wibako

MF 50 da kilka pytań

MF 50 da kilka pytań

Postprzez Kamas100 » 15 Lut 2013 18:08

http://www27.zippyshare.com/v/8667198/file.html
http://www27.zippyshare.com/v/15425594/file.html
Witam. Mam podobny problem.
mam kilka pytań, a mianowicie:
czy sprzegło pobiera olej ze skrzyni biegów czy jest to obieg zamkniety? (zdj. w linku)
czy możliwe jest uszkodzenie zaworu do jazdy?
zeby wykluczyc uszkodzenie linki napędzającej dzwignie, to odpiąłem ja i przesuwalem ręką. kiedy ustawilem dzwignie w pozycji do jazdy wstecz, wtedy koparko-ladowarka zaczela jechac do tylu. niestety jak przesune dzwignie do jazdy w przod, to koparka stoi, dopoki lekko jej nie przegazuje, poczekam az zejdzie z obrotów i ponownie zwieksze obroty. wtedy zaczyna normalnie jechać. Co może być przyczyną takiej sytuacji?? może zużyty olej? brudny filtr?? uszkodzony zawor zmieniający kierunek jazdy??
Z góry dziekuje za wszelkie informacje
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 15 Lut 2013 18:37, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Post wydzielony z innego tematu

Kamas100
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 Lut 2013 17:19

Maszyna: MF 50 DA


Reklama

simmet

MF 50 da kilka pytań

Postprzez tomekVW » 15 Lut 2013 22:06

Witam mam podobny problem koparka mf 50 moja jezdzi ale np na dwojce do przodu nie podjade pod gorke a na dwojce do tylu pod to samo wzniesienie ruszam bez problemu. Pozdrawiam

tomekVW
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 20 Mar 2009 14:06
  • Miejscowość: nowy sacz

MF 50 da kilka pytań

Postprzez Kamas100 » 15 Lut 2013 23:17

To moja też tak ma. Z tym, że jak pracuje na jedynce, to nie ma najmniejszego problemu. Przypuszczam, że jest to problem związany z tym zaworem zadającym kierunek jazdy... Może jest w nim jakiś O-ring który przepuszcza, i nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia? Nie wiem jak to sprawdzic a w internecie jest mało informacji na ten temat. obawiam się, że jeśli faktycznie okaże się problem z tym zaworem, to trzeba bedzie rozpołowić koparko - ładowarke(chyba) :?.
Posiadam książkę do tej koparki, ale i tak nie bardzo wiem skąd jest pobierany olej do sprzęgła (ze skrzyni??). Żeby zmierzyc ciśnienie, moglbym się wpiąć manometrem w miejsce czujnika ciśnienia oleju, ale, to mi da pomiar na wejsciu zaworu, a mnie interesuje jakie jest cisnienie po zasprzęgleniu jazdy w przód. hmmm :?:

Kamas100
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 Lut 2013 17:19

Maszyna: MF 50 DA


MF 50 da kilka pytań

Postprzez Tomasz-51 » 16 Lut 2013 10:35

Olej do sprzęgła i do układu kierowniczego jest pobierany ze skrzyni i jest zasilany tą samą pompą znajdującą się po prawej stronie silnika obok alternatora. Oleju do skrzyni wchodzi około 60 litrów a więc wymiana nie jest tania. A może masz zużyte tarczki sprzęgła kierunku jazdy.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


MF 50 da kilka pytań

Postprzez Kamas100 » 17 Lut 2013 18:18

Czy da się jednoznacznie zdiagnozować co może być przyczyną niepoprawnej pracy mojej koparko-ładowarki? Nie chciałbym pruć maszyny bez pełnego przekonania, że jest to konieczne. Jeśli faktyczne usterka występuje z powodu kiepskiej jakości oleju, to może nie ma sensu doszukiwać się przyczyny głębiej. hmmm to wszystko nie jest takie proste :wall:

Kamas100
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 Lut 2013 17:19

Maszyna: MF 50 DA


MF 50 da kilka pytań

Postprzez mechanior » 20 Lut 2013 03:06

nie jest, gdyby było to każdy naprawiałby sobie sprzęty sam
trzeba zmierzyć ciśnienia na sprzęgłach kierunku jazdy
jakie dokładnie objawy masz w swojej maszynie bo nigdzie w tym temacie nie widzę jakiegokolwiek opisu problemu, czy problemy występują na konkretnym biegu czy w konkretnym kierunku jazdy?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


MF 50 da kilka pytań

Postprzez uraneek » 23 Lut 2013 12:49

witam potrzebuje dtr do mf 50?? uraneek@poczta.onet.pl
mam pytanie jakie jest polaczenie pompy glownej z silnikiem??
mile widziany jakiś rysunek

uraneek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 21 Sty 2013 13:44

MF 50 da kilka pytań

Postprzez Kamas100 » 23 Lut 2013 19:25

w konkretnym kierunku jazdy (do przodu). myślę, że i tak się nie obejdzie bez rozpołowienia maszyny. Kiedy się wciśnie pedał jazdy (do przodu) i dodaje gazu, koparka stoi w miejscu, następnie jak się ujmie gazu (koparka zejdzie do niskich obrotów, takich jak na biegu jałowym) i ponownie doda gazu, wtedy zasprzęgla się i jedzie. Mocno to przeszkadza w pracy;/

Kamas100
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 Lut 2013 17:19

Maszyna: MF 50 DA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej