wibako

problem ze sterowaniem w lb115

problem ze sterowaniem w lb115

Postprzez nurak » 29 Mar 2008 21:00

Witam wszystkich.

Czy może któryś z kolegów wie co zrobić bo nie działa mi sterowanie na czterery koła ( new holland lb 115), to znaczy nie mogę włączyć trybu kraba i skrętu na cztery koła. Działa tylko kierowanie na przednich kołach, jak włączam kraba to miga kontrolka sterowania kraba ,a jak włączam sterowanie na cztery koła to kontrolka od tego trybu nie pali się i nic . Jak jest włączone sterowanie tylko na przód to kontrolka pali się cały czas. Nie wiem czy to może mieć jakies znaczenie ale na przedniej osi po lewej stronie jest jakiś czujnik moze on jest zepsuty.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

nurak
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Mar 2008 14:18
  • Miejscowość: ostrołęka

Reklama

simmet

Postprzez Macko » 29 Mar 2008 21:56

masz dwa czujniki skretu kol kolego, jeden na przednim moscie drugim na tylnym. na poczatek proponuje sprawdzic ustawienie czujnikow przerwa miedzy czunikiem a talezykiem powinna wynosic 1-2 mm jesli to bedzie ok to problem moze tkwic albo w czujnikach, cewkach badz elektronicznym urzadzeniu sterujacym. Jesli odleglosc miedzy czujnikami bedzie dobra oraz ich zamontowanie to proponuje skontaktowac sie z serwisem HKL, oni napewno Ci pomoga. Pozdrawiam

Macko
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 27 Lis 2007 22:31
  • Miejscowość: W-Wa

Postprzez nurak » 30 Mar 2008 19:00

Hej Macko!

Dzieki za odpowiedź miałes racje, czujniki są ok ale ten talerzyk na przedniej osi był pogięty i to dlatego nie działało teraz wszystko jest ok wszystkie tryby skretu działają :D :D, a tylko mam spaloną kontrolkę od skrętu na cztery koła (nie krab) ale to juz drobnostka.
Jeszcze raz dzięki.

nurak
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Mar 2008 14:18
  • Miejscowość: ostrołęka

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej