wibako

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

Postprzez wujek616 » 31 Sie 2013 09:12

sorry za zdjęcia ale mam taki zapiernicz w polu i na budowach że nie miałem kiedy zrobić zdjęć a musiałbym do tego wyjechać z pod wiaty, bo jak Ci wspomniałem stoi nieużywany od paru lat i jest trochę zastawiony różnymi gratami więc to nie takie proste :mrgreen: ale jak się obrobię to na pewno Ci wyślę, bo i tak muszę go w końcu wystawić na sprzedaż :mrgreen:
piszesz, że...
Natomiast po zamontowaniu WOM i podnośnik ciągnikowy zostaje już na zawsze na traktorze.

nie zostanie bo sam napisałeś że...
Wg moich planów TUZ chce zamontowac do "pręta" któty wstawie w dolne mocowanie osprzetu koparkowego czyli de facto ramy.
Na tm "pręcie" beda mocowane ramiona TUZ'a a podnoszenie chcę zrealizowac przez dwa siłowniki zamocowane do tych "drągów" które ida po bokach kabiny i trzymaja górne swożnie mocujące koparkę. Zakładam że te "drągi" będę musiał podeprzeć bo same z siebie mogą opadać. Czyli nie będę montował oryginalnego podnośnika jak w typowej C-360.

więc żeby z powrotem zamontować osprzęt koparkowy musisz demontować TUZ który chcesz zamontować na ramie koparki.
Co do WOM-u na hydromotorze to nie przejdzie bo kosiarka potrzebuje sporej mocy na wałku (mówię tu o rotacyjnej)
więc musiałbyś zamontować spory hydromotor i to przez przekładnię i do tego musisz uzyskać 540obr/min a wątpię żeby pompa dała temu radę. no chyba że będziesz miał kosiarkę listwową która potrzebuje znacznie mniejszej mocy albo najlepiej konną ciąganą to wtedy nie potrzebny Ci WOM
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Reklama

simmet

Re: Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolnic

Postprzez Karabus » 31 Sie 2013 12:00

"]sorry za zdjęcia ale mam taki zapiernicz w polu i na budowach że nie miałem kiedy zrobić zdjęć a musiałbym do tego wyjechać z pod wiaty, bo jak Ci wspomniałem stoi nieużywany od paru lat i jest trochę zastawiony różnymi gratami więc to nie takie proste :mrgreen: ale jak się obrobię to na pewno Ci wyślę, bo i tak muszę go w końcu wystawić na sprzedaż :mrgreen:

Nie ma problemu ;-). Teraz to juz tylko czysta ciekawośc. Ale gdybyś zrobił fotki to podeslij.


"piszesz, że...
Natomiast po zamontowaniu WOM i podnośnik ciągnikowy zostaje już na zawsze na traktorze.

nie zostanie bo sam napisałeś że..."

Tak napisalem. Ale zwróć uwagę że to było w zdaniu opisującym twierdzenia mechaniora budowlano/rolniczego ;-). Moze zbyt duzy skrót myslowy popełniłem ;-).
Doprecyzuję :Gdyby załozyć oryginalny podnośnik i WOM od 360-tki to te urządzenia mogły by zostać na stałe na ciągniku niezaleznie od osprzetu koparkowego. natomiast podwiesznie maszyn kolidowało by z ramą.
I stąd własnie mój "autorski" ;-) pomysł aby TUZ zrobić na ramie od osprzętu koparki i niezależnych siłownikach..


"
Wg moich planów TUZ chce zamontowac do "pręta" któty wstawie w dolne mocowanie osprzetu koparkowego czyli de facto ramy.
Na tm "pręcie" beda mocowane ramiona TUZ'a a podnoszenie chcę zrealizowac przez dwa siłowniki zamocowane do tych "drągów" które ida po bokach kabiny i trzymaja górne swożnie mocujące koparkę. Zakładam że te "drągi" będę musiał podeprzeć bo same z siebie mogą opadać. Czyli nie będę montował oryginalnego podnośnika jak w typowej C-360.

więc żeby z powrotem zamontować osprzęt koparkowy musisz demontować TUZ który chcesz zamontować na ramie koparki."

Masz całkowita rację. Tak to sobie własnie wydumałem. Ale to za kazdym razem będzie tylko wybicie 4-rech sworzni i przepiecie hydrauliki. Przynajmniej teoretycznie ;-)

"Co do WOM-u na hydromotorze to nie przejdzie bo kosiarka potrzebuje sporej mocy na wałku (mówię tu o rotacyjnej)
więc musiałbyś zamontować spory hydromotor i to przez przekładnię i do tego musisz uzyskać 540obr/min a wątpię żeby pompa dała temu radę. no chyba że będziesz miał kosiarkę listwową która potrzebuje znacznie mniejszej mocy albo najlepiej konną ciąganą to wtedy nie potrzebny Ci WOM]"

W sumie to konia już mam. Jakby tak pójść tą drogą to po co mi traktor ;-D. Ale do sedna...
Przegrzebałem troszke siec w tej sprawie i nadal twierdzę że to do zrobienia jest. Znalazłem nawet goscia ktory zbudował sobie sama na silniku malucha i wom rozwiązał właśnie hydraulicznie. Ponoć to działa ;-)
Zetorowski hydromotor potrzebuje pompy z wydajnością około 100l/min. Ostrówkowa chyba ma 120. I ciśnienie tez jakos bło pasujące ;-).

Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Poza tym to forum maszyn budowlanych więc o samoróbce rolniczej nie wypada gadać ;-)
Pozdrawiam
Paweł

Karabus
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 11:36

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

Postprzez Karabus » 31 Sie 2013 21:43

Sory że jeszcze raz na forum kopaczkowym o rolnictwie ale... wybaczcie ;-)

Tu link do opisu jak gościu zbudował WOM na hydraulice.

Ja znalazlem taki silnik:
http://www.hektos.eu/silnik-hydrauliczn ... p-358.html

Myślę że na tym by taki WOM chodził jak zły a pompa ostrówka wydoli bez problemu.

A prawie 12kW kosiarkę powinno nakręcić bez problemu.

Pozdrowienia raz jeszcze ;-)

Karabus
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 11:36

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

Postprzez gargamel » 01 Wrz 2013 08:46

do czego ci te 12 kw starczy chyba nie do rotacyjnej :lol:

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Re: Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolnic

Postprzez Karabus » 01 Wrz 2013 12:09

Gargamel, ty to chyba z natury jesteś sceptykiem ;-).
Więcej optymizmu ;-)

Do małej kosiarki takiej około 1-1,10 powinno wydolić.
A jeżeli nie to :
http://www.hektos.eu/silnik-hydrauliczn ... p-311.html
Co prawda obroty ma trochę wyższe ale to akurat prosta sprawa.
17 Kw potrzebuje popularna w polsce kosiarka z dwoma talezami 1,35 koszenia.
http://www.talex-sj.pl/rotacyjne.php
Ja pożyczałem od sąsiada władymirca czyli 25 KM z taka kosiarką 1,35 szło jak burza ;-).

Pozdrawiam
Paweł

Karabus
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 11:36

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

Postprzez gargamel » 02 Wrz 2013 15:50

sceptykiem to ja raczej nie jestem ale pare samorobów zrobiłem rotacyjna o której piszesz jest najmniejszą z tego typu kosiarek i faktycznie z iwanem chodzi jak burza
jak trafnie zauważyłeś potrzebuje 17kw porównaj sobie silniki które znalazłeś z wydajnością pompy ostrówka odejmij jej kilka może kilkanaście proc ze względu na wiek
życzę ci sukcesów w tworzeniu swojej maszyny :lol: pozdrawiam
ps roboty i pieniędzy nie zazdroszczę nikomu

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

Postprzez x-ray » 13 Sie 2017 14:35

Do tego celu wręcz idealnie nadaje się MF 50EX - tył ma jak klasyczny ciągnik rolniczy, przód jak koparko ładowarka, wersje są również z napędem 4x4. Ja takie rozwiązanie mam, a to daje mi: porządną ładowarkę, widlaka przód(po zmianie łyżki na widły) i tył(dorobiony maszt od widlaka na tylny TUZ), gdzie nie ma mowy o pogięciu czegokolwiek, oraz ciągnik rolniczy. Jest do tego sporo przystawek np. świder hydrauliczny(porządny), montowany w miejsce łyżki. Całość kupiona za śmieszne pieniądze kilka lat temu(ciągnik użytkowany przez przedsiębiorstwo komunalne w Anglii, czyli jeździł i zwoził skoszoną trawę z trawników... :faja: ).

x-ray
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 Sie 2017 13:08

Maszyna: MF 50EX

Firma: abc


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej