wibako

VOLVO BL71B Awarie skrzyni napędu przedniego

VOLVO BL71B Awarie skrzyni napędu przedniego

Postprzez united32 » 23 Wrz 2014 16:53

Marka i model maszyny: VOLVO BL71B
Rok produkcji: 2012

Witam użytkowników, mam problem z napędem przednim a dokładnie z skrzynią biegów. Mam awarie napędu systematycznie co rok pracy maszyną, mianowicie następuje jej uszkodzenie co powoduje jej wymianę na nową. Podczas zapiętego napędu przedniego słychać wyraźne stukanie, zgrzytanie przy pchanie przodem i przy jeździe na skręconych kołach.
Czy komuś ten problem również występował? Proszę o pomoc i odpowiedzi, chciałbym dojść czy to jest problem GLOBALNY czy tylko u mnie.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez rudesmen 26 Wrz 2014 23:07, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Czy VOLVO BL71B to koparka czy raczej koparko-ładowarka? Proszę pisać w odpowiednich działach !!!!!!!!

united32
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Wrz 2014 16:40

Maszyna: VOLVO BL71B

Firma: GUZKOP


Reklama

simmet

VOLVO BL71B AWARIE SKRZYNI NAPĘDU PRZEDNIEGO

Postprzez mechanior1 » 23 Wrz 2014 21:48

Nie słyszałem żeby co roku komuś skrzynie padały.Albo są źle dobrane rozmiary opon do przełożeń i przednie koła "chcą" pokonać dłuższą drogę niż tylne lub na odwrót tylne-przednie.Możliwe,że są też źle dobrane mosty do przełożeń skrzyni lub most przedni w stosunku do tylnego ma złe przełożenie co powoduje duże obciążenia skrzyni podczas pracy na załączonym napędzie na 4 koła zwłaszcza na twardym podłożu.

mechanior1
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 14:54
  • Miejscowość: dolnośląskie
  • Pochwały: 8

VOLVO BL71B AWARIE SKRZYNI NAPĘDU PRZEDNIEGO

Postprzez united32 » 24 Wrz 2014 11:53

Koparka została kupiona nowa, i od tamtej pory nic nie było wymieniane jeśli chodzi o koła opony czy mosty.
W tym modelu jest specyficzne rozwiązanie załączanie napędu, np podczas jazdy powyżej 20 km/h przy użyciu hamulca skrzynia zapina napęd na przednie koła, odbywa się to po przez wysunięcie (coś typu klinów) i się zazębia. Producent sam sugeruje że to nie jest najlepsze rozwiązanie ale takie mają... w starszych modelach było inne rozwiązanie tego. Po zakupie koparki w przeciągu 4 miesięcy wystąpiła taka usterka.

united32
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Wrz 2014 16:40

Maszyna: VOLVO BL71B

Firma: GUZKOP


VOLVO BL71B Awarie skrzyni napędu przedniego

Postprzez mechanior » 06 Paź 2014 09:08

Odłącz całkowicie hamowanie przednim mostem.
Słyszałem o takich przypadkach w tym modelu maszyny, rzeczywiście nie jest to zbyt szczęśliwe rozwiązanie, kiedyś sprzęgło było normalne tzn wielotarczowe więc posiadało możliwość uślizgu, teraz jest w formie zębatej i podczas włączenia powstają silne przeciążenia...
De facto przy każdym włączeniu takiego typu mechanizmu powinieneś zatrzymać maszynę i delikatnie ruszyć, jak widać doświadczenie Volvo w produkcji maszyn nie ustrzegło ich przed takim zasadniczym babonem który pewnie został podsunięty przez autora skrzyń czyli CARRARO.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej