wibako

Ostrówek wspomaganie

Ostrówek wspomaganie

Postprzez maciek81 » 21 Sty 2014 22:52

Witam, mam na imie Maciej jestem z Koszalina i mam problem ze wspomaganiem w ostrówku k162 89r a tak dokładniej to ciężko pracuje z dużym oporem a jak wezmę cos na łyżkę to mogę zapomnieć o skręcie. Orbitrol po regeneracji wraz z pompa w tucholi, siłownik sprawdziłem wygląda na sprawny. Dziś odłączyłem rurkę od zasilania pompy i ku mojemu zdziwieniu bańka 5 litrów leciałą mi ponad 30 minut pytanie czy nie ma w zbiorniku jakiegoś filtra. Mój kolejny krok to spuszczenie oleju ze zbiornika zeby zobaczyc co jest w srodku ale to sprawdze dopiero jutro. Koledzy prosze o pomoc te dwa elementy teoretycznie powinne byc juz sprawne a wspomogania dalej nie ma zastanawiam sie nad zasilaniem pompy ze zbiornika bo mi taki stary mechanior powiedział ze nie ma przepustowości i teraz nie wiem czy ta rurką ze zbiornika ciężko zaciągnąć olej czy ta regeneracja to pic na wodę. Co dalej proponujecie???

maciek81
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 22:20
  • Miejscowość: Koszalin

Maszyna: OSTRÓWEK K162

Firma: PRYWATNIE


Reklama

simmet

Ostrówek wspomaganie

Postprzez dawidg2 » 21 Sty 2014 23:57

Orbitrol ciężko zregenerować, pompę zębatą również. Więc cudów bym się nie spodziewał.


Olej leciał przez pompę czy wolnym spływem? w korku wlewowym jest czasem filterek i jak się zapcha to nie przepuszcza więc mogło powoli lecieć.

Olej zmień, filtry i wtedy próbuj dalej.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Ostrówek wspomaganie

Postprzez maciek81 » 22 Sty 2014 21:24

Chodzi mi o króciec który wystaje ze zbiornika czyli zasilanie ale dzis obejrzałem ten króciec przedmuchałem powietrzem i jest drożny bo spuściłem olej tym wieczkiem na dole i zajrzałem do zbiornika także z zasilaniem jest raczej sprawdzony. Czyli wychodzi żę ta regeneracja to pic na wodę trzeba było kupić nowe elementy to bym był pewny a teraz grzebie i szukam. A o jaki filtr chodzi bo ten z tyłu przy stopie wymieniłem są gdzieś jeszcze jakieś? A miał ktoś problem z tą firmą z Tucholi? Olej był niedawno wymieniany jest czysty i nieprzepalony.

maciek81
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 22:20
  • Miejscowość: Koszalin

Maszyna: OSTRÓWEK K162

Firma: PRYWATNIE


Re: Ostrówek wspomaganie

Postprzez Karabus » 26 Sty 2014 01:53

A z która firma z Tucholi? Bo tutaj to firma od hydrauliki siłowej co druga brama ;-)

Karabus
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 11:36

Ostrówek wspomaganie

Postprzez maciek81 » 26 Sty 2014 22:26

Witam, u tu jest problem bo takich renomowanych jest podobno dwie ja wysłałem do firmy ZAWI-MET . Wysłałem cały komplet bo chciałem to zrobic raz i nie wracac do tematu. Orbitrol był mój niby zregenerowany ale pompe wysłano mi druga bo rzekomo ta moja już nie była do narawy i zainkasowano 200zł ale był jeden problem dostałęm o ile sie nie byle pompę PZ2-10 i ona jest wieksza i mi nie pasowała, dwa dni zajęło mi wytłumaczenie że nie założe tej pompy bo rozstaw otworów był wieszy o około 10mm. Pan stwierdził żebym mu wysłał moja starą i mi ja zrobią ku mojemu zdziwieniu bo wcześniej się nie dało. Po około tygodniu dostałem pompę zamontowałem ale większego rezultatu nie dostrzegłem a że nie miałem czasu koparka stała 2 miesiące. Teraz postanowiłem się tym zająć ponieważ to stara maszyna i powodów może być wiele. Zlałem cały olej wyczyśćiłem te magnesy przedmuchałem węże wszystko czyste oczywiście filtr hydrauliczny nowy. Wczoraj się męczyłem bo zakupiłem manometr żeby już nie zgadywać, sprawdziłem na wyjściu z pompy i i przed tłokiem i ciśnienie max i to przy skręcie maksymalnym wynosi zaledwie 20 barów. Jak na moje oko to ta pompa śmieć. Zastanawia mnie tylko dlaczego dwa miesiące temu można było sie jakoś poruszać a teraz ledwo co tłok reaguje na obrót kierownicy myślę że powodem jest temperatura olej jest gęstszy. Jutro ją im odsyłam bo krew mnie zalewa miałem to zmienić i zapomnieć o temacie a babram się a nowa pompa oryginalna też z Tucholi kosztuje około 600zł a nowa to nowa bo regeneracja polega podobno na wymianie uszczelnień i regulacji tych zębatek ale widocznie wytarta obudowa też ma zmaczenie.

maciek81
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 22:20
  • Miejscowość: Koszalin

Maszyna: OSTRÓWEK K162

Firma: PRYWATNIE


Ostrówek wspomaganie

Postprzez maciek81 » 26 Sty 2014 22:43

Witam mam jeszcze jedno pytanie odnosnie firm HYLMET I HRDROTOR bo z tych firm chyba kupie nowa pompe. Proszę o poradę.

maciek81
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 22:20
  • Miejscowość: Koszalin

Maszyna: OSTRÓWEK K162

Firma: PRYWATNIE


Ostrówek wspomaganie

Postprzez iras_der » 31 Sty 2014 23:45

Witam kolegę.
Ja osobiście polecił bym firmę HYDROTOR bowiem wiele elementów hydrauliki siłowej między innymi do OSTRÓWKA również mi robili i nie mam do tej firmy zastrzeżeń. Powiem więcej jest to firma z tradycjami powstała na bazie dawnego POM Tuchola. Natomiast tej drugiej firmy nie znam.

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Re: Ostrówek wspomaganie

Postprzez maciek81 » 05 Lut 2014 20:47

Witam, Po pomiarach i litrach rozlanego oleju na posadzkę doszedłem ze albo nie daje pompa ciśnienia bądż orbitrol ma wbudowany zawór i jest żle wyregulowany. Manometr podłączony na trójniku przed orbitrolem i przed siłownikiem krętu pokazuje max 80-90 barów i to na pełnym gazie przy odbiciu oczywiście. Dziś puściły mi nerwy i mam dosyć tej maszyny na co dzień naprawiam układy common rail a straciłem dla tej koparki 10 dni po 4 godziny na wyciąganiu pomp czyszczeniu mierzeniu jutro poproszę o zwrot gotówki i zamówie nowy zestaw z Hydrotoru bo ktoś wziął pieniądze a ja trace czas na ...może to, może tamto!!!

maciek81
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 22:20
  • Miejscowość: Koszalin

Maszyna: OSTRÓWEK K162

Firma: PRYWATNIE


Ostrówek wspomaganie

Postprzez maciek81 » 13 Lut 2014 12:14

Witam, panowie wymieniłem wczoraj pompe skrętu na nową firmy hydrotor i klops wspomaganie nie działa jak podniose łychą przód to skręca ledwo pod ciężarem przodu koło kierownicy obraca się raz ciężko raz lekko kupiłem tez nowy orbitrol dzis montuję jak nie bedzie działało to sie załamie bo juz załamke mam z ta maszyną. Jak odkęciłem wczoraj węże od siłownika i kręciłem kierownicą to leci z jednego mocno a z drugiego tez tylko falami takie chlusty i takie spienione wygląda jak mleko oczywiście mówie o węzu zasilania nie o siłowniku. Druga sprawa to wczoraj zaglądałem pod maske u kolegi i on ma jakiś zawór na zasilaniu przed wejsciem do orbitrolu. Podłączone jest to tak zasilanie z pompy wyjscie do orbitrola obok wyjscie z orbitrola podłaczone do tego zaworu i wyjscie z zaworu do zbiornika. Ja tego zaworu nie mam zasilanie wchodzi bezpośrednio do orbitrolu i wyjscie czyli przelew bezpośrednio do zbiornika. Prosze o poradę bo może czegos u mnie brakuje. Podobno ten zawór jest u mnie w orbitrolu prb 160 na wielofrez maszyna z 1989roku.

maciek81
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 22:20
  • Miejscowość: Koszalin

Maszyna: OSTRÓWEK K162

Firma: PRYWATNIE


Ostrówek wspomaganie

Postprzez bastekwa » 13 Lut 2014 12:22

na samym wlocie do tucholi od strony sępólna krajeńskiego jest firma Hydrobig.polecam ja wszystkie pompy do nich wożę kupę lat i śmiga.http://www.hydrobig.pl/
http://xat.com/Kopaczka
Nie lejemy wody tylko PIWO Zapraszamy.
zapoznałem się z tematem P.I.W.K.O.

Awatar użytkownika
bastekwa
Fachoperator

  • Posty: 564
  • Rejestracja: 28 Gru 2008 17:34
  • Miejscowość: Nakło nad Notecią
  • Pochwały: 19

Maszyna: zbyt długa lista

Firma: made in


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej