Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

TEREX 970 - koparko-ładowarka

28 Maj 2007 14:18

witam, czy moze ktoś z szanownych kolegów pracuje na takiej maszynie i moze podzielić się swoja opinia na temat tej maszyny?zamierzam taka maszyne kupic ale jakoś nie bardzo znam ta firmę-TEREX, sprawdzałem na necie i widze że ta firma jest znana na świecie-generalnie czekam na jakies opinie o tej maszynie i firmie TEREX oraz czy jest dostęp do części w Polsce , z góry dziękuje i pozdrawiam

08 Cze 2007 18:39

z tego co pisza na necie terex to maszyna produkowana od dawna , ale nie przepraktykowana w naszym kraju , ogolnie tutaj kazdy bi sie nowosci , ale co zrobic lepiej kupic sprawdzona maszyne niz potem wloczyc sie z nia po serwisach :mrgreen:

29 Gru 2007 14:34

Witam
Ja polecałbym te maszyny sami posiadamy 3 koparko- ładowarki 1 fermec i 2 fermec/terex i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni a maszyny tej marki mamy już od 2001 roku i spisują się bradzo dobrze. w przyszłym roku planujemy kupić właśnie nową koparko- ładowarkę terex 970 na równych kołach :D

13 Lut 2009 12:14

grzesieksokol napisał(a):Witam
Ja polecałbym te maszyny sami posiadamy 3 koparko- ładowarki 1 fermec i 2 fermec/terex i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni a maszyny tej marki mamy już od 2001 roku i spisują się bradzo dobrze. w przyszłym roku planujemy kupić właśnie nową koparko- ładowarkę terex 970 na równych kołach :D


Witam Cię klego GRZESIEKSOKOL czy ty przypadkiem nie jestes handlowcem z TEREXa??? Czy mozna liczyc na Twoje obiektywne zdanie???? uwazaj bo trafisz na liste

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?p=2787 ... 51ae#27874

zobaczcie to !!!!!!!!!!!!!!

lub inaczej - reszta koparek, koparko ładowarek - dekonspiracja agentow .....

13 Lut 2009 15:27

Słyszałem, że to amerykańska firma. Co do jakości tych maszyn to nie mogę się wypowiedzieć, szkoda, że ma na łyżce jeden siłownik.

14 Lut 2009 15:40

Witam Cię kolego MICHAL- JANEK nie jestem żadnym handlowcem a dlaczego pytasz? a tak wogóle to co to za strona?

16 Lut 2009 15:35

grzesieksokol napisał(a):Witam Cię kolego MICHAL- JANEK nie jestem żadnym handlowcem a dlaczego pytasz? a tak wogóle to co to za strona?


ok spoko

18 Lut 2009 01:50

TEREX to marka Amerykańska, ostatnio mocno inwestująca w Europie, wchłonęła kilka firm między innymi PAINERa (dżwigi i żurawie) , FUCHSa (koparki a bardziej ładowarki czerpakowe) i jeszcze kilka innych (chyba Atlasa), koparko-ładowarka wyposażona jest w "nieśmiertelny" silnik Perkinsa, ostatnio na szkoleniu miałem okazję pogadać z chłopakami z serwisu TEREX , sprzęt jak każdy inny, TEREX specjalizuje się w wozidłach i ładowarach, jak im poszło z "gównopchajem" to się okaże, mam nadzieję że lepiej niż Volvo (też specjalizują sie w wozidłach i ładowarach), pewnie niebawem uderzę w serwis TEREXa, bo współpracuję z jednym z dealerów wtedy zobaczymy jak sie to naprawia a raczej jak sie psuje :mrgreen:

20 Lut 2009 20:39

Co do terexa - ceny mają niezłe...
Już kilka gasienic robi po polsce, ale z tego co słyszałem strasznie cienkie i liche ramie, i problem z łyżkami.
Ale to przy większych maszynkach, a co do koparko-ład: wyglądają całkiem fajnie, ciekawe jak z dostępem części, jak tam serwis i czy pasują jakieś zamiennimi....
A co do silnika - Perkins teraz jest praktycznie wszędzie..

21 Lut 2009 19:49

z tego co wiem z częściami nie ma problemu, serwis się rozbudowuje w oparciu o sieć firm trzecich z autoryzacją TEREXA, na południu ASBUD na pomorzu ATL itp. (Komatsu też tak zaczynało, a potem wygryźli wszystkich), co do zamienników wiadomo, mało popularna maszyna to podrób niewiele, co do cen części nie wiem, trza by popytać

21 Lut 2009 22:15

ASBUD???
Toż oni przedtem mieli doosany, a przedtem jeszcze coś innego...
Co chwile zmieniają markę?

22 Lut 2009 18:14

łapią się wszystkiego co przynosi kase, normalne... teraz mają BOBCATA jeszcze... wogóle to nazwę zmieniają na ASCO chyba (jak dobrze słyszałem)

22 Lut 2009 18:52

bo ASBUD się źle ludziom kojarzy, to pewnie dlatego zmieniają.....

03 Cze 2009 09:35

Panowie, zanim coś napiszecie to upewnijcie się, że wiecie o czym mówicie. Terex nigdy nie specjalizował się w ładowarkach. Bardzo lubie jak ktoś wypowiada się na temat maszyn niewiele o nich wiedząc i nigdy na nich nie pracując, np. kolega mojego kolegi ma dziewczynę, której ojca brat pracował na TEREXie.
Panowie konkrety. Najpierw trzeba maszyne przetestować potem pisać. Jak jeden z kolegów napisał, Koparko ładowarki TEREX poprzednio były sprzedawane pod marką FERMEC, może warto zapytać kto ma FERMECA na równych kołach.

06 Cze 2009 18:03

mechanior, źle słyszałeś ASBUD to ASBU ,a nie ASCO.
Co do TEREX-a to tak jak każda maszyna ma swoje plusy i munusy. Zrestą maszyna maszynie nie równa jedna bedzie bez awaryjna a druga awaryjna :)
Z częściami jest bardzo słabo na polskim rynku trzeba długo czekać.
Ale silnik to Perkins więc tu nie ma problemu.

08 Cze 2009 12:25

ja widocznie też źle słyszałem, ale jeden z pracowniów ASBUDU sam na łamach tego forum potwierdził że ASCO to spółka z ASBUDU jak przypomne sobie gdize jest ten post dam link, zrestą wystarczy wejść na stronę ASBUDU sami o tym piszą oficjalnie

08 Cze 2009 13:18

Zgadza sie odnosnie firmy Asco - wiecej informacji mozecie przeczytac na stronie http://www.asco-eq.pl. lub na www.asbud.com.pl

Odnosnie firmy Terex i ich koparko - ladowarek to jest to na bazie Fermeca - jakis czas temu przejeli ta firme. Jezeli chodzi o sam koncern Terex to istnieje juz od 40 lat. Na swiecie ma dosyc wysoka pozycje ( wedlug amerykanskiego raportu zajmuje 3 miejsce pod wzgledem sprzedazy maszyn w ostatnich latach, zaraz po JCB i CAT ) .

W Polsce nowosc - jako firma Terex, bo Fermec jest u nas uzywany od dluzszego czasu. Tak jak koledzy napisali, wiele maszyn ma swoje plusy i minusy. Plus to napewno budowa i czesci zamienne - silnik Perkins, mosty i skrzynia cararo i hydraulika Bosch reksrot. Nasi klienci ktorzy kupili gownopchajke raczej sa zadowoleni. Moge jedynie pomoc wam merytorycznie odnosnie maszyny, nie bede zachwalal ze fruwa i kopie. Od tego sa operatorzy i firmy ktore kupil od nas sprzet. Jednak w duzej mierze zywotnosc i awaryjnosc maszyny zalezy od operatora - u nas raczej o sprzet sie nie dba i pracujac u kogos ma sie gleboko w czarnej jak to wyglada i jaki jest tego stan techniczny. Oczywiscie inna sprawa gdy ktos jest sam dla siebie szefem i firma....Reasumujac pod wzgledem technicznym, podzespolow to nie rozni od konkurencji z najwyzszej polki.

W tym momencie mamy wyprzedaz rocznik 2008 w bardzo atrakcyjnych cenach - zreszta informacje sa na naszej stronie.
Wyślij odpowiedź