wibako

MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez stanislaw13211 » 22 Paź 2012 20:04

Witam,
Mam problemy z napędem do przodu w koparko-ładowarce MASSEY FERGUSON 50B Z 80 ROKU. Do tyłu jeździ,a do przodu jak się rozgrzeje (po ok.0,5h- 1h) nie chce w ogóle jeździć. Czy ktoś orientuje się co może być tego przyczyną bądź miał podobny problem?
Zależy mi na czasie, proszę o szybkie odpowiedzi :wink:
Z góry dziękuję!

stanislaw13211
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 22 Paź 2012 19:54

Maszyna: massey ferguson 50B


Reklama

simmet

MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez mechanior » 23 Paź 2012 00:35

czytaj forum...
skrzynia biegów, zawór sterujący kierunkiem jazdy, sprzęgła rewersu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez czerda » 05 Gru 2012 16:50

mam to samo, niezależnie czy do przodu, czy do tyłu. Znalazłeś coś an ten temat, bo jakoś niec....

czerda
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 05 Gru 2012 16:27

Maszyna: mf50


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez mechanior » 06 Gru 2012 00:05

jeśli objawy są takie same w obydwu kierunkach to masz problem z pompą skrzyni lub zaworem sterującym a właściwie z jego częścią utrzymującą prawidłowe ciśnienie
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez wojtekg » 16 Gru 2012 19:55

Witam!
Miałem ten sam problem z tym że nie chciał po rozgrzaniu jeździć do tyłu! Po wymianie oringu uszczelniającego tłok w koszu sprzęgłowym który dociska tarczki problem zginął i maszyna jeździ i na zimnym i na gorącym oleju.

wojtekg
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Sie 2012 11:46

Maszyna: mf50b


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez mechanior » 17 Gru 2012 00:48

tylko że kolega ma problem z jazdą w obydwie strony, każda ma osobne sprzęgło, przypadki gdy psują się jednocześnie 2 uszczelnienia na dwu sprzęgłach są niezwykle rzadkie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez Kamas100 » 15 Lut 2013 23:57

Też mam problem z jazdą do przodu. Czy mógłby ktoś wskazać część którą należy wymienić? dodam, że koparko - ładowarka zasprzęgla jazdę do przodu, po wciśnięciu pedału jazdy w przód, puszczeniu go(silnik schodzi do minimalnych obrotów) i ponownym wcisnięciu zaczyna jechać.(jest to uciążliwe)

http://www27.zippyshare.com/v/8667198/file.html

Kamas100
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 Lut 2013 17:19

Maszyna: MF 50 DA


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez bombel52 » 21 Sie 2013 19:08

Jeśli nie jedzie w obie strony to pompa pada (dodam ze pasuje od JCB z mała przeróbką)jeśli w jedna to tarczki ewentualnie uszczelnienie zaworu sterującego .

Naprawiałem kilka sprzęgieł w MF 50B wiec jak ktoś potrzebuje pomocy chętnie pomogę 691-543-686

Temat jak zamontować pompe z JCB DO MF jest na forum
fxdyfhfdc

bombel52
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 19:56
  • Miejscowość: malopolskie
  • Pochwały: 1

MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez Mrok » 29 Kwi 2019 19:53

Ktoś to ogarnął samemu i może podpowiedzieć co było? Mam ten sam problem, sprzęt niedawno nabyty, jak dłużej pojeździłem to nie chce jechać do przodu, chwilę trzeba postać i ruszy, do tyłu jedzie do przodu nie chce, biegi działają ale nie chce zaskoczyć przednia jazda. Trzeba rozpoławiać silnik od skrzyni? Koparka MF 50r

Mrok
Fizol

Maszyna: Massey Ferguson MF50R

Firma: Dom


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez dawidg2 » 29 Kwi 2019 20:14

Mrok, masz wszystko napisane co daje jaki problem. Ty masz prawdopodobnie problem z sprzęgłami.

Zrobiłeś po zakupie chociaż wymianę olejów i filtrów?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez Mrok » 01 Maj 2019 20:32

Filtr jakiś metalowy to wyczyszczony i olej nowy, do skrzyni fuchs ale nie pamiętam parametrów, taki polecili w sklepie a bańka w garażu 30km ode mnie. Ale zauważyłem, że pod klapką pod obudową skrzyni biegów, tą rewizyjną na dole co widać sprzęgło hydrokinetyczne (?) pojawia się olej, czyli chyba musowo koparkę rozpoławiać?

Mrok
Fizol

Maszyna: Massey Ferguson MF50R

Firma: Dom


Re: MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez komin88 » 21 Mar 2020 23:18

witam mam problem z jazdą (maszyna MF 50D kierunek jazdy jest sterowany przez dwa pedały) ogólnie skrzynia była wyjmowana 5 razy co zostało zmienione : sprzęgło hydrokinetyczne - po regeneracji,pompa jazdy, tarczki sprzęgłowe w obu koszach uszczelnienie kompletne, na koniec wyszło że skrzynia została złożona na innych częściach i brakuje " żółwia" (biegi realizowane są przez dwie wajchy jedna odpowiada za biegi 1-2 a druga wajcha za żółw-zając. Żółw-zając działa przez przekładnie planeterną.) Maszyna miała przed sprzedażą pewnie awarie mostu- połamane żeby w moście i pęknięty korpus (most i całą przekładnie też kupiliśmy nową). na koniec wyszło że ktoś poskładał skrzynię na innych częściach i musieliśmy szukać oryginalnych podzespołów, wyszło na to że cześci pasują od naszych Ursusów z delikatnymi przeróbkami- ale to już inna historia. Nareszcie skrzynia ma wszystkie biegi i działa :) przez pół godziny.....
Po poskładaniu wszystko ok ! a tu klops!?!? zaczął lać się olej z okolic pompa jazdy- hydrokinetyk:/ nadmiernie że musiałem wymienić simering bo po 3 czy 4 demontażach sprzęgła uszczelniacz zaczął minimalnie przeciekać i jak był na widoku pomyślałem że zmienię i będzie spokój, simering jest identyczny z tym który był zamontowany, zamontowałem go po wcześniejszym polaniu go dużą ilością oleju aby nie porysować przy wkładanu- czy to był błąd?czeka mnie teraz ponowne rozbieranie maszyny i teraz pytanie czy taki uszczelniacz montować na "sucho" aby go nie wypchnęło ciśnienie z pompy jazdy?

komin88
Nowicjusz

Maszyna: Mf 50 D

Firma: Prywatny


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez Mrok » 22 Mar 2020 08:01

A może masz walnięte te tulejki co są przykręcone do hydrokinetyka i wchodzą w koło zamachowe? Lata hydrokinetyk i niszczy uszczelniacz?

Mrok
Fizol

Maszyna: Massey Ferguson MF50R

Firma: Dom


Re: MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez komin88 » 23 Mar 2020 19:26

hydrokinetyk ma trzpień w osi obrotu, trzpień ten jest wkładany w koło zamachowe i musi być w osi. Olej poszedł po kilku minutach pracy podczas postoju i tak sobie myślę czy jest jakiś zawór upustowy? podczas jazdy ciśnienie idzie na sprzęgła i ciśnienie z pompy się "rozchodzi" a podczas postoju pompa tłoczy a ciśnienie się kumuluje i powinien być zawór przeciw nadmiernemu wzrostowi ciśnienia. I teraz myślę że jak zawór się zapchał i wzrosło ciśnienie nie miało gdzie wyjść i wypchnęło uszczelnienie. Niestety nie mam pojęcia co się stało faktycznie, na razie to gdybanie. w tym tygodniu powinniśmy ponownie rozebrać i zobaczymy co się stało, napisze co i jak

-- 23 Mar 2020 18:26 --

I rozebrane... tak jak myślałem wypchnęło uszczelniacz czołowy pompy jazdy:/ niestety nie znaleźliśmy żadnego syfu, zatkanego przewodu ani żadnej podejrzanej zeczy która wskazywała by przyczynę usterki. jutro rozbiore kierownicę jazdy i przedmucham chłodnice oleju . Jedno co przychodzi mi do głowy to wadliwy uszczelniacz, szkoda składać całości jeśli nie ma pewności co spowodowało awarie

komin88
Nowicjusz

Maszyna: Mf 50 D

Firma: Prywatny


Re: MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez lampard661 » 01 Kwi 2020 15:38

Mam tak samo regenracja konwentera .uszczelniacz nowy. I skladam. Pozniej nie jedzie wiec moze oleju malo no to 20L i sruuu na ziemie po kolejnym odpaleniu i wcisnieciu padzia do przodu wiec czy wypchnęlo uszczelniacz albo pompa jazdy źle przykrecona . węzszymi do góry a szersze ksiezyce w dół tak mam ...dobrze to jest ????. Albo moze w lewo czy w prawo ??? Chyba jeszcze raz na pół dziada trza ?

-- 01 Kwi 2020 14:38 --

Czy uszczelniacz skleic czymś moze i jak wsadziles metalem w gniazdo pompy a guma z obrączką w strone konwentera.

lampard661
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 03 Mar 2020 08:11

Maszyna: MF 50 B

Firma: Ug


Re: MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez Tvister89 » 23 Kwi 2020 21:22

Witam mam problem z jazda do tyłu. Po remoncie działało po przejechaniu około 10 km przestała jechać do tyłu i miała ciężko ruszyć do przodu ale załapała .na drogi dzień jeździe tylko do przodu ale jak się zagrzeje to też ginie jazda do przodu. Została wymieniona pompa jazdy tarczki cierne zregenerowane sprzęgło kinetyczne nowy filt i olej. Zastanawiam się czy nie będzie jeszcze do wymiany zawór sterujący kierunkiem jazdy. Tylko problem bo nie mogę nigdzie tego dostać . Czy to da się zregenerować czy trzeba nowe kupić.

Tvister89
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Kwi 2020 21:09

Maszyna: Mf50b

Firma: Tvistet89


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez Mrok » 24 Kwi 2020 15:12

Tvister89, sam robiłeś remont? Na moje oko o czymś zapomniałeś, o czymś co kosztuje max 60pln

Mrok
Fizol

Maszyna: Massey Ferguson MF50R

Firma: Dom


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez Frycek » 13 Lip 2020 18:43

Tvister89, lampard661, gdzie regenerowaliscie konwertery? Ja mam ten rozbieralny aluminiowy nr 846129M93. Dzisiaj rozebrałem a tam sieczka. Może macie namiary na części do tych sprzętów bo chyba nie będzie łatwo. Szukam używanego, ale też niczego nie znalazłem.

Frycek
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 05 Lip 2020 11:23

Maszyna: MF 50B 4x4

Firma: SAMSAM


Re: MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez Mrok » 17 Lip 2020 19:17

Frycek napisał(a):Tvister89, lampard661, gdzie regenerowaliscie konwertery? Ja mam ten rozbieralny aluminiowy nr 846129M93. Dzisiaj rozebrałem a tam sieczka. Może macie namiary na części do tych sprzętów bo chyba nie będzie łatwo. Szukam używanego, ale też niczego nie znalazłem.


I znalazłeś? Jak coś to mogę poszukać numerów seryjnych wnętrzności z konwertera.

Mrok
Fizol

Maszyna: Massey Ferguson MF50R

Firma: Dom


MF 50B '80 po rozgrzaniu nie jedzie do przodu

Postprzez Frycek » 23 Lip 2020 13:33

Na razie nic nie namierzyłem. Nowy to ponad 6k zł. Dziwna sprawa z tym modelem koparko ładowarki bo nie ma go w oficjalnych katalogach AGCO. Ten nr wziąłem z modelu 50F bo napędowo wydaje się być taki sam, ale pewności nie mam. Są tam numery części składowych konwertera, ale łopatki pompy to raczej całość z obudową i chyba nici z naprawy mojego. Jak będziesz miał chwilkę to rzuć okiem jak według Ciebie to wygląda.
Otrzymałem odpowiedź z MF że to koparka terex i u nich szukać wsparcia trzeba.

Frycek
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 05 Lip 2020 11:23

Maszyna: MF 50B 4x4

Firma: SAMSAM


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej