wibako

Biegi w Case 580sk

Biegi w Case 580sk

Postprzez piotr28 » 12 Mar 2008 20:52

Witam serdecznie wszystkich.Koledzy proszę was o pomoc w kwestii wrzucania biegów w tejże koparko-ładowarce.W ogóle mnie chce mi wchodzić 4 bieg,tylko czasem się udaje
:D Dzieje mi się taka sytuacja że jak włączę 3 bieg to i czwórka czasem wchodzi,a jak włączę jedynkę to wchodzi tylko 1 i 2 a 3 i4 już nie chcą wchodzić.
Na szosie trójka wchodzi idealnie a 4 jakby się blokowała.Proszę was o pomoc bo zarzynam silnik na trzecim biegu,aż mi się łzy do oczu cisną........
Czasem mam też tak że włączam np:1 -jazdę do przodu a moja piękna nie chce się ruszyć z miejsca,mimo że widzę że bieg jest na pewno .Muszę kilka razy przygazować i dopiero rusza.

piotr28
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 01 Mar 2008 22:20
  • Miejscowość: Wołomin

Reklama

simmet

Postprzez umberto » 12 Mar 2008 21:47

Czwórencja moze być zablokowana,dośc niefortunnie,u mnie też niby wchodziła ale wejść nie chciała.Pomógł solidny młotek i przecinak,wydupczyłem kawałek katownika co niby działał jak blokada 4 biegu (maszyna z niemiec).
Dziwi mnie reszta sytuacji,szukał bym przyczyn w luzach w dźwigni wybierania przełożeń bo nie wydaje mi się aby coś się w skrzyni posypało.
piotr28 napisał(a):Czasem mam też tak że włączam np:1 -jazdę do przodu a moja piękna nie chce się ruszyć z miejsca,mimo że widzę że bieg jest na pewno .Muszę kilka razy przygazować i dopiero rusza.

Stan oleju w skrzyni,jego jakość,o ile powyższe punkty są oki to stawiał bym na zmiennik.Choć jak jeździ na 3-jce czy dwójce...coś jest niedrożne,ta maszyna na szczęśie nie ma elektrozaworów i łatwo znaleźć przyczynę,może opisz dokładnie jak zachowuje się na poszczególnych biegach,będzie łatwiej pomóc.
Scorpions Group-kompleksowa elektronika obiektów,systemy telewizji przemysłowej,systemy alarmowe,kontrola dostępu,kontrola strażników.Stawiamy tylko na markowe rozwiązania gwarantujące niezawodność.
501-098-265

Awatar użytkownika
umberto
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 02 Sty 2007 09:17
  • Miejscowość: Grójec

Postprzez piotr28 » 13 Mar 2008 19:46

Witam.Problem rozwiązałem dzisiaj następująco.Zdjęłęm kapturek który jest pod dzwignią zmiany biegów i zobaczyłem po prostu na "własne oczy" jak wszystko mechanicznie działa.Mianowicie mój błąd polegał na tym że jak jechałem na 2 biegu a pózniej włączałem 3 to nie zrzucałem na luz 2 i tak pozostawał wodzik od biegu i nawet jak wrzuciłem 3 to jechała.Natomiast jach chciałem 4 to już nie wchodziła z powodu tego że jednocześnie była wrzucona 2 i jeden bieg zaczepiał o drugi.Właściwie to chyba niedokładnie była wyłączona 2 i zostawała w tyle nie dopuszczając do wrzucenia 4 biegu.
Zamiast włączyć luz to przeskakiwałem do 3 [pomiędzy tymi wodzikami]
Muszę po prostu wbić sobie do głowy że jak jadę na 1 lub 2 to muszę je dokładnie wrzucić na luz a nie szybko przeskakiwać do 3i4.Tak dzisiaj zrobiłem i wszystko było ok.Biegi wchodzą całkiem gładko :D
Pozdrawiam

piotr28
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 01 Mar 2008 22:20
  • Miejscowość: Wołomin

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej