wibako

Brak doładowania

Brak doładowania

Postprzez Coval » 28 Sty 2015 23:19

Wszystko zależy od przeprowadzonej naprawy silnika oraz od wartości ciśnienia sprężania...

Widziałem mocno nieszczelne głowice po "regeneracji" :mrgreen:
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Reklama

simmet

Brak doładowania

Postprzez Józef1957 » 06 Lut 2015 12:06

Witam Panów.
Głowica po regeneracji przechodziła test szczelności i była szczelna.
Ciśnienie na tłokach, 30,29,29,30
Zdjęcie turbiny :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f6 ... 7c5b8.html

Józef1957
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 19 Sty 2015 20:34

Maszyna: Fermec 860 Turbo

Firma: Roboty Ziemne Koparka


Brak doładowania

Postprzez Coval » 06 Lut 2015 12:27

Czy numer turbiny jest taki sam jak w starej? Podaj numer turbiny.

Czy końcówki wtrysku są założone odpowiednie? Inne, mimo że pasują , mogą zakłócać proces spalania, tak samo jak dwie podkładki pod wtryskiem założone przypadkowo. Ciśnienie powinno być ustawione wg. oznaczenia na korpusie. Warto sprawdzić, czy dany wtryskiwacz pochodzi od tego silnika. Dużo wtryskiwaczy można przełożyć od innego , np. starszego silnika, a wartość ciśnienia otwarcia jest inna razem z końcówką wtrysku. Np. może być od Perkinsa bez turbo.

Filtr powietrza powinien być oryginalny, lub zamiennik z dobrej półki. Tanie filtry potrafią ograniczyć przepływ powietrza.
Początek tłoczenia sprawdzony?
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Brak doładowania

Postprzez Józef1957 » 06 Lut 2015 15:13

Numery odpiszę i podam, co do końcówek nie mam pewności bo dobierał je pompiarz, robiąc pompę i wtryski, co do podkładek mam pewność ze jest po jednej podkładce i mają książkową grubość 2mm, ciśnienie wtrysków sprawdzałem sam i zgadza się z tym podanym na korpusie wtrysku, wtryski są te same od kilku lat, i wcześniej turbo biło więc możliwość podmiany możemy wykluczyć, filtr jest nowy z górnej półki, a po za tym robiłem też pomiar bez filtra i jest to samo, co do początku tłoczenia to nie mam pojęcia, może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym początkiem tłoczenia i jak to sprawdzić?
dziękuję i pozdrawiam.

Józef1957
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 19 Sty 2015 20:34

Maszyna: Fermec 860 Turbo

Firma: Roboty Ziemne Koparka


Brak doładowania

Postprzez rysiekk82 » 06 Lut 2015 16:27

Napisałeś że układ ssący sprawdzałeś zatykając ręką wlot powietrza,szczelność układu doładowania sprawdza się między turbiną a kolektorem ssącym

rysiekk82
Operator

  • Posty: 200
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Re: Brak doładowania

Postprzez Józef1957 » 06 Lut 2015 16:35

rysiekk82 napisał(a):Napisałeś że układ ssący sprawdzałeś zatykając ręką wlot powietrza,szczelność układu doładowania sprawdza się między turbiną a kolektorem ssącym

Tak jak byśmy tutaj wszyscy tego nie wiedzieli, układ ssący już jest dawno kilka razy sprawdzony, i między turbiną a kolektorem ssący jak i w pozostałej jego części, i jest szczelny.

Józef1957
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 19 Sty 2015 20:34

Maszyna: Fermec 860 Turbo

Firma: Roboty Ziemne Koparka


Brak doładowania

Postprzez Coval » 06 Lut 2015 17:53

Józef1957 napisał(a): co do początku tłoczenia to nie mam pojęcia, może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym początkiem tłoczenia i jak to sprawdzić?


To jest tak zwany "zapłon" , czyli wyprzedzenie wtrysku - czy w odpowiednim momencie pompa podaje paliwo.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Brak doładowania

Postprzez ksieciunio » 06 Lut 2015 19:41

juz nieszukajmy cudow w tym silniku,nieszczelne zawory ,nieodpowiednie koncowki wtryskiwaczy beda mialy wplyw na prace silnika ,ale niespowoduja calkowitego braku doladowania.
wg. mnie ewidentnie problem z turbina albo zbyt ciasna na lozyskach albo zbyt duza przestrzen miedzy wirnikiem a obudowa turbiny.
Turbina byla regenerowana czy wymieniona na inna ?

Image

Image

to taki ekstremalny przypadek.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Brak doładowania

Postprzez Coval » 07 Lut 2015 11:56

Zanim zaczniesz pisać, przeczytaj dokładnie pierwszy post. Jest nowe turbo garret.

Pompa wtryskowa posiada korektor dawki?
Wydech sprawdzony? - spora ilość nagaru, zdławiony przepływ spalin, uszkodzone kolanko itp.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej