wibako

Kop-ład AHLMANN-MASCHINENBAU ledwo jedzie

Kop-ład AHLMANN-MASCHINENBAU ledwo jedzie

Postprzez andrev2222 » 28 Kwi 2012 14:11

Witam mam mały kłopot z leciwą koparko ładowarką AHLMANN-MASCHINENBAU.
Maszyna wygląda tak:
Image Image

Próbuję rozkminić gdzie są elementy do sprawdzania np. choćby ciśnienia w układzie, ale bez jakiejś rozpiski lub pomocy ciężko dojść tołku.
Od razu sorki za niefachowy język, ale nie miałem jeszcze do czynienia z tego typu maszyną.
Objawy są takie, że maszyna ledwo jedzie. Posiada przełącznik, stycznik elektryczny, "żółw - królik <---> przód - tył". Po przełączeniu "żółw - zając" lekko czuć różnicę. Na "żółwiu" jest trochę silniejsza, ale niewiele. Prędkość przy przełączeniu na "królika" to ok. 3-4km/h. Dodatkowo podczas pracy jest bardzo słaba jeśli nabieżemy materiału w przednią łyżkę ledwo można ruszyć z miejsca i robi się jeszcze bardziej ociężała.

Trochę czytałem na jej temat i jest tam chyba napęd hydrauliczny, hydrokinetyczny. Jest jedna cewka na pompie lub hydrosilniku (nie wiem jak to nazwać fachowo) umieszczonym przy wale napędowym:
Image
Nad wałem napędowym widoczny jest ten hydrosilnik lub pompa z poprzedniego zdjęcia:
Image

Dwie kolejne cewki są na pompie nr2 przy silniku:
Image Image

Sprawdzałem filtry są jakby czyste i wyglądają tak:
Image

Może ktoś podpowiedziałby gdzie szukać przyczyny tego ze maszyna jest bardzo wolna i słaba (jeśli chodzi o napęd, hydraulika łyżek też jest słaba, ale najpierw chciałbym uporać się z napędem), ogólnie jeśli chodzi o te objawy o których pisałem. W którym miejscu jest wyjście do sprawdzania ciśnienia oleju w ukł. napędowym i jak to prawidłowo wykonać, jaka powinna być wartość? Z góry dzięki za wszystkie rady.
Widzę, że już kolega założył temat o tym sprzęcie, razem próbujemy zreanimować tą koparko-ładowarkę:) Moda proszę ewentualnie o połączenie tematów i sorki za to zamieszanie. Pozdrawiam

andrev2222
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Kwi 2012 14:07

Maszyna: AHLMANN GMBH 2370


Reklama

simmet

Re: Kop-ład AHLMANN-MASCHINENBAU ledwo jedzie

Postprzez andrev2222 » 30 Kwi 2012 22:27

Więc jednak brak pomysłów??? Więc jednak ciężki ten AHLMANN do rozgryzienia.

andrev2222
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Kwi 2012 14:07

Maszyna: AHLMANN GMBH 2370


Kop-ład AHLMANN-MASCHINENBAU ledwo jedzie

Postprzez mechanior » 01 Maj 2012 14:12

no może nie ciężki ale trzeba się na tym generalnie znać, ciężko jest natomiast tłumaczyć i uczyć kogoś zdalnie jak się do tego zabrać, samemu nie znając położenia i wyglądu poszczególnych komponentów, niby wszystkie tego typu maszyny są do siebie podobne ale trudno jest się orientować w szczegółach tylko na podstawie zdjęć i opowieści ludzi nie mających pojęcia o czym mówią...

musisz pomierzyć ciśnienia na hydraulice jazdy i roboczej
jakie mają być? nie wiem, mogę jedynie przypuszczać (150-250bar), trzeba zaobserwować ich przebieg, zmiany pod obciążeniem itp
gdzie je mierzyć? nie mam pojęcia gdzie w tej maszynie są gniazda pomiarowe o ile w ogóle są
niektóre maja złączki przy pompie, inne przy hydromotorze, jeszcze inne przy zaworach sterujących czy rozdzielaczach...
są takie co nie mają i trzeba kupić odpowiedni zestaw złączek i zegarów by cokolwiek zrobić (czasem nawet kilka tysięcy złotych)

gdybyście dokładnie przestudiowali forum to nietrudno znaleźć opisy podobnych problemów:
usterka/zatkanie zaworów sterujących
uszkodzenie/zużycie zaworów ograniczających ciśnienie
brak lub niewłaściwy olej
zużycie pomp, hydromotorów
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kop-ład AHLMANN-MASCHINENBAU ledwo jedzie

Postprzez Jacentyk » 03 Maj 2012 18:50

Witam
Zacznę od tego że mam taką maszynę. Jeśli chodzi o napęd to macie tam napęd hydrostatyczny. Aby lepiej zrozumieć jak to działa polecam taki filmik (oczywiście osobom serwisującym tego typu ustroje może wydać się banalny i oczywisty ale dla osób szukajacych info może się przydać)
http://www.youtube.com/watch?v=v6eRf42McRE
Polecam obejrzeć obie częsci. Jeśli potrzebujecie mogę podesłać schemat hydrauliki nie za bardzo wiem jak ją zamieścic na forum. Co do informacji na temat napędu dużo mi pomógł kolega Szumek który udziela się na tym forum. Jeśli chodzi o porty do pomiaru Ciśnienia jazdy to nie są wyprowadzone na ramę (bynajmniej w mojej maszynie), nie ma też gotowych podejść na pompie. Pompa to Hydromatic A4V56DA z tego co pamiętam. A i polecam dać na mszę oby to nie była pompa ani hydromotor. Mam gdzieś instrukcję sprawdzania pompy ale muszę tego poszukać w starym kompie.
Pozdrawiam
Jacek

A i jeszcze jeno sprawdzcie sobie czystość filtrów. Filtry w tej masznie są na ssaniu przy brudnych filtrach i gęstym starym oleju może byc problem z wydajnością pomp (pompa jazdy co prawda działa na obiegu zamkniętym ale doładaowywana muśi być). Pokrywy Filtrów to te duże czerwone zakrętnki widoczne na zdjęciach pompy od góry. po lewej i prawej stronie jeden jest do jazdy a drugi jest do pozostałych funkcji maszyny. W mojej maszynie maiłem zasyfione i po wymianie filtrów i oleju się funkcje poprawiły i odo tamtej pory jest ok (filtry cena ok 100 sztuka, olej gorzej ok 70l czyli 500PLN minimum)
Jeszcze raz pozdrawiam
Jacek
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 06 Maj 2012 15:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeżeli po wysłaniu postu masz coś jeszcze do dodania to używaj opcji edytuj (prawy górny róg postu)

Jacentyk
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 11:39
  • Miejscowość: Częstochowa

Maszyna: Ahlmann Al8C


Kop-ład AHLMANN-MASCHINENBAU ledwo jedzie

Postprzez mechanior » 07 Maj 2012 22:23

dawno nie przeczytałem na tym forum tak treściwego postu w wykonaniu laika, gratuluję, koledze należy się pochwała
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kop-ład AHLMANN-MASCHINENBAU ledwo jedzie

Postprzez maxi-lux » 01 Cze 2013 18:44

Witam kolegów
mam też ten sam problem z Ahlmannem Al8c
Zlokalizowałeś może usterkę?
Co było przyczyną?
pozdrawiam i czkam na info Krzysiek mail: maxi-lux@wp.pl

maxi-lux
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 Sty 2013 14:04

Maszyna: Ahlmann Al8C


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej