wibako

Pompa w ostrówku- jak nie oryginał to co?

Pompa w ostrówku- jak nie oryginał to co?

Postprzez Karabus » 09 Cze 2014 15:58

Marka i model maszyny: ostrówek

Padła mi ostatecznie pompa hydrauliki w ostrowku. Bidula nie ma siły nawet pustej łyżki podnieść ;-).
Czas na wymianę.
Spotkałem się z opiniami że mozna i warto tam załozyc inną pompę. A to ze od Białoruśki, a to że od Bizona.
Jak jest naprawdę? Warto robić rzeźbę czy nie kombinowac i jechac po oryginał?

Pozdrawiam
Paweł

Karabus
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 11:36

Reklama

simmet

Pompa w ostrówku- jak nie oryginał to co?

Postprzez dawidk » 09 Cze 2014 17:19

Oryginał. Założysz większą wydajność - zacznie się problem z zaduszaniem silnika, grzaniem oleju itp.... :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Pompa w ostrówku- jak nie oryginał to co?

Postprzez FrezerCNC » 08 Sty 2015 01:14

Pompa zębata to banalnie proste urządzenie. Rozkręć ją nic tam ci nie wyskoczy. Sprawdź zęby jeśli są całe to ok. Sprawdź korpus jeśli nie jest pęknięty i nie ma wyrw to super. A reszta to banał do wymiany. Koszt ok 500zł. 2 podkładki aluminiowe (zamów u znajomego frezera za ok 20zł szt),4 nowe łożyska (w sklepie - 80zł szt) 4 nowe tulejki mosiężne (w sklepie 30zł szt, lub zamów u znajomego tokarza za flaszkę :), 2 oringi (w sklepie parę zł) no i 2 zimeringi (też parę zł)no i to wszystko. Ja osobiście w swojej pompie, która nie miała już siły podnieś łyżki z piachem chyba, że dałem jej gazu na maksa, wymieniłem tylko te dwie aluminiowe podkładki (sam je sobie dorobiłem na frezarce) a resztę zostawiłem tak jak było i teraz moja maszyna daje 130 bar przy 1100 obr a przy 1500 obr włącza się przelewowy ustawiony na 150 bar. Oryginalnie jest ustawione na 125 bar.

FrezerCNC
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 21 Cze 2012 08:41

Maszyna: Ostrówek K162


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej