wibako

Problem z hydrauliką w Ostrówku

Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez Kamil Ostrówek K162 » 08 Kwi 2014 21:19

Marka i model maszyny: Ostrówek K162
Rok produkcji: 1990

Witam wszystkich serdecznie. Zakupiłem niedawno do celów prywatnych Ostrówka. Sukcesywnie staram się uzupełniać braki oraz wady czy usterki jak kto woli. Mam problem z hydrauliką a dokładnie to wolno porusza się osprzęt tak przedni jak i tylni. ale tylni zwłaszcza. Zauważyłem np że poprzedni właściciel zupełnie usunął wkład filtra hydraulicznego więc nie ma problemu że może jest zapchany. Łyżkę przednią pełną podnosi chociaż wolno ale podnosi po dodaniu gazu idzie troszkę szybciej natomiast tył to inna bajka jak łyżka pełna to chodzi fajnie a jak tylko nabiorę do pełna to już nie może dźwignąć do góry. Oczywiście nabranie łyżki (ukopanie) wcale nie jest łatwe. Po prostu ta tylna Łyżka jest słaba. Może macie jakiś pomysł co z tym zrobić. Co zauważyłem że pracując hydrauliką węże w pewien sposób powinny wykazywać że pojawia się ciśnienie a tutaj jakoś słabo to widać. Jeszcze raz proszę o sugestie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i obserwatorów :)

Kamil Ostrówek K162
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 08 Kwi 2014 21:04
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Maszyna: Ostrówek K162N

Firma: Prywata :)


Reklama

simmet

Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez kombi » 08 Kwi 2014 21:25

Witam też posiadam Ostrówka i moje podejrzenie to prawdopodobnie masz padniętą pompę .
Pierwsze co bym sprawdzał to pompa a póżniej ew. wymiana oleju w całej hydraulice

kombi
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 11 Lis 2013 21:02

Maszyna: ostrówek - do drobnych prac


Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez Coval » 08 Kwi 2014 21:25

Pompy żuzyte...
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez mechanior » 08 Kwi 2014 21:28

Kamil Ostrówek K162 napisał(a):Zauważyłem np że poprzedni właściciel zupełnie usunął wkład filtra hydraulicznego więc nie ma problemu że może jest zapchany

Nie ma problemu... ciekawe podejście, z pompą też już może nie być problemu bo jak nie ma filtra to cały syf krąży wesoło w układzie. Ja bym się zmartwił...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez Kamil Ostrówek K162 » 08 Kwi 2014 21:40

No własnie ja już tez się zmartwiłem. Jak sprawdzić pompę? Olej własnie uzupełniałem bo go prawie nie było.

Ewentualna regeneracja pompy? Gdzie ją zlecić i z jakimi kosztami muszę się liczyć?
Ostatnio edytowany przez Kamil Ostrówek K162, 09 Kwi 2014 07:42, edytowano w sumie 1 raz

Kamil Ostrówek K162
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 08 Kwi 2014 21:04
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Maszyna: Ostrówek K162N

Firma: Prywata :)


Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez kombi » 08 Kwi 2014 21:48

Nie kombinuj z regeneracją ,tylko sprawdż w katalogu części zamiennych oznaczenie pompy i jej wydajność ,
sprawdż ile nowa kosztuje ,porównaj cenę nowej i regenaracji [skalkuluj co warto] i wtedy podejmij decyzję
nowa czy reg.

EDIT:
mój nr tel 607 206 625 jak masz pytania to dzwoń
puki skonczyłem remont swojego Ostrówka to też się nabiegałem po Agromach,DANROLACH I INNYCH SKŁADACH
tel 24h
Ostatnio edytowany przez peckiel, 20 Sie 2014 19:12, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeżeli chcesz coś dodać, a nie minęło 24 h od napisania poprzedniego postu, użyj opcji edytuj w prawym górnym rogu.

kombi
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 11 Lis 2013 21:02

Maszyna: ostrówek - do drobnych prac


Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez Kamil Ostrówek K162 » 08 Kwi 2014 21:53

No dzięki za info odnośnie regeneracji ale jak sprawdzić wydajność? bo może nie w pompie tkwi problem.bo zanim dolałem oleju to szału z mocą nie było ale było lepiej. zastanawiam się czy po dolaniu nie ruszyło gdzieś brudów i czy nie poszło na rozdzielacz bo przednia łyżka chodziła ok tylko tył słabo a dziś przód też gdzieś wolno.

EDIT:
Kombi wielkie dzięki. nie wiem czy wiesz co robisz podając mi swój nr tel :D żeby nie było tak że będziesz się bal spojrzeć na telefon kto dzwoni :) jeszcze raz dziękuje. Ale nadal czekam na wasze pomysły i porady.

EDIT:
kombi napisał(a):Nie kombinuj z regeneracją ,tylko sprawdż w katalogu części zamiennych oznaczenie pompy i jej wydajność ,
sprawdż ile nowa kosztuje ,porównaj cenę nowej i regenaracji [skalkuluj co warto] i wtedy podejmij decyzję
nowa czy reg.


Tzn gdzie mam sprawdzić ten model pompy? Gdzieś na pompie czy po prostu jakiś katalog?
Ostatnio edytowany przez peckiel, 20 Sie 2014 19:12, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeżeli chcesz coś dodać, a nie minęło 24 h od napisania poprzedniego postu, użyj opcji edytuj w prawym górnym rogu.

Kamil Ostrówek K162
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 08 Kwi 2014 21:04
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Maszyna: Ostrówek K162N

Firma: Prywata :)


Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez kombi » 08 Kwi 2014 22:02

po to wymyślono tel. aby ludziska mogli się kontaktowac i sobie pomagac na odległosć
na sumieniu nic nie mam ,wiec niczego sie nie boję
mój nr .krąży po świecie juz 15 lat ,a ja jakoś dalej żyje

EDIT:
katalog
skąd jesteś

EDIT:
zapodaj swój nr .tel , na priv to dryndne do ciebie jak się nie boisz .
Ostatnio edytowany przez peckiel, 20 Sie 2014 19:10, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Scaliłem twoje posty. Następnym nie pisz posta pod postem a edytuj.

kombi
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 11 Lis 2013 21:02

Maszyna: ostrówek - do drobnych prac


Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez wujek616 » 08 Kwi 2014 22:12

Kolego nie pisz posta pod postem bo wygląda to na "nabijanie licznika" , jeżeli masz coś do dodania to edytuj swój post (prawy górny róg)
Co do usterki to radzę wyczyścić układ i założyć wkład filtra tak jak to w oryginale jest . Obstawiam że pompa jest zajechana właśnie przez brak filtra...
typ pompy to "P8" lub "P8A" lepiej kup nową- koszt ok 1500pln a regenerowana ok 800pln
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez mechanior » 09 Kwi 2014 00:00

POPRAWIAĆ POSTY RAZ!
Scalać, scalać!
Jak kto nie potrafi to szukać w googlu... zgłaszać posty wykrzyknikami do poprawy!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z hydrauliką w Ostrówku

Postprzez Kamil Ostrówek K162 » 09 Kwi 2014 23:10

Ponieważ nie wiem jak usunąć niektóre posty bądź je scalić poproszę admina o pomoc w tej sprawie.

Jeśli ktoś miał by jeszcze jakieś wskazówki to z chęciom je poznam.

Kamil Ostrówek K162
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 08 Kwi 2014 21:04
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Maszyna: Ostrówek K162N

Firma: Prywata :)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej