wibako

Regulatory ciśnienia w koparce białoruś

Regulatory ciśnienia w koparce białoruś

Postprzez Coval » 03 Maj 2014 15:42

Z dzielnikiem masz lepszy komfort, wciskasz guzik i otwierasz. Lubię proste konstrukcje i mało skomplikowane, a takie nie sprawiają problemów.Schemat wyśle później.

2 możliwe schematy:

I) Pompa 90 litrów/min - podział strumienia 50/50 , z których jedna strona ma jeden rozdzielacz(A), a druga drugi(B).

II) Każda pompa pod swój rozdzielacz . Ale może być problem z byt duża wydajnością, ruchy mogą być zbyt gwałtowne i szybkie.

Ważne aby zamykanie łyżki odbywało się z rozdzielacza A, a przyciąganie sticka z rozdzielacza B, i joystick steruję tymi dwoma sekcjami za pomocą linek. Wtedy mamy zapewnioną pełną wydajność i łączone funkcje bez zwalniania przepływu oleju, jakby to było w przypadku użycia 2 funkcji jednocześnie z jednego rozdzielacza.

Joystick a linki z rozdzielaczem taki :

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydraulic ... 84868.html
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Reklama

simmet

Re: Regulatory ciśnienia w koparce białoruś

Postprzez dawidk » 04 Maj 2014 10:54

Pawelsax: Ok, podnosisz łąpy, a następnie obracasz fotel żeby podnieść pług wcisnąć sprzęgło wrzucić bieg podjechać... Więc uważam że komplikowanie układu podnoszenia łap, nie ma sensu...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Regulatory ciśnienia w koparce białoruś

Postprzez pawelsax » 05 Maj 2014 08:46

Nie ma co polemizować z własnej praktyki wiem że lepiej jest obsługiwać je z tyłu.

pawelsax
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 22:53

Maszyna: białoruśka


Regulatory ciśnienia w koparce białoruś

Postprzez drupii » 11 Lis 2014 11:28

kupiłem niedawno białoruś i mam takie pytanie czy powinna podnieść się na na tylnym ramieniu? bo moja nie chce. typ budowlany radziecki z jedną pompą. ale układ rozdzielaczy inny niż u kolegi wyżej. prawy rozdzielacz łyżka, główne ramie i stopa, lewy stopa i ramie łamane. obrót idzie dźwignią do przedniego rozdzielacza ale wygląda to tak jak by przedni był z tej samej pompy bo jak urwał mi się łańcuch od obrotu i np podnosiłem ramie to i siłowniki obrotu też się ruszały razem z ramieniem. czy to jest normalne? wizualnie wszystko na oryginale prawy rozdzielacz był wymieniany na nowy oryginalny bo jest koloru pokładówki i się nie poci nigdzie.

drupii
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 Lis 2009 17:21
  • Miejscowość: kielce

Regulatory ciśnienia w koparce białoruś

Postprzez mechanior » 11 Lis 2014 12:14

Przeczytałeś REGULAMIN?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Regulatory ciśnienia w koparce białoruś

Postprzez drupii » 11 Lis 2014 21:05

teraz tak, proszę o usunięcie postu.

drupii
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 Lis 2009 17:21
  • Miejscowość: kielce

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej