wibako

Szukam informacji (dzwignie-opis), części brakujące IHC 3500

Szukam informacji (dzwignie-opis), części brakujące IHC 3500

Postprzez owner21 » 11 Lip 2013 09:43

Marka i model maszyny: IHC (Case ?) 3500A
Rok produkcji: lata 80-te
Numer seryjny: Series3500A2740167B

Witam Szukam informacji o gałkologii w w/w maszynie. Oraz kilku brakujących elementach (dodam fotki). Interesuje mnie też czy mogę uruchamiać silnik przy braku oleju w skrzyni biegów (przeniesienie napędu za pomocą zmiennika momentu) - nie chciałbym czegoś zajechać... Czy ktoś ma taką maszynę może mi podpowiedzieć cokolwiek (silnik IHC Case D239 Neuss)

owner21
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Gru 2012 00:03

Maszyna: k406 &jcb 3c


Reklama

simmet

Szukam informacji (dzwignie- opis ) ,części brakujące

Postprzez mechanior » 12 Lip 2013 00:07

absolutnie nie wolno uruchamiać maszyny bez oleju w zmienniku
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Szukam informacji (dzwignie- opis ) ,części brakujące

Postprzez owner21 » 10 Sie 2013 10:56

Uruchomiliśmy silnik, założyliśmy idealnie nową pompę hydrauliczną wleliśmy 80l oleju i... Silowniki zaczęły chodzić (nie rewelacyjnie ale chodziły praktycznie wszystko poza wspomaganiem (a pewnie powietrze, jutro się tym zajmiemy). Następny dzień zaczęliśmy od odpowietrzenia orbitolu i się wszystko powaliło, orbitol zaczął działać na skrajnych położeniach silnik aż wali czarnym dymem (obciążenie) a siłowniki przestały działać tak jak gdyby opadło z nich ciśnienie (widać ze rozdzielacze działają bo jest próba ruszenia siłownika ale nie ma siły podnieść przedniej łyżki (wcześniej na zapowietrzonym orbitolu podnosiła). Jazda jest taka ze mimo leżącej łyżki pcha ziemię i do przodu i do tyłu... Może ktoś ma schemat hydrauliczny tej maszyny lub miał podobne objawy? (Dodam że uzupełnialiśmy olej i na wyłączonym silniku jest wyżej max-a a na odpalonym jest niby w zakresie -wlałem około 110l) Jak powinno się sprawdzać poziom oleju hydraulicznego - na włączonym silniku?

owner21
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Gru 2012 00:03

Maszyna: k406 &jcb 3c


Szukam informacji (dzwignie- opis ) ,części brakujące

Postprzez bombel52 » 21 Sie 2013 19:36

Popatrz połączenie miedzy zbiornikiem a pompą na ssaniu moze jest nieszczelnosc
fxdyfhfdc

bombel52
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 19:56
  • Miejscowość: malopolskie
  • Pochwały: 1

Re: Szukam informacji (dzwignie- opis ) ,części brakujące

Postprzez owner21 » 26 Sie 2013 23:23

Witam Maszyna nie ma zbiornika oleju (jako takiego), olej czerpany jest ze skrzyni biegów. Uszkodzony okazał się simering na pompie... Po wymianie wszystko działa ale.. Na zgaszonym silniku jest jakieś 8 cm powyżej maksimum na miarce (w zbiorniku filtra jest maksimum) - po odpaleniu w zbiorniku filtra brakuje oleju. Po wyjęciu wkładu filtracyjnego normalnie widzę pustą dziurę - siłowniki szczególnie przedniej łyżki (rozdzielacz w najwyższym punkcie) zachowują się tak jak gdyby brakowało oleju, po zgaszeniu jest maks.. I chyba przez coś takiego ostatnio zapiłowałem simering... Ktoś ma jakieś pomysły? Zastanawiam się czy aby nie sprawdza się poziomu oleju na pracującym silniku (pracującej pompie hydraulicznej)?

owner21
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Gru 2012 00:03

Maszyna: k406 &jcb 3c


Szukam informacji (dzwignie- opis ) ,części brakujące

Postprzez mechanior » 26 Sie 2013 23:47

owner21 napisał(a):czy aby nie sprawdza się poziomu oleju na pracującym silniku

pewnie tak...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Szukam informacji (dzwignie-opis), części brakujące IHC 3500

Postprzez ToRo TS » 31 Sie 2013 00:54

owner21 napisał(a):czy aby nie sprawdza się poziomu oleju na pracującym silniku (pracującej pompie hydraulicznej)?


Dokładnie tak... :wink:
Części i serwis New Holland, O&K, CASE, STEYR, Neuson, BOMAG, Ammann, Kramer
Oleje i smary Petronas (Ambra, Akcela, Urania, Arbor), oleje i smary Veco
http://www.torots.pl

Awatar użytkownika
ToRo TS
Operator

  • Posty: 288
  • Rejestracja: 28 Mar 2012 21:10
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 5

Re: Szukam informacji (dzwignie-opis), części brakujące IHC

Postprzez owner21 » 11 Wrz 2013 23:25

Dzięki Panom za podpowiedzi. Odpalam kopareczkę na 10 -20 minut (bo silnik jest na świeżo poskładany i niech się powoli układa...) Zauważyłem kolejny problem oto brak jest oleju w chłodnicy olejowej... Może ktoś wie jak taką koparkę się odpowietrza - w Waryńskim bylo opisane ze wystarczy kilka ruchów siłownikami i sama powinna pozbyć się powietrza a ja mam ciągle kłopot z powietrzem w układzie. Jeśli podniosę i opuszczę kilka razy łyżkę przednią to działa płynnie ale jak poruszam tylnymi wysięgnikami i wrócę do przedniej łyżki to podnosi z szarpaniami (takie zatrzymanie i podjechanie wyżej i znów zatrzymanie). Gdy przecierpię *pierwsze* złożenie i rozepchanie siłowników to kolejne złożenia działają płynnie... Jeśli nie wpadnę na jakiś pomysł to będę luzował przewody od siłowników i wypuszczał powietrze (nic innego nie przychodzi mi do głowy).

owner21
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Gru 2012 00:03

Maszyna: k406 &jcb 3c


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej