wibako

koparkoładowarki VOLVO BL71 I BL61

Postprzez agil » 11 Cze 2007 22:14

No to bardzo calkiem sympatycznie :) Moze volvo te lyzki aluminiowe robi :) hehehehe pozdro.

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Reklama

simmet

Postprzez rafik » 12 Cze 2007 19:41

co do tego to macie racje , wczesniej pracowalem na jcb 3cx i jak cos sciskalem w lyzce , to nie musialem sie bac ze lyzka sie pognie , a teraz jak cos sciskam , to lyzka potrafi sie tak wygac ze boje sie ze sie zlamie :mrgreen:
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez wojart » 12 Cze 2007 20:19

Paweł CAT napisał(a):Mój znajomy kupił pół roku temu kop-ład volvo i musiał już wymieniać belko mocujacą widły(1700zł) i jak zamykał szczeke jakis nieudolny operator to ściskając komień powyginał łyzke. W cat-ach czy w jcb napewno tak by sie nie stało :wink:
Tak z pewnością!!! Bo CAT i JCB maja łyżki ze stali pancernej!!! :crazy:
wojart

wojart
Młodszy operator

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 02 Lip 2006 09:23
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez Grześ » 12 Cze 2007 20:28

W JCB zaciskając szczękę też się pogieła

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez agil » 12 Cze 2007 20:41

wojart napisał(a):
Paweł CAT napisał(a):Mój znajomy kupił pół roku temu kop-ład volvo i musiał już wymieniać belko mocujacą widły(1700zł) i jak zamykał szczeke jakis nieudolny operator to ściskając komień powyginał łyzke. W cat-ach czy w jcb napewno tak by sie nie stało :wink:
Tak z pewnością!!! Bo CAT i JCB maja łyżki ze stali pancernej!!! :crazy:


To zalezy wiadomo wojart od pracy co sie robi no ale nikt nie napisal ze w Catach czy JCB sie one niegna tylko z dyskusji wychodzi ze sa one mocniejsze i tyle. Wiec sie tam nie denerwuj zlosc urodzie szkodzi :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez wojart » 12 Cze 2007 21:20

Ja sie niezłoszczę!!!Tylko mnie bawi takie wywyższanie CATów i JCB!!!
Pracowalem na CATcie i wiem co potrafi!
Ale i pracowalem i pracuje na KOMATSU!
A także na KRAMER ALLRAD 526 który ma przepracowane 13 tys. mtg i nadal silniczek chodzi jak zegareczek,pompa hydrauliczna też bez zarzutu!A dodam jeszcze że ta maszyna dużo pracuje na młotku!
Tak że widać że nie tylko CAT i JCB są najlepsze!
wojart

wojart
Młodszy operator

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 02 Lip 2006 09:23
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez agil » 12 Cze 2007 21:34

Wojart calkowicie sie z toba zgadzam tez juz kopie kilkanascie lat na kilku maszynach siedzialem tylko nigdzie nie napisalem ze JCB czy CAT sa najlepsze, a to wywyzszanie to juz niekiedy nawet nie kwestia gustu ale ktos tak powiedzial i inny podtrzymuja to zdanie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez wozio » 20 Lip 2007 11:06

witam panowie no właśnie a więc przymierzam sie do zakupu volvo bl71 lub case 695 a więc niech mi ktoś powie jak jest z tym volvo a najlepiej ktoś kto na tym pracuje już jakiś czas a nie że ktoś tam gdzieś słyszał i czy to co się psuje w volvo że np:luzy gdzieś tam czy jakiś wąż pójdzie to czy w jcb czy cat to sie nie psuję one są takie idealne ?? nie mają wad?? no i może ktoś mi powiedzieć coś o case??

wozio
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Lip 2007 10:20
  • Miejscowość: zachodniopomorskie

Postprzez kumbasy » 25 Paź 2008 21:13

Sir Anthony Bamford napisał(a):ale niewiem czy jest dostępna opcja na równych kołach


Jeszcze nie...
Volvo rulez

kumbasy
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Paź 2008 20:27
  • Miejscowość: Wrocław

Re: koparkoładowarki VOLVO BL71 I BL61

Postprzez zzzon1 » 11 Cze 2012 00:34

ktos kupil nowe volvo bl71 i juz mu sie wygiela blacha od mocowania silownika do tylnej lyzki. a ceny maja chyba z marsa, ja bym nie kupil tak samo komatsu. ceny z kosmosu ..to nie na polskie realia...w stodole u kazia komputera nie wyklepiesz...
wersji na rownych kolach nie ma w volvo a cat i jcb maja solidniejsze przednie lyzki

zzzon1


koparkoładowarki VOLVO BL71 I BL61

Postprzez mechanior » 11 Cze 2012 10:54

to jest temat z przed 4 lat, i jak widać dalej VOLVO nie ma wersji na równych kołach, może nie ma takiej potrzeby?
słyszałem od operatorów same pochwały dla zdolności terenowych i udźwigu tych maszyn...
co do cen części zgadzam się, byle gówno kosztuje 1000 pln a zamienników jak na lekarstwo...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


koparkoładowarki VOLVO BL71 I BL61

Postprzez KALMAR » 05 Lis 2014 02:21

Robiłem 4 lata na BL71 i nie ma lepszych i mocniejszych od nich , a przerzuciłem ich wiele ,od cat ,case ,nh ,po rodzimą prod. HSW i każdej daleko do volvo. Volvo nie produkuje maszyn na równych kołach bo są do d... z czasem przestają się osiować i chodzą bokiem . Przednie wysokie koła zasłaniają łyżke. A teraz zalety volvo: po uchyleniu łyżki bardzo dobrze widać widły i śmiało można wozić paletę kostki na otwartej łyżce, na zamkniętej woziłem 2 zpiętrowane , przez wywrotke 3 oś kamienia przechodziłem praktycznie na raz ,na tyl. łyżce podnosiłem śmiało 1,5t nie wspominając już o komforcie i ergonomi dostępie do wszystkich wskaźników ,jednym słowem maszyna przyjazna operatorowi. Jedyna wada przy równoczesnym wychyle łyżki na stronę konika maszyna się kładzie ale wystarczy konik przesunąć na środek i problem znika ale nie można mieć wszystkiego
CZUJESZ OPÓR-DODAJ GAZU

KALMAR
Operator

  • Posty: 228
  • Rejestracja: 07 Paź 2014 08:27

Maszyna: kalmar DRF

Firma: Loconi


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej