wibako

sprzęgło nie ciągnie od razu - koparko-ładowarka CAT 428B

Moderator: mechanior

sprzęgło nie ciągnie od razu - koparko-ładowarka CAT 428B

Postprzez dr89 » 18 Lip 2010 22:43

Po włączeniu rewersu (bez różnicy czy przód czy tył), na każdym biegu, sprzęgło nie ciągnie od razu tylko po chwili lub po dodaniu gazu. Później już podczas jazdy jest wszystko dobrze, maszyna jedzie płynnie, lecz przy każdej zmianie biegów lub ruszaniu sytuacja się powtarza. Proszę o podpowiedź czym to może być spowodowane. Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Lip 18, 2010 10:45 pm ]
odp

dr89
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Lip 2010 22:26
  • Miejscowość: Nietążkowo

Reklama

simmet

Postprzez guma19 » 31 Lip 2010 14:14

Sprzęgło??? :lol:

Awatar użytkownika
guma19
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 22:44
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez hans1948 » 01 Sie 2010 13:28

Pewnie chodzi o sprzęgła jazdy. Spróbuj zajżeć do filtra siateczkowego tóry jest na skrzyni obok miejsca w kórym wchodzi rurka wlewu u mnie był zapchany.

hans1948
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 24 Lut 2010 13:45
  • Miejscowość: karsy

Postprzez mechanior » 01 Sie 2010 21:33

guma co twój humorystyczny post wnosi do tematu ? nie umiesz pomóc to milcz... ciekawe jak ty byś opisał objaw, ja przynajmniej zrozumiałem o co gościowi chodzi i postaram się pomóc, btw dobrze napisał bo to objaw zbyt powolnego wzrostu ciśnienia na sprzęgłach jazdy i ich ślizgania...

wyjmij zawór sterujący skrzynią i wyczyść szpulę zaworu ciśnienia (taki tłoczek pod śrubą na klucz bodajże 27 albo 30 w zaworze od strony przodu /kierunku jazdy w przód) w środku pewnie tkwią drobne kawałki gumy z uszczelki filtra oleju... opisywałem to już gdzieś na forum, poszukaj...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez dr89 » 02 Sie 2010 20:39

Dzięki za podpowiedź, spróbuje.
Pozdrawiam

dr89
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Lip 2010 22:26
  • Miejscowość: Nietążkowo

problem ze sprzęgłami jazdy -koparko-ładowarka CAT 428B

Postprzez dr89 » 04 Wrz 2010 22:08

Witam wszystkich,
swojego czasu opisywałem problem jaki mam ze sprzęgami jazdy, a mianowicie nie ciągną od razu tylko trzeba dodać gazu. Próbowałem , tak jak radziliście, przeczyścić filtry, były dosyć mocno zabrudzone, lecz to nic nie pomogło. Jednak ostatnio, pracowałem na dość wyboistym terenie i dość mocno trzęsło. Zauważyłem, że przez jakiś czas sprzęgła działały jak należy.
W związku z tym mam pytanie, czy sprzęgłami steruje jakaś elektronika gdzie pod wpływam wstrząsów jakieś styki lub kabelki zmasowały i spowodowały prawidłowe działanie sprzęgieł? czy te wstrząsy mogły wpłynąć na tą chwilową poprawę?
Jeśli ktoś miałby jakieś przypuszczenie czym może to być spowodowane bardzo prosiłbym o pomoc.
Pozdrawiam

dr89
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Lip 2010 22:26
  • Miejscowość: Nietążkowo

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej