wibako

Czyszczenie rowów melioracyjnych

Czyszczenie rowów melioracyjnych

Postprzez zetor25 » 30 Sty 2015 06:56

Marka i model maszyny: Ostrówek KTO 162

Chciałbym wyczyścić rowy melioracyjne moim Ostrówkiem. Widziałem jak pracuje Pelikan. Czy można tak samo czyścic Ostrówkiem ? Chodzi mi głównie o to, czy nie połamią się podpory ? Jak najłatwiej i najefektywniej czyścić rowy melioracyjne ? Tutaj filmik z pracy Pelikana :
https://www.youtube.com/watch?v=nIXC7ZAy68Q
Kupię Nysę N 59

Pozdrawiam
Marek

zetor25
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 20 Sty 2015 13:32

Maszyna: Ostrówek K 162

Firma: gospodarstwo rolne


Reklama

simmet

Czyszczenie rowów melioracyjnych

Postprzez FrezerCNC » 31 Sty 2015 04:13

Ten pelikan z filmu to niezły wynalazek. Całkiem nieźle to gościowi idzie, tym bardziej, że zauważyłem iż drążki sterownicze ma nie z tyłu tylko z boku.
O podpory się nie martw, nie słyszałem aby komuś one pękły, prędzej to można chyba maszynę na bok wywrócić jak się bardzo postarasz. A masz skarpówkę czy zwykłą łyżką do kopana chcesz te rowy czyścić. Bo jak jest ich sporo to lepiej skarpówką.

FrezerCNC
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 21 Cze 2012 08:41

Maszyna: Ostrówek K162


Re: Czyszczenie rowów melioracyjnych

Postprzez zetor25 » 31 Sty 2015 09:32

Tych rowów to mam z kilometr, może półtora kilometra. Łyżkę skarpówkę kupuję za 800 zł i myślę, że jakoś pójdzie.


Co do Pelikana, to rzeczywiście świetna maszyna, ale chyba nie opłacalna na taką ilość rowów. Co by nie mówić, to w PRL-u mieli łeb do tworzenia odpowiednich narzędzi pracy. Niestety ówczesne poddaństwo moskiewskie nie pozwalało na ulepszanie polskiej myśli technicznej. Teraz jest podobnie, tyle że brukselskie poddaństwo pilnuje, abyśmy nie mogli być w niczym lepsi, bo wszystko zniszczyli, albo wykupili.
Kupię Nysę N 59

Pozdrawiam
Marek

zetor25
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 20 Sty 2015 13:32

Maszyna: Ostrówek K 162

Firma: gospodarstwo rolne


Czyszczenie rowów melioracyjnych

Postprzez wujek616 » 31 Sty 2015 11:41

Od siebie dodam że warto żebyś sobie zainwestował w koła bliźniacze wtedy będzie stabilnej stać. Koszt nieduży a ułatwi pracę. A co do podpór to można by pokombinować coś żeby zrobić szersze stopy. Pelikan ma podpory jak w Białorusce i się szerzej rozstawia co czyni go bardziej stabilnego od ostrowka.
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Czyszczenie rowów melioracyjnych

Postprzez FrezerCNC » 06 Lut 2015 00:55

No ja nie wiem jak jest z tym pelikanem ale ostrówkiem kopałem z boku w glinie gdzie mi maszynę podrywało i jakoś nie udało mi się go wywrócić. A czyszczenie rowów to raczej nie zbyt wielkie obciążenie no chyba, że jakieś korzenie się trafią. Tak więc nie przesadzał bym z tymi bliźniakami no chyba, że trzeba by było jeździć po bardzo grząskim terenie to wtedy miało by to sens.

FrezerCNC
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 21 Cze 2012 08:41

Maszyna: Ostrówek K162


Re: Czyszczenie rowów melioracyjnych

Postprzez dawidk » 09 Lut 2015 22:17

Jak zastosujesz tam bliźniaki, to podpory staną się praktycznie nie potrzebne - będzie stał jak krowa pod bykiem :-)

Jeśli tylko teren pozwoli na wjazd tego typu sprzętu - śmiało dasz radę wyczyścić tym co masz :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: Czyszczenie rowów melioracyjnych

Postprzez Karabus » 05 Mar 2015 21:47

Ja do swojego Ostrówka żeby się podpory nie zapadały w grząskim przyczepiłem do podpór drewniany podkład kolejowy ;-)
Nawet jak czyłem że koła się zaczynają zapadać to na tym podkładzie stał stabilnie. A rowów opędziłem sporo.

Karabus
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 11:36

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej