wibako

oSTRóWEK PROBLEM Z OBROTEM

oSTRóWEK PROBLEM Z OBROTEM

Postprzez levus » 06 Paź 2007 10:58

jAK W TEMACIE PROBLEM Z OBROTEM wymieniłem uszczelniacze w obrotnicy a łyżka i tak zachowuje się jak chce. Po uniesieniu łyżki w górę mogę swobodnie ręką ruszyć ją na boki o 60 stopni. Co może być tego przyczyną?

levus
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 06 Paź 2007 10:48
  • Miejscowość: kujawy

Reklama

simmet

Postprzez lukaszzbro » 06 Paź 2007 23:36

A sprawdzałeś czy jest dobra listwa zębata (grzebień) i koło zębate? Może jest na nich luz albo ząb sie wyrwał. W ostrówku na obrocie jest prawie zawsze luz, ja wymieniłem listwę i tryb na nowy też jest mały luz.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez krzysiek3cx » 12 Paź 2007 20:48

uszczelnienia prawie nic nie maja do luzu, jak sa zurzyte to sie leje olej,

[ Dodano: Pią Paź 12, 2007 8:55 pm ]
ostrówek ma fatalnie zrobiona obrotnice...
jest tam za durzo połączeń które po pewnym czasie wszystkie "chodza", najlepiej je zaspawac, np pierscien z wieloklinem który jest przykrecony do ramienia, rure do obudowy bo choc by jak dokrecic te nakretki to ona tam sie rusza, obrotnice do obudowy łorzyska a to z kolei do wieszaka, ale te dwa połaczenia pospawac tylko w takich miejscach zeby mozna bylo je przeciąć!

[ Dodano: Pią Paź 12, 2007 9:03 pm ]
poza tym trzeba sprawdzic łorzyska, listwe, zebatka nawet jak ma wylłamany ząb to mozna ja obrócic
poza tym obrotnica powinna miec załorzone na wezach zawory dławiace.
jesli luzy masz w "normie" to albo wogole nie masz dlawikow albo cos z nimi jest nie tak

krzysiek3cx
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 29 Lip 2007 21:21
  • Miejscowość: skawina

Postprzez levus » 27 Mar 2008 14:40

Czy ktoś wie gdzie mogę dostać te zawory dławiące lub jakieś zamienniki

levus
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 06 Paź 2007 10:48
  • Miejscowość: kujawy

Postprzez sds7 » 27 Mar 2008 21:57

W moim ostrowku (NK '95) zawory dlawiace sa zamontowane w tlokach i przychamowuja one ruch silownika tylko w skrajnych polozeniach- rodzaj amortyzatora zapobiegajacego dobiciom osprzetu koparkowego pod koniec pelnego skretu. Zdarza sie, ze sie one zawieszaja, ale nie ma to wplywu na luz na obrotnicy, najwyzej konik bedzie sie mocno obijal o odboje gumowe. Dokladnie obejrzyj wszystkie polaczenia miedzy elementami mechanizmu obrotu. Moga byc luzy:
-na frezie miedzy zebatka a dyskiem przenoszacym obrot na obrotnice (konik),
-miedzy ww. dyskiem a obrotnica jesli sruby je laczace sa luzne albo gniazda wyrobione- najlepiej to w paru miejscach zlapac spawarka
-miedzy zebatka a listwa zebata- jesli listwa i zebatka nie sa nadmiernie zuzyte lub uszkodzone, to te luzy mozna usunac tylko przez wymiane tulei prowadzacych, w ktorych jest osadzona listwa zebata. Sa one wykonane z zeliwa i z czasem sie scieraja w jednej plaszczyznie przy wspolpracy z twardzsza gladzia cylindra. Podczas skladania wszystkiego mozna tak ustawic zebatke, zeby pracowala najmniej zuzyta strona
-miedzy ubudowa mechanizmu obrotu a nieruchoma podstawa przytwierdzona do wieszaka koparki. Sa tam 4 sruby (2 schowane od spodu) i za cholere nie mozna ich dokrecic. Ja sie z tym uporalem, dospawujac listwy oporowe i osadzajac caly mechanizm obrotu na klin przy pomocy mlotka 5kg i srub z drobnym gwintem. Do tej pory wszystko siedzi sztywno i nie ma zamiaru sie poluzowac ;)
-mozesz miec spory luz na swozniu glownym laczacym wysiegnik koparki z obrotnica- ten na dole przy lozysku podporowym.

[ Dodano: Czw Mar 27, 2008 9:02 pm ]
Hej, a moze masz zapowietrzony cylinder? Zrob pare pelnych obrotow na boki to powinien sie sam odpowietrzyc. Jesli nie to popusc weze i wypchnij powietrze.

sds7
Pomocnik operatora

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 07 Gru 2007 18:22
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 2CX '03

Firma: samozatrudnienie


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej