wibako

Terex 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Terex 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Postprzez pphukb » 20 Lis 2013 02:10

Witam. Posiadam nową koparko-ładowarkę TEREX 860. Po pierwszych 100mth mam mieć pierwszy przegląd, a co za tym idzie wymianę wszystkich olejów. I moje pytanie brzmi , Czy olej STOU 10W40 AGRIFARM MC z FUCHS-a spełni moje wymagania??

Do silnika kupiłem Shell RIMULA, chciaż ten STOU spełnia wymagania z instrukcji (ACEA E3, CG-4 - zalecana norma CH-4), no ale nie jestem do niego przekonany jako olej silnikowy.
Przedni most i zwolnice: książka GL-5 80W90 , XXXXX STOU: GL-5 tylko w traktorach i 75W90
Tylny most i zwolnice: książka GL4 80W , XXXXX STOU: GL-4 75W90
Skrzynia biegów: książka ALLISON-4 , XXXXX STOU: to samo
Hydraulika: książka HV-46 , XXXXX STOU: ??

Dodam że mosty w mojej koparko-ładowarce to CARRARO.

Moje pytanie brzmi ... Czy ten olej na pewno nada do przedniego mostu?? Do skrzyni bedzie na pewno dobry, do tylnego też, natomiast jak taki olej sprawdzi się w silniku ?? No i jak z hydrauliką ??

Dodam że serwis przyjeżdza, filtry muszę kupić u nich lub mieć oryginalne, oleje mogę sobie kupić we własnym zakresie. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 20 Lis 2013 18:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie podpinaj się pod inne tematy! NOWY PROBLEM = NOWY TEMAT.

pphukb
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 Cze 2013 15:05

Maszyna: Chcę takową nabyć.


Reklama

simmet

Fermec 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Postprzez mechanior » 20 Lis 2013 18:04

czy to prawdziwy dealer Terex czy jakiś autoryzowany przedstawiciel?
ja bym wlał to co książka pisze
tylko że Terex jakoś tak dziwnie podaje, mosty CARRARO i 80W90?
do tej pory NIGDY nie spotkałem takiego oleju w CARRARO
w tej maszynie jest opcja mostów LSD więc olej do nich powinien być przeznaczony do układów LS i mokrych hamulców, w przeciwnym przypadku zaczynają się dziwne dźwięki podczas jazdy, skrętów i hamowania
kilka lat temu jeden z dealerów TEREX odesłał do Anglii całą dostawę zamówionych maszyn bo zgrzytały przy skręcaniu, TEREX "zapomniał" że w tylnym moście jest dyfer z ograniczonym poślizgiem... bywało też że maszyny nie miały oleju w mostach...
cóż, dalej jesteśmy traktowani gorzej od murzynów...

moim zdaniem STOU 10W30 do mostów i skrzyni, również do hydrauliki bo to zdecydowanie najlepszy olej do tego układu z dostępnych na rynku
ale do silnika, jako że to Perkins 1104, najlepiej zwykły poczciwy 15W40 CH/CJ

ADMIN, przeniosłeś temat w trakcie jak pisałem posta :mrgreen:
przynajmniej byś podał powód przeniesienia bo gość nawet nie wie że powinno się zakładac nowe tematy zamiast dopisywać u kogoś...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Terex 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Postprzez kubackim » 20 Lis 2013 21:58

pphukb napisał(a):
Dodam że serwis przyjeżdża, filtry muszę kupić u nich lub mieć oryginalne, oleje mogę sobie kupić we własnym zakresie. .


To jakaś nowość czy oni tak mają?

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Re: Terex 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Postprzez pphukb » 20 Lis 2013 22:47

To jest jakaś mniejsza placówka, czyli autoryzowany przedstawiciel. Tak mi sam gość zaproponował...hmm dziwne.

No ale do rzeczy. Mam już ten olej STOU tylko że 10W40. Wybrałem go zamiast 10W30 tylko ze względu na to iż spełnia specyfikację GL-5. Rozumiem że 10W40 też bedzie ok. ??

Do MECHANIKOR: Z Twojej wypowiedzi w tej, jak i w innych tematach, że do mostów to tylko oleje STOU i UTTO zamiast klasycznego 80W90 ze względu na problemy takie jak: skrzypienie, piszczenie, oraz szybsze zużycie mostów z mokrymi hamulcami firmy CARRARO.

Wiem że można założyć nowy temat. Natomiast z zasady jestem pragmatyczny i wolę dopiąć się do tego co już jest, niż tworzyć coś zupełnie nowego. Być może błednie myślę :P

pphukb
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 Cze 2013 15:05

Maszyna: Chcę takową nabyć.


Terex 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Postprzez mechanior » 20 Lis 2013 23:42

Już masz nowy temat więc się tego trzymaj NOWY PROBLEM = NOWY TEMAT i nazywam się MECHANIOR!

pphukb napisał(a):Z Twojej wypowiedzi w tej, jak i w innych tematach, że do mostów to tylko oleje STOU i UTTO zamiast klasycznego 80W90 ze względu na problemy takie jak: skrzypienie, piszczenie, oraz szybsze zużycie mostów z mokrymi hamulcami firmy CARRARO.

pokręciłeś wszystko:
nie do końca ZAMIAST, co prawda oleje STOU mają klasyfikację GL-4 oraz GL-5 czyli mogą być stosowane w miejsce klasycznego 80W90 ale CARRARO stosuje w swoich mostach zazwyczaj właśnie olej UTTO 10W30
natomiast są mosty np ZF do których jedynym zalecanym olejem jest 80W90 albo SAE90LS więc uważam że powinieneś stosować olej 10W30
skrzypienie i piszczenie to efekt stosowania oleju BEZ DODATKÓW LS więc jesli producent zaleca olej 80W90 to trzeba do niego dodać suplement LS albo zastosować zamiennie olej SAE 90LS
nic nie pisałem o szybszym zużyciu mostu CARRARO przy stosowaniu 80W90
wiem z własnego doświadczenia że tarcze hamulcowe do pracy w oleju 80W90 mają inną budowę, inaczej rozłożony materiał o innym składzie, więcej nacięć lub otworów
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Terex 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Postprzez pphukb » 20 Lis 2013 23:56

Wybacz że przekręciłem Twój nick. Chyba jestem już zmęczony. Ok zastosuje olej STOU. Zobaczymy co z tego wyniknie. Oczywiście swoje spostrzeżenia opiszę w tym poście. Pozdrawiam.

pphukb
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 Cze 2013 15:05

Maszyna: Chcę takową nabyć.


Terex 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Postprzez WN-TECH » 28 Lis 2013 16:25

kurde--czasem robię terexy na gwarancji ale pierwsze słyszę ze właściciel może lać swoje oleje na przeglądach.niby to pewnie te same oleje--ale jakoś bardziej ufam swojemu dostawcy niż beczce w garażu na drugim końcu polski.jakiś bardzo wyrozumiały i odważny ten sprzedawca :D :D :D
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Terex 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Postprzez mechanior » 28 Lis 2013 20:06

widocznie nie zarabia tyle na olejach co na filtrach :faja: :)
ja bym poczytał dokładnie warunki gwarancji... może to tylko taki zabieg...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Terex 860 przegląd po pierwszych 100mth.

Postprzez WN-TECH » 28 Lis 2013 20:47

---spieprzylo się od oleju bo żeś pan nie taki kupił a my wlaliśmy coś pan dał... :D :D :D sprytne.
terexy mają swoje niedociągnięcia więc zawsze jest jakaś opcja żeby jak najmniej na gwarancji naprawiać.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej