wibako

ZEPPELIN - nie działają mantetki

ZEPPELIN - nie działają mantetki

Postprzez keating » 15 Mar 2008 03:41

ZEPPELIN ZM15
mam pytanko: nie działają manetki ani lewa, ani prawa. można przełączyć jedną parę siłowników pod pedał za pomocą przycisku na desce. ale pozostałe funkcje manetek nie działają. wygląda jakby poszedł włącznik w podłokietniku (jak podniesie się lewy podłokietnik to manetki się wyłączają, ale ten włącznik jest sprawny, przekaźniki również - sprawdziłem wszystkie).
jest jazda do przodu, do tyłu.
wiem, że manetki są jeszcze odłączane przełącznikiem przy kierownicy, działa wtedy tylko jazda, spych i podpory, ale tam niby też wszystko jest OK. teraz podpory i spych nie działają jednak tylko jazda.

co to może być ?

a może ktoś wie w którym miejscu jest odcinane to sterowanie ? można by wtedy spróbować "na krótko".

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

Postprzez Hubik » 16 Mar 2008 23:07

pod kabiną masz elektrozawory ustawione w rzędzie. Ja miałem to samo i odkręcałem po kolei każdy i któryś koło środka się zaciął. uderzyłem lekko młotkiem od spodu w śrubę od niego i pomogło. Powodzenia

Awatar użytkownika
Hubik
Operator

  • Posty: 285
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 18:17
  • Miejscowość: Mazowieckie, okolice Radomia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Liebherr A316 Cat M312 Atlas 1304


Postprzez Dkos07 » 17 Mar 2008 17:18

Hubik ale jak jeden elektrozawór się zawiesi to któraś funkcja tylko nie działa a jeżeli nic nie dyga to jest masakra... Mi walną bezpiecznik za fotelem operatora i też nie miałem sterowania...

Dkos07
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 14 Sty 2008 23:07
  • Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez keating » 18 Mar 2008 05:26

wielkie dzięki za pomoc.
już wszystko chodzi jak powinno.
może to się komuś przyda więc kilka słów. faktycznie pod kabiną jest kość z z elektrozaworami - 8 szt. to nic innego, jak rozdzielacz sterujący. pierwszy elektrozawór od strony zasilania (P) odcina hydraulikę na ten rozdzielacz, a co za tym idzie również na manetki. okazało się, że padła cewka od tego elektrozaworu. wymienione - naprawione :)
tak zupełnie na marginesie na pozostałych elektrozaworach był prąd, ale tylko jedna dioda na wtyczce się zapalała.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej