wibako

Napęd na przód do Ostrówka

Napęd na przód do Ostrówka

Postprzez FrezerCNC » 08 Sty 2015 02:26

Marka i model maszyny: K-162 Ostrówek
Rok produkcji: 1983

Witam.
Chciał bym założyć do mojego ostrego napęd na przednią oś. Mam prośbę do wszystkich którzy mogą mi coś w tym temacie powiedzieć. Czy ktoś może ma takiego ostrówka z napędem 4x4. A jeśli tak to od czego jest wał i most. Czytałem gdzieś, że niby pasuje od stara 266, a do traktorów 360 dawali od uaza ale nie wiem czy ten dał by radę pod obciążeniem.
Czekam na jakiekolwiek odpowiedzi.

FrezerCNC
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 21 Cze 2012 08:41

Maszyna: Ostrówek K162


Reklama

simmet

Napęd na przód do Ostrówka

Postprzez wujek616 » 08 Sty 2015 13:48

Jak juz to wiem ze zakładają od ROBURA albo od zetorow UAZ Ma za słaby most. Do c360 może i wytrzyma ale w OSTRYM może się rozsypac...
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: Napęd na przód do Ostrówka

Postprzez FrezerCNC » 09 Sty 2015 00:15

Właśnie też tak sądzę, że od uaza mimo iż pasuje to raczej za słaby będzie, ale od robura to może dać radę. A czy da się to jakoś bez problemowo połączyć aby nie trzeba było jakiś wałków lub zębów dorabiać?

FrezerCNC
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 21 Cze 2012 08:41

Maszyna: Ostrówek K162


Napęd na przód do Ostrówka

Postprzez Traktorzysta » 11 Sty 2015 20:31

No tak łatwo to niema :D
Trzeba dorobić przystawkę która bedzie przekazywać naped ze skrzyni biegów na wał cardana oraz wyciąć otwór na koło zębate w obudowie skrzyni biegów itd
No i jeszcze jest jeden mankament polegający na tym że przedni napęd będzie działał tylko na polowych biegach :cry:
Jak juz chcesz koniecznie to ja bym raczej pomyślał nad hydraulicznym wspomaganiem przedniej osi którego można by uzyc w krytycznych sytuacjach. Niektóre stare JD miały taki hydrauliczny przedni napęd gdzie silniki były w piastach kół przednich.

Traktorzysta
Pomocnik operatora

Maszyna: MF5455 2009, Mecalac 12MSX 2005

Firma: Gospodarstwo rolne.


Re: Napęd na przód do Ostrówka

Postprzez wujek616 » 11 Sty 2015 20:53

Traktorzysta napisał(a):Trzeba dorobić przystawkę która bedzie przekazywać naped ze skrzyni biegów na wał cardana oraz wyciąć otwór na koło zębate w obudowie skrzyni biegów itd

Nic nie trzeba wycinać w skrzyni :crazy: C-360 ma w skrzyni zaślepiony deklem otwór pod przystawkę do przedniego napędu. Wystarczy odkręcić dekiel i w to miejsce przykręcić oryginalną przystawkę od zetora (jeżeli będziesz miał przedni most od zetora lub dorabianą przystawkę do mostu od robura. Są gotowe zestawy do montażu czy to z mostem zetorowskim czy z robura, poszukaj na allegro. Obawiam się tylko czy nie będzie kolizji z ramą w ostrówku i czy będzie miejsce na wał , ale wszystko można dostosować :mrgreen:
http://allegro.pl/przedni-naped-c360-4x ... 39742.html
http://allegro.pl/przedni-naped-c-360-o ... 91193.html
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Napęd na przód do Ostrówka

Postprzez FrezerCNC » 12 Sty 2015 05:44

Kolizji z ramą nie powinno być, a zaślepka rzeczywiście jest w skrzyni. Fajne ty mosty tylko cena mnie trochę zniechęca :(
Jeszcze poszukam może uda się znaleźć gdzieś coś tańszego, ale od zetora to wygląda ok.
Chociaż pomysł z silnikami hydraulicznymi też nie jest głupi tylko muszę sprawdzić jak takie piasty wyglądają ile kosztują no i trzeba by było chyba jeszcze jakąś pompę dodać bo ta jedna co jest to raczej nie wydoli.

FrezerCNC
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 21 Cze 2012 08:41

Maszyna: Ostrówek K162


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej