wibako

Hamulce Terex 860 SX 2012 r. - problem z pompką hamulcową

Hamulce Terex 860 SX 2012 r. - problem z pompką hamulcową

Postprzez pphukb » 30 Wrz 2014 19:59

Marka i model maszyny: TEREX 860 SX
Rok produkcji: 2012

Witam.
Mam bardzo dręczący mnie problem z hamulcami w TEREX 860 SX z 2012 r.

Problem pojawił się gdy do zbiorniczka cieczy hamulcowej mój pracownik dolał ok. 100 ml płynu hamulcowego. Sęk w tym że trzeba było dolac specjalnego oleju do hamulców(kolor zielony) lub oleju do szkrzyń biegów ATF (W instrukcji TEREX-a pisze wyraźnie płyn hamulcowy).
Po kilku dniach koparko-ładowarka straciła hamulce, po przelaniu i wymianie cieczy na właściwą, hamulec wrócił, jednak przy kilkusekundowy nacisnieciu pedał opadał na podłogę. Diagnoza?? Pompka hamulcowa.
Jako że oryginał kosztuje bardzo dużo, dałem pompkę do regeneracji. Po tygodniu pompka wróciła, założyłem, odpowietrzyłem tak jak w samochodzie(używałem tych odpowietrzników na górze mostu napędowego), no i lipa pedał dalej opada. Spróbowałem przedzielić pedał, i wygląda to tak:
- prawy pedał na którym jest jedna pompka, po trzech cyklach odpowietrzenia, twardnieje i nie opada, koło doskonale hamuje.
-lewy mimo kilkunastokrotnego odpowietrzenia, pedał opada i to dość szybko. W dodatku podczas usuwania powietrza z układa mówiąc kolokwialnie „słabo sika” prawie że nic.
Po zamianie węży z prawej strony strony na lewą(pedały na inne koło), prawy pedał doskonale dalej hamuje, lewy od razu opada. Co ciekawy jeżeli zahamuję sprawnym pedałem i tylko dotknę tego co opada, natychmiast lecą obydwa razem.
Dodam że pompka hamulcowa to dwie osobne pompki hamulcowe, połączone od dołu metalowym przewodem, tam też są zaworki zwrotne które po wykręceniu wyglądają na sprawne.
Jeszcze zauważyłem że po wykręceniu tych zaworków, w sprawnej części pompy hamulcowej, w miejscu gdy tłoczek pompki dojdzie do miejsca gdzie jest zaworek, pojawia się w nim dziurka. W drugiej tej niesprawnej części pompki tej dziurki w tłoczku nie ma(gdy dojdzie otworu gdzie jest ten zaworek).
Może problem jest tylko w nieodpowiednim złożeniu tłoczka w pompce ??

Pomóżcie bo już mnie sz..g trafia

pphukb
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 Cze 2013 15:05

Maszyna: Chcę takową nabyć.


Reklama

simmet

Hamulce Terex 860 SX 2012 r. - problem z pompką hamulcową

Postprzez mechanior » 02 Paź 2014 01:02

Po zalaniu płynem hamulcowym do wymiany nie tylko uszczelki w pompach ale również uszczelki w moście.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Hamulce Terex 860 SX 2012 r. - problem z pompką hamulcow

Postprzez pphukb » 02 Paź 2014 19:00

Na szczęście nie, bo płyn jeszcze nie doszedł do mostu, było go tylko 100ml.

Ogólnie to problem rozwiązany. Papraki zgubili oryginalną podkładkę w tłoczku jednej pompki i zastąpili ją taką ze sklepu żelaznego.(sprężynka, bolec, śruba i gumka i zamieniona podkładka). Gośc który to robił, rozebrał dobrą pompkę i w ten sposób odkrył różnicę.
Po rozebraniu, dorobieniu podkładki takiej jak oryginalna i złożeniu, wszystko działa bez najmniejszego problemu :)

pphukb
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 Cze 2013 15:05

Maszyna: Chcę takową nabyć.


Hamulce Terex 860 SX 2012 r. - problem z pompką hamulcową

Postprzez pawka » 29 Paź 2014 12:14

press to all pedal

pawka
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 07 Sie 2011 20:09

Hamulce Terex 860 SX 2012 r. - problem z pompką hamulcową

Postprzez mechanior » 30 Paź 2014 22:54

Że hę?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej