wibako

K-162 problem ze skręcaniem kół

K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez andrews1 » 27 Mar 2012 21:36

Witam panowie jestem tu nowy posiadam do drobnych prac ostrówka ale od początku jego posiadania jest ciągle problem ze wspomaganiem, kręci się kierownicą z dużym oporem i od lewego do prawego położenia kół skręcanie przy obrotach 800 trwa około 20 sekund, dodawanie gazu nie pomaga Ktoś mi doradził że to na 100% orbitrol, więc wymieniłem lecz brak poprawy. Ktoś znowu mi powiedział że to jest wina dzielnika strumienia, ale zanim zdecydowałem się na wymianę jego to kupiłem złączki i pominąłem go tak aby dać 100% przepływu i nadal nic. Czy to pompa czy siłownik?? jak sprawdzić np siłownik??

andrews1
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 27 Mar 2012 21:24

Maszyna: Ostrówek 1982


Reklama

simmet

K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez mechanior » 27 Mar 2012 22:05

jak masz problem to zakładaj nowy temat

jak sprawdzić siłownik... zobacz czy po dojściu do oporu możesz jeszcze kręcić kierownicą
aby sprawdzić przeciek kręcisz w lewo do oporu i odkręcasz przewód po tej stronie siłownika która się wysuwa i kręcisz dalej w lewo (mimo oporu), obserwuj czy z odkręconego króćca siłownika wydobywa się olej, to samo robisz kręcąc w prawo i sprawdzając przeciwległy króciec, masywny wypływ oleju świadczy o uszkodzeniu uszczelnień siłownika i/lub cylindra

jeśli kierownica chodzi ciężko to znaczy że ciśnienie oleju jest za małe (orbitrol już wymieniłeś więc druga przyczyna jest wyeliminowana) ale warto by go było zmierzyć przed decyzją o wymianie pompy...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez andrews1 » 27 Mar 2012 22:38

Dziękuję za wyjaśnienie z siłownikiem jutro sprawdzę. A jeszcze jedno pytanie, są jakieś manometry do ciśnienia na pompie i czy nie uszkodzę pompy jak wkręcę go w przewód od wyjścia z pompy. Jak wiesz kolego jakiś możliwy to prosił bym o link jeśli są jakieś manometry do tego. z góry dziękuję

andrews1
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 27 Mar 2012 21:24

Maszyna: Ostrówek 1982


K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez mechanior » 27 Mar 2012 22:57

masz sprawdzić ciśnienie pracy czyli podłączasz się do działającego układu a nie do pompy, zazwyczaj są odpowiednie miejsca do wpięcia ale jeśli ich nie ma to na wyjściu z pompy montujesz trójnik z wyjściem do pomiaru ciśnienia
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez andrews1 » 02 Kwi 2012 09:33

Koledzy miałem jeszcze jedną możliwość ciężkiego skręcania, mianowicie zardzewiałe zwrotnice. Podniosłem się na łyżce odpiąłem siłownik i skręcanie kół było bardzo lekkie, natomiast kręcenie kierownicą nadal tragiczne, siłownik wysuwa się bardzo wolno. Następnie przełożyłem przewody do siłownika od przedniego TUZ-a od ciągnika. Był on 5 cm krótszy, oraz troszkę cieńszy i to chyba dlatego o sekundę się szybciej wysuwał. Także moje wnioski: Orbitrol wymieniony-bez zmian, dzielnik strumienia ominięty-bez zmian, siłownik zmieniony-bez zmian, i tylko czy w takim przypadku jest to na 100% pompa?? i czy są jej jakieś rodzaje może??

andrews1
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 27 Mar 2012 21:24

Maszyna: Ostrówek 1982


Re: K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez krzysiek31 » 04 Kwi 2012 21:23

Miałem ten sam problem po wymianie orbitrola ,wymieniłem pompę nic nie dało wymieniłem zawór też nic dopiero po sprawdzeniu symboli okazało się że firma regenerująca dała mi orbitrol o innych parametrach po ponownej wymianie na właściwy wszystko wróciło do normy.Nie wystarczy wymieniać orbitrol trzeba sprawdzić jego parametry które są dopasowywane do pompy i siłownika.Pompa do wspomagania (PZ10), orbitrol (HL-160-12),siłownik skrętu średnica 65mm,skok 160mm.

krzysiek31
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Kwi 2012 20:48

Maszyna: case580k


Re: K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez andrews1 » 15 Kwi 2012 22:05

Koledzy wczoraj założyłem nową pompę hylmeta i nic nie pomogło ja już nie mam sił do tego wspomagania :twisted:

andrews1
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 27 Mar 2012 21:24

Maszyna: Ostrówek 1982


Re: K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez Tomek Kajda » 10 Sie 2012 09:35

Co do manometrów to ja parę zakupiłem na http://www.pneumat.com.pl/pomiar_cisnienia_manometry

Tomek Kajda
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 Kwi 2012 15:31

K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez mechanior » 10 Sie 2012 10:37

3 posty na 4 zawierają link do strony jakiejś firmy więc to sama reklama z czego tylko jeden w odpowiednim dziale
Tomek Kajda napisał(a):Jak w temacie - oferujemy wynajem sprężarki przewoźnej spalinowej
Więcej o ofercie wynajmu sprężarek na
http://www.pneumat.com.pl/wynajem_sprezarek

Tomek Kajda napisał(a):Co do manometrów to ja parę zakupiłem na http://www.pneumat.com.pl/pomiar_cisnienia_manometry

jak widać jesteś związany z tą firma więc nie udawaj w innym miejscu zadowolonego klienta
nie lubimy takiego postępowania...
temat ma 3 miesiące, twój post nic do niego nie wnosi i odgrzewasz go tylko po to by się zareklamować
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez andrews1 » 12 Mar 2013 22:19

Panowie nadal nie mam dobrego wspomagania. Pompa nowa, orbitrol po regeneracji, siłownik nowy i nic. Nabyłem zegar na trójniku wpiąłem przed siłownikiem i na kręceniu do oporu jest ok 80 bar. Jeszcze nie wiem jak na wyjściu z pompy ale może ktoś mi powie gdzie mierzyć i ile ma być???? Błagam to wspomaganie mnie do szału doprowadza. Mam 2 ciągniki 2 kombajny wszędzie hula aż miło a w kopaczce mam czas na medytacje podczas pracy przednią łyżką. Można kręcić ale tak wolno że trwa to trochę...

andrews1
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 27 Mar 2012 21:24

Maszyna: Ostrówek 1982


Re: K-162 problem ze skręcaniem kół

Postprzez Marcin84 » 12 Sie 2020 18:55

Witam kolego poradziłeś sobie z tym wspomaganiem ?Mam waryński726a i też ciężko kręcić kierownicą A jak ruszę ktòrąś z funkcji np krokodylem to na chwilę jest dobrze.

Marcin84
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Sie 2020 07:20

Maszyna: Waryński 726a

Firma: Klamot


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej