wibako

Problem z jazdą MF 860

Problem z jazdą MF 860

Postprzez achim » 05 Cze 2014 11:54

Marka i model maszyny: MF 860
Rok produkcji: 1994
Numer seryjny: 342cx8602861

A wiec tak posiadam MF 860, już od dłuższego czasu mam problem z jazdą , a mianowicie na zimnym silniku maszyna nie umie ruszyć, muszę bardzo gazować zęby włączył się bieg , tylko ze włączy się pierwsze do tyłu a po jakimś czasie do przodu (możne być odwrotnie).
Ale gdy już zaczęło chodzić to maszyna po jakimś czasie się rozruszała i po godzinie wszystko chodziło normalnie, ostatnio musiałem coraz więcej gazować nawet po dłużej pracy koparki i nawet zaczęło szwankować wspomaganie czyli raz chodziło a raz nie i przez co chyba zepsuł się orbit-rol i uszczelnienie w pompie( czyli dostał się olej do silnika) , nie wiem czy to była wina orbit-rola czy może gdzieś indziej tkwi problem a to zepsuło się przez okazji.
Orbit-rol i pompa były wymienione w zeszłym roku w sierpniu , oleje i filtry na bieżąco .
Ciśnienie na pompie było 210 przy pełnym skręcie.
Proszę o jakąś pomoc bo nie wiem czy rozbierać sprzęgło czy może to coś innego.

achim
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Sie 2012 17:40

Maszyna: MF


Reklama

simmet

Problem z jazdą MF 860

Postprzez truckport » 09 Cze 2014 20:19

ciśnienie na orbi nie powinno być wyzsze niz 170bar co do jazdy filtr ze skrzyni biegów siatkowy z lewej strony skrzyni szukaj tabliczki na dwie śruby dokręconej następnie zmierz ciśnienie na skrzyni przecierz jazda przód tył załączana jest przez dwa elektrozawory umiejscowione przy skrzyni biegów

truckport
Fizol

Maszyna: volvo, liebherr,ammann, jcb,

Firma: truckport


Problem z jazdą MF 860

Postprzez Coval » 09 Cze 2014 21:33

Sprawdź stan oleju w skrzyni.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Problem z jazdą MF 860

Postprzez achim » 10 Cze 2014 12:01

elektrozawory działają ,olej wymieniony i jest go full, filtry wymieniony i tak samo na saku w skrzyni tez nowy.

achim
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Sie 2012 17:40

Maszyna: MF


Problem z jazdą MF 860

Postprzez Coval » 10 Cze 2014 12:10

Sterowanie skrzyni (cewki, elektrozawory, przełącznik, wiązka, kostki , połączenia masowe ew. modół jazdy jeśli jest) lub brak ciśnienia na sprzęgłach (zużyte uszczelniacze na koszach sprzęgłowych, uszkodzone zlącze obrotowe, uszkodzona płyta sterująca, przecieki wewnętrzne, zużyta pompa oleju lub jej napęd).
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Problem z jazdą MF 860

Postprzez achim » 21 Cze 2014 19:57

Pompa znowu dziś mi padła , nie wiem czy te niszczenie pomp możne być przez te uszczelnienia na skrzyni??

achim
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Sie 2012 17:40

Maszyna: MF


Problem z jazdą MF 860

Postprzez Coval » 22 Cze 2014 15:54

Niski poziom oleju, zanieczyszczony ssak, pierwszy rozruch pompy na sucho.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej