Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

31 Sie 2013 09:12

sorry za zdjęcia ale mam taki zapiernicz w polu i na budowach że nie miałem kiedy zrobić zdjęć a musiałbym do tego wyjechać z pod wiaty, bo jak Ci wspomniałem stoi nieużywany od paru lat i jest trochę zastawiony różnymi gratami więc to nie takie proste :mrgreen: ale jak się obrobię to na pewno Ci wyślę, bo i tak muszę go w końcu wystawić na sprzedaż :mrgreen:
piszesz, że...
Natomiast po zamontowaniu WOM i podnośnik ciągnikowy zostaje już na zawsze na traktorze.

nie zostanie bo sam napisałeś że...
Wg moich planów TUZ chce zamontowac do "pręta" któty wstawie w dolne mocowanie osprzetu koparkowego czyli de facto ramy.
Na tm "pręcie" beda mocowane ramiona TUZ'a a podnoszenie chcę zrealizowac przez dwa siłowniki zamocowane do tych "drągów" które ida po bokach kabiny i trzymaja górne swożnie mocujące koparkę. Zakładam że te "drągi" będę musiał podeprzeć bo same z siebie mogą opadać. Czyli nie będę montował oryginalnego podnośnika jak w typowej C-360.

więc żeby z powrotem zamontować osprzęt koparkowy musisz demontować TUZ który chcesz zamontować na ramie koparki.
Co do WOM-u na hydromotorze to nie przejdzie bo kosiarka potrzebuje sporej mocy na wałku (mówię tu o rotacyjnej)
więc musiałbyś zamontować spory hydromotor i to przez przekładnię i do tego musisz uzyskać 540obr/min a wątpię żeby pompa dała temu radę. no chyba że będziesz miał kosiarkę listwową która potrzebuje znacznie mniejszej mocy albo najlepiej konną ciąganą to wtedy nie potrzebny Ci WOM

Re: Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolnic

31 Sie 2013 12:00

"]sorry za zdjęcia ale mam taki zapiernicz w polu i na budowach że nie miałem kiedy zrobić zdjęć a musiałbym do tego wyjechać z pod wiaty, bo jak Ci wspomniałem stoi nieużywany od paru lat i jest trochę zastawiony różnymi gratami więc to nie takie proste :mrgreen: ale jak się obrobię to na pewno Ci wyślę, bo i tak muszę go w końcu wystawić na sprzedaż :mrgreen:

Nie ma problemu ;-). Teraz to juz tylko czysta ciekawośc. Ale gdybyś zrobił fotki to podeslij.


"piszesz, że...
Natomiast po zamontowaniu WOM i podnośnik ciągnikowy zostaje już na zawsze na traktorze.

nie zostanie bo sam napisałeś że..."

Tak napisalem. Ale zwróć uwagę że to było w zdaniu opisującym twierdzenia mechaniora budowlano/rolniczego ;-). Moze zbyt duzy skrót myslowy popełniłem ;-).
Doprecyzuję :Gdyby załozyć oryginalny podnośnik i WOM od 360-tki to te urządzenia mogły by zostać na stałe na ciągniku niezaleznie od osprzetu koparkowego. natomiast podwiesznie maszyn kolidowało by z ramą.
I stąd własnie mój "autorski" ;-) pomysł aby TUZ zrobić na ramie od osprzętu koparki i niezależnych siłownikach..


"
Wg moich planów TUZ chce zamontowac do "pręta" któty wstawie w dolne mocowanie osprzetu koparkowego czyli de facto ramy.
Na tm "pręcie" beda mocowane ramiona TUZ'a a podnoszenie chcę zrealizowac przez dwa siłowniki zamocowane do tych "drągów" które ida po bokach kabiny i trzymaja górne swożnie mocujące koparkę. Zakładam że te "drągi" będę musiał podeprzeć bo same z siebie mogą opadać. Czyli nie będę montował oryginalnego podnośnika jak w typowej C-360.

więc żeby z powrotem zamontować osprzęt koparkowy musisz demontować TUZ który chcesz zamontować na ramie koparki."

Masz całkowita rację. Tak to sobie własnie wydumałem. Ale to za kazdym razem będzie tylko wybicie 4-rech sworzni i przepiecie hydrauliki. Przynajmniej teoretycznie ;-)

"Co do WOM-u na hydromotorze to nie przejdzie bo kosiarka potrzebuje sporej mocy na wałku (mówię tu o rotacyjnej)
więc musiałbyś zamontować spory hydromotor i to przez przekładnię i do tego musisz uzyskać 540obr/min a wątpię żeby pompa dała temu radę. no chyba że będziesz miał kosiarkę listwową która potrzebuje znacznie mniejszej mocy albo najlepiej konną ciąganą to wtedy nie potrzebny Ci WOM]"

W sumie to konia już mam. Jakby tak pójść tą drogą to po co mi traktor ;-D. Ale do sedna...
Przegrzebałem troszke siec w tej sprawie i nadal twierdzę że to do zrobienia jest. Znalazłem nawet goscia ktory zbudował sobie sama na silniku malucha i wom rozwiązał właśnie hydraulicznie. Ponoć to działa ;-)
Zetorowski hydromotor potrzebuje pompy z wydajnością około 100l/min. Ostrówkowa chyba ma 120. I ciśnienie tez jakos bło pasujące ;-).

Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Poza tym to forum maszyn budowlanych więc o samoróbce rolniczej nie wypada gadać ;-)
Pozdrawiam
Paweł

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

31 Sie 2013 21:43

Sory że jeszcze raz na forum kopaczkowym o rolnictwie ale... wybaczcie ;-)

Tu link do opisu jak gościu zbudował WOM na hydraulice.

Ja znalazlem taki silnik:
http://www.hektos.eu/silnik-hydrauliczn ... p-358.html

Myślę że na tym by taki WOM chodził jak zły a pompa ostrówka wydoli bez problemu.

A prawie 12kW kosiarkę powinno nakręcić bez problemu.

Pozdrowienia raz jeszcze ;-)

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

01 Wrz 2013 08:46

do czego ci te 12 kw starczy chyba nie do rotacyjnej :lol:

Re: Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolnic

01 Wrz 2013 12:09

Gargamel, ty to chyba z natury jesteś sceptykiem ;-).
Więcej optymizmu ;-)

Do małej kosiarki takiej około 1-1,10 powinno wydolić.
A jeżeli nie to :
http://www.hektos.eu/silnik-hydrauliczn ... p-311.html
Co prawda obroty ma trochę wyższe ale to akurat prosta sprawa.
17 Kw potrzebuje popularna w polsce kosiarka z dwoma talezami 1,35 koszenia.
http://www.talex-sj.pl/rotacyjne.php
Ja pożyczałem od sąsiada władymirca czyli 25 KM z taka kosiarką 1,35 szło jak burza ;-).

Pozdrawiam
Paweł

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

02 Wrz 2013 15:50

sceptykiem to ja raczej nie jestem ale pare samorobów zrobiłem rotacyjna o której piszesz jest najmniejszą z tego typu kosiarek i faktycznie z iwanem chodzi jak burza
jak trafnie zauważyłeś potrzebuje 17kw porównaj sobie silniki które znalazłeś z wydajnością pompy ostrówka odejmij jej kilka może kilkanaście proc ze względu na wiek
życzę ci sukcesów w tworzeniu swojej maszyny :lol: pozdrawiam
ps roboty i pieniędzy nie zazdroszczę nikomu

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

13 Sie 2017 14:35

Do tego celu wręcz idealnie nadaje się MF 50EX - tył ma jak klasyczny ciągnik rolniczy, przód jak koparko ładowarka, wersje są również z napędem 4x4. Ja takie rozwiązanie mam, a to daje mi: porządną ładowarkę, widlaka przód(po zmianie łyżki na widły) i tył(dorobiony maszt od widlaka na tylny TUZ), gdzie nie ma mowy o pogięciu czegokolwiek, oraz ciągnik rolniczy. Jest do tego sporo przystawek np. świder hydrauliczny(porządny), montowany w miejsce łyżki. Całość kupiona za śmieszne pieniądze kilka lat temu(ciągnik użytkowany przez przedsiębiorstwo komunalne w Anglii, czyli jeździł i zwoził skoszoną trawę z trawników... :faja: ).
Wyślij odpowiedź