wibako

Słaba tylna łyżka MF965

Słaba tylna łyżka MF965

Postprzez damianj1983 » 08 Lis 2014 11:42

Marka i model maszyny: MF965
Rok produkcji: 1995

Witam serdecznie
Co może być przyczyną słabej mocy na tylnej łyżce, dodam ,iż cała hydraulika pracuje w porządku ramie jest silne tak samo jak i przednia łyżka też ma dużą moc a akurat na tylnej nie ma siły. Pracowałem już na różnych koparkach, tylko że gąsienicowych i największa moc zawsze była na łyżce (można było maszyne wywracać na niej) a tutaj jak się wbije w ziemie to nie ma siły się zamknąć.
Maszyna dopiero kupiona i moje pytanie czy jest tutaj jakaś regulacja ciśnień na funkcje.
Joysticki są te elektroniczne i działają poprawnie.

damianj1983
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Lis 2014 11:33

Maszyna: Massey Ferguson (MF 965)

Firma: Swoja


Reklama

simmet

Słaba tylna łyżka MF965

Postprzez KALMAR » 09 Lis 2014 04:02

No właśnie "elektronicznie" . Tam są elektrozawory. Rozumiem , że jeżeli piszesz "działają poprawnie" jesteś pewien ,że cewka otwiera zawór całkowicie . Mogę przyczyną uszczelnienia tłoku . Piękny sposób sprawdzenia tego opisał w innym temacie jeden z kopaczy. Pozwolę sobie opisać jego patent dostosowując go do twojego przypadku. Otwórz łyżkę na max oprzyj na ziemi .rozładuj układ hydrauliczny , odkręć przewody hydrauliczne i zabrokuj je najlepiej kulkami z łożyska . Podnieś ramię do góry i zostaw na parę godzin . Jeżeli łyżka się zamknie to przyczyną jest uszczelnienie tłoka. Jeżeli nie to przyczyny szukał bym w elektronice .
CZUJESZ OPÓR-DODAJ GAZU

KALMAR
Operator

  • Posty: 228
  • Rejestracja: 07 Paź 2014 08:27

Maszyna: kalmar DRF

Firma: Loconi


Słaba tylna łyżka MF965

Postprzez KALMAR » 09 Lis 2014 04:08

Przepraszam za błąd "mogą być przyczyną" ale korzystam z tel.
CZUJESZ OPÓR-DODAJ GAZU

KALMAR
Operator

  • Posty: 228
  • Rejestracja: 07 Paź 2014 08:27

Maszyna: kalmar DRF

Firma: Loconi


Słaba tylna łyżka MF965

Postprzez mechanior » 10 Lis 2014 17:37

To edytuj swoje posty z błędami a nie pisz następnych!
REGULAMIN!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Słaba tylna łyżka MF965

Postprzez damianj1983 » 10 Lis 2014 20:59

Dzięki śliczne kolego za podpowiedź, ale problemem było za małe ciśnienie ustawione na łyżce. Po podkręcania dzisiaj ciśnienia na zaborze o dwa obroty była silna jak nie wiem co, aczkolwiek przy składaniu tylnych łap do odjazdu rozwaliło tylny rozdzielacz, tzn pękł na pół. I mam teraz takie pytanko czy nie orientujecie się jakie powinno być ciśnienie. Bo to za drogo wychodzi nauka na oko.

damianj1983
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Lis 2014 11:33

Maszyna: Massey Ferguson (MF 965)

Firma: Swoja


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej