wibako

Wspomaganie w ostrówku

Wspomaganie w ostrówku

Postprzez Karabus » 09 Wrz 2013 17:58

Marka i model maszyny: ostrówek
Rok produkcji: ???
Numer seryjny: ???

Witam.
Zakupiłem Ostróweczka do własnych potrzeb budowlano-rolniczych i prawie wszystko jest ok poza wspomaganiem.
Szukałem już na forum, ale 3 znalezione tematy niestety mi nie pomogły więc założyłem ten wątek.
Dokładnie chodzi o to, że wspomaganie w zasadzie działa tzn. kierownica kręci się lekko tyle, że żeby skręcić kola na maxa w którakolwiek stronę trzeba zrobić chyba z 10 obrotów kierownicą ;-(. Jeżeli jeździ się bardzo wolno to można to znieść, ale w trakcie szybszej jazdy to się robi niebezpieczne. Maszyną wozi po całej drodze ;-(.
Druga sprawa jest taka, że jak przednie koła wpadną w np. miękkie podłoże to można sobie kręcić kierownicą do woli, a koła stoją ;-(.
Ponoć gdzieś jest jakaś regulacja ciśnienia we wspomaganiu, ale nie wiem gdzie tego szukać.
Czy od razu wymieniać orbitrol? Czy może pompę?

Prosze o radę ;-)
Pozdrawiam
Paweł

Karabus
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 11:36

Reklama

simmet

Wspomaganie w ostrówku

Postprzez mechanior » 09 Wrz 2013 20:23

a może na początek sprawdzić najprostsze i najtańsze zamiast wydawać tysiące złotych... sprawdziłeś siłownik?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wspomaganie w ostrówku

Postprzez Karabus » 09 Wrz 2013 21:14

No nie. jeszcze nie dotykałem niczego. "Sprawdź siłownik" - czyli co i jak mam zrobić? Doradzisz? Tylko tak łopatologicznie proszę ;-)

Karabus
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 11:36

Wspomaganie w ostrówku

Postprzez wujek616 » 10 Wrz 2013 01:19

Mechanior pewnie miał na myśli to że masz przeciek wewnętrzny w siłowniku skrętu
najszybciej sprawdzisz skręcając kołami do oporu w jedną stronę następnie odkręcasz jeden wąż od siłownika z tej strony z której nie ma oleju (np jak masz wysunięte tłoczysko to z tej strony odkręc) (włóz końcówkę do jakiegos kanisterka żebyś się nie ochlapał :D następnie odpal maszyne i próbuj dalej kręcić w tę sama stronę i jak olej będzie leciał z tego krućca przy siłowniku co odkręciłeś waż to masz do wymiany uszczelniacze na tłoku
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Wspomaganie w ostrówku

Postprzez mechanior » 10 Wrz 2013 10:18

dokładnie to miałem na myśli :mrgreen:
niestety przeciek może się uwydatniać tylko w środkowym położeniu jako najbardziej "wypracowanym"
poza tym uszkodzony może być orbitrol aby to sprawdzić trzeba zaślepić całkiem wyjścia z orbitrola np przez skręcenie z zaślepką obydwu przewodów siłownika do siebie
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Wspomaganie w ostrówku

Postprzez owner21 » 20 Wrz 2013 23:37

Karabus zerknij na typ orbitrola -jeśli ktoś założył orbitrol o mniejszym przepływie to takie bedzie właśnie zachowanie . Taki patent widziałem w starym ciągniku zachodnim gdzie" nasi już byli" i wstawili inny orbitrol

owner21
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Gru 2012 00:03

Maszyna: k406 &jcb 3c


Re: Wspomaganie w ostrówku

Postprzez gargamel » 22 Wrz 2013 07:39

Karabus jest to prawie niemożliwe bo ostrówek ma bardzo małą pompę ojeju i sam orbitrol też jest nieduży
żeby było takie zachowanie to pompa musi być ze 3 razy większa niż konstruktor to przewidział a olej być tak gorący że o węża byś się oparzył

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej