wibako

cat 432 d- co to za lampka

Moderator: mechanior

cat 432 d- co to za lampka

Postprzez sanyo28 » 14 Mar 2010 18:56

Witam dostałem na stan 432d(2002r) i świeci mi w niej lampka "dystrybutor i pod spodem H2O " co to oznacza i jaka jest usterka, w dtr nie sprawdzę bo właśnie szukam takowej :cry: z góry dzięki za odpowiedź, a jeszcze jedno czy to normalne że podczas przejazdu 60 km musiałem zrobić ok 10 obrotów kierownicą w lewo żeby maszyna jechała tam gdzie chciałem, czy może jakiś uszczelniacz poszedł. Dodatkowo jeszcze układ kierowniczy podczas jazdy dość uciążliwie skrzypi, przy skręcaniu dźwięk zanika. ale pytań nawaliłem ale może znacie odpowiedzi z góry dzięki.
pozdrawiam
Damian
Mieć marzenia, dążyć do nich i je realizować

sanyo28
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 14 Mar 2010 18:15
  • Miejscowość: Łańcut

Reklama

simmet

Postprzez lukaszzbro » 14 Mar 2010 19:06

Ja uważam, że masz wodę w separatorze paliwa, lub czujnik źle działa (jeden z dwóch filtrów paliwa). Niech wypowiedzą się Ci co znają D.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez dxs » 14 Mar 2010 20:00

Tak to woda w separatorze.Ten dolny filtr-zdejmij kabel,odkręć korek,spuść wodę .
no name

Awatar użytkownika
dxs
Operator

  • Posty: 320
  • Rejestracja: 07 Wrz 2007 22:05
  • Miejscowość: cała Polska

Postprzez mechanior » 15 Mar 2010 01:25

jak wyjdziesz z maszyny i staniesz po jej prawej twarzą do kabiny to po lewej stronie zbiornika paliwa na ramie powinieneś mieć naklejkę z takim samym znaczkiem jak na lampce/kontrolce, tam szukaj filtra (w sensie za ramą) pierwszy od lewej to filtr oleju silnikowego, drugi to filtr paliwa i powinien posiadać na dole korek spustowy z czujnikiem wody i przewodem elektrycznym, przewód jest tylko wciśnięty na korek i łatwo go zdemontować, po spuszczeniu wody warto podpompować paliwa aby nie dopuścić do zapowietrzenia układu paliwowego, jeśli masz maszynę z elektryczną pompką (a powinna taka być) wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce i lekko "kopnąć" silnik rozrusznikiem tak aby maszyna nie zapaliła, to uruchamia pompkę elektryczną co wyraźnie będzie słychać, po kilku minutach można odpalać...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej