w sumie 2 razy

wiśnia
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Sie 2009 19:53
  • Miejscowość: wielkopolska

Postprzez jac » 20 Lut 2010 22:36

Marcindrze napisał(a):Podziekowanie dla Mechaniora o opinii pompy hydrauliki stosowanej w 432E.

Pozdrawiam

A dla mnie ? :wink: :wink: :D

jac
Pomocnik operatora

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 26 Kwi 2008 20:10
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Postprzez Marcindrze » 20 Lut 2010 23:38

jac napisał(a):
Marcindrze napisał(a):Podziekowanie dla Mechaniora o opinii pompy hydrauliki stosowanej w 432E.

Pozdrawiam

A dla mnie ? :wink: :wink: :D


Witam

Kolego takiemu gościowi jak ty to proponuje spotkanie przy 0,7 litra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 10:46 pm ]
wiśnia napisał(a):Gratuluje zakupu ale mam tylko takie pytanie dotyczące tego Cata. chodzi o to iż dla koparko-ładowarek klasy E cat wprowadził ostatnio duże zmiany

Zdjęcie

Oglądałem parę dni temu nową wersję. Jest ona bardziej dopracowana niż stara, dlatego jeśli kupiłeś tę nową - to dokonałeś bardzo dobrego wyboru, jeśli zaś tę starą, to mógł być to twój błąd.


Witam

NO to pytanie jest jak najbardziej trafne. Oczywiście kupiłem CATA 432E/2 2010r. po modyfikacji-udoskonalono pare rzeczy na wielki + konik, teleskop, regulacja slizgu stop stabilizacyjnych, zmieniono licznik, przednie ramie ładowarkowe wzmocnione.Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjecia.

Pozdro

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez mechanior » 21 Lut 2010 14:45

dziękuję wam bardzo za wsparcie, miło przeczytać takie słowa
podziękowania należą się każdemu kto własną wiedzą i opinią pomaga innym użytkownikom forum

Marcindrze, życzę zadowolenia z zakupu i wymiernych efektów w postaci kupy kasy zarobionej nowym sprzętem, miejmy nadzieję długiej bezawaryjnej pracy (bez przesady, oczywiście my też musimy coś zarabiać :faja: )

rozwiązanie wysuwu do złudzenia przypomina to z KOMATSU WB93, jeśli zastosowano podobne ślizgi to powiem wam że obsługa (w sensie demontaż i wymiana) jest niesamowicie prosta a jedynym mankamentem są rdzewiejące śruby regulacyjne, ale wystarczy je czasem poruszyć i potraktować sprajem odrdzewiającym by służyło długo i bezawaryjnie, demontaż takiego wysuwu jest wręcz śmiesznie łatwy i zajmuje około 1h
jeśli ślizgi wykonane są z brązu służą latami a ich obsługa ogranicza się do regulacji luzu raz na kilka miesięcy (dlatego też rdzewieją śruby regulacyjne :wink: )
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez CATUR » 25 Gru 2010 11:48

Witam Wszystkich,
Jestem nowy na forum. Złożyłem wniosek o dotacje na i bardzo przyglądam się CAT-432E. Stąd moja prośba do Marcindrze: napisz coś o swojej maszynie - jak się sprawuje, czy miałeś jakieś usterki, tid.
Po prawie roku masz już opinię wyrobioną.
Post już trochę stary , ale mam nadzieję że odpiszesz.
Z góry dzięki.

CATUR
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Gru 2010 19:01
  • Miejscowość: wieś piękna

Postprzez liberka » 25 Gru 2010 12:40

Witam!CATUR, jezdzilem w okolicach czestwy pare latek catem E a dokladnie 3latka! zero problemow! dostawala po garach i przez 3 latka jedyna usterke jaka mialem to wywalilo olej z piasty i mostu przedniego potym jak plywalem w blotku po kabinke :D ale BM przyjechal i zrobili na gwarancji! takze szczeze polecam!

liberka
Operator

  • Posty: 262
  • Rejestracja: 01 Sie 2010 14:03
  • Miejscowość: ze wsi
  • Pochwały: 2

Postprzez prezes85 » 25 Gru 2010 13:41

graty

to ile juz tych catów uzbierales?

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Postprzez mechanior » 25 Gru 2010 15:39

prezes o co chodzi bo nie zrozumiałem postu?

handlujemy nowymi CATami od 3 lat i do tej pory naprawialiśmy 1go z nich (na gwarancji - awaria instalacji elektrycznej, fabrycznie nieprawidłowo zamocowane przewody głównej linii 12V), kilka drobnych interwencji typu luźne przewody hydrauliczne czy śruby pominę, po zakupie macie 2-3 lata zupełnie bezawaryjnej pracy, wszystkie wcześniejsze usterki fabryczne zostały usunięte, uwagę trzeba tylko zwracać na połączenia sworzniowe konika bo pierwsze luzy mogą się pojawić przy 2-3 tyś mth zwłaszcza przy pracy z młotem, ich usuwanie polega na wymianie sworzni i tulei łożyskowych, bo wszystkie otwory są wyposażone w wymienne tuleje
opisywane przez kolegę wycieki z piasty przedniego mostu też się zdarzają zwłaszcza jeśli maszyna dużo pracuje w błocie, ale to przypadłość każdego tego typu uszczelnienia w każdej możliwej marce i typie maszyny
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Marcindrze » 25 Gru 2010 15:52

CATUR napisał(a):Witam Wszystkich,
Jestem nowy na forum. Złożyłem wniosek o dotacje na i bardzo przyglądam się CAT-432E. Stąd moja prośba do Marcindrze: napisz coś o swojej maszynie - jak się sprawuje, czy miałeś jakieś usterki, tid.
Po prawie roku masz już opinię wyrobioną.
Post już trochę stary , ale mam nadzieję że odpiszesz.
Z góry dzięki.


Witam

Ja swoim CATEM E/2 2010 w kwietniu bedzie rok. Obecnie mam przpracowane 1140 h wiec cos już mozna powiedziec. Radzi sobie bdb pare pierdołek wyszło a to wąż tarł, ciekło z zimeringu na skrzyni, wymiana siłownika bomu ale serwis BM wszystkie niedogodności naprawił i wymieniał nawet weże. Ogólnie maszyna ok jestem po przegladzie na 500 h i 1000 h. Moim zdanie troszke za głosno podczas jazdy hałas zwolnic. Jezdziłem nowym jcb 3cx eko i powiem tak CAT to CAT jaki by nie był. Te nowe jcb to mułowate jakies podczas pchania... itp. Chłopaki z serwisu CATA mówia niech wyjdzie wszystko na gwarancji potem bedzie już ok.
Ostatnio edytowany przez Marcindrze, 26 Gru 2010 01:06, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez CATUR » 25 Gru 2010 21:24

Witam
Dzięki za odpowiedzi. Goscie poszli to mam spokój.
Tak jak pisałem, przyglądam się tej maszynce od dłuższego czasu i widzę, żę to będzie dobry wybór. Tak dla sprawiedliwości: od dłuzszego czasu czytam posyt o tym co kupić i jest mniej więcej tyle samo pochwał co krytyk więc przy wyborze biorę pod uwagę opinie o serwisie, i ilość młodych maszyn na rynku wtórnym (bo czemu ktoś sprzedaje roczną maszynę z 900 mtg, które się nie psuje? - CATów bardzo mało) itp. Miałem okazję chwilę popracować na 432E przy kopaniu fundamentów pod dom i było super - to był mój pierwszy kontakt z kopaczką i stąd pomysł na zakup, bo wiem ile miałem problemów z zamówieniem sprzętu na "już" 12 km od Cz-wy.
Jak ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie np. jakie wyposarzenie, osprzęt to będę bardzo wdzięczny.
P.S.
Do Prezesa: o ile dobrze zrozumialem pytanie to będzie to moja pierwsza maszyna w tej branży.

CATUR
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Gru 2010 19:01
  • Miejscowość: wieś piękna

Postprzez liberka » 25 Gru 2010 21:57

CATUR, odezwij sie na pw

liberka
Operator

  • Posty: 262
  • Rejestracja: 01 Sie 2010 14:03
  • Miejscowość: ze wsi
  • Pochwały: 2

Postprzez mechanior » 26 Gru 2010 01:12

maszyny z lat 2004-2006 nie poleciłbym nawet wrogowi
ale teraz moim skromnym zdaniem CAT 400 E jest jedną z najlepszych maszyn na rynku, poprawiono wszystkie dolegliwości poprzedników i konkurencji, wykorzystano doświadczenie i zastosowano przemyślane nowości, dopóki nie włożą silnika common rail (a niestety włożą w 2011r) będzie to najmniej awaryjna i najmądrzej skonstruowana koparko-ładowarka w swojej klasie cenowej
nie mam zdania na temat nowych maszyn JCB ale trochę się boję tego "nowego" silnika nie wiadomo skąd...
polecam maszynę 432E
sterowanie na joystickach, wydajna pompa hydrauliki (>150 l/min przy prawie 250 barach)
generalnie CAT jest wyposażony w niezawodny, trwały i dopracowany silnik Perkinsa 1004.4 T (3054C DIT), sprawdzona konstrukcja skrzyni (DANA-SPICER) i niezłe mosty CARRARO (nie wiem czemu zastąpili włoszczyzną równie dobre, sprawdzone latami napędy FORD/NH i ZF ), jednokierunkowa linia osprzętu w standardzie (młot lub zagęszczarka/frezarka)
teleskopowe ramię (nowy niezawodny system wzorowany na najbardziej skutecznych rozwiązaniach) i przesuw boczny jego podstawy, za dopłatą będzie z napędem (power sliding)

powinienem pisać tekst dla BM... na ich stronie zwykły śmiertelnik nie jest w stanie "pochytać" o czym piszą

reklama się udała ? hehehehehe... muszę dbać o swoją przyszłość, im więcej CATów tym więcej pracy :mrgreen:
ale serio...
tak jak gorąco odradzałem zakup CATa 400E w latach początków produkcji (mimo konfliktu interesów) tak teraz z czystym sumieniem polecam tą maszynę
przykładem na jej jakość niech będzie to że w dalszym ciągu naprawiamy BARDZO MAŁO maszyn powyżej rocznika 2004
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez CATUR » 26 Gru 2010 20:25

Mechanior! BM powinien Ci płacić!
Dzięki za posty, wybór dokonany, ale jak by ktoś chciał jeszcze coś dopisać to :D.
Liberka - jak nie działa pw to napisz, bo nie wiem czy dobrze włączyłem.

CATUR
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Gru 2010 19:01
  • Miejscowość: wieś piękna

Postprzez mechanior » 27 Gru 2010 22:07

kolego CATUR, jeśli jesteś zainteresowany nową maszyną też się polecam, mamy takie w dużo przyjemniejszej cenie niż w BM...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez CATUR » 27 Gru 2010 22:12

Za Twoje porady napewno będziesz brany pod uwage.

CATUR
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Gru 2010 19:01
  • Miejscowość: wieś piękna

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej