wibako

Problem z hydraulika

Problem z hydraulika

Postprzez rocco » 25 Lut 2015 22:41

Marka i model maszyny: ostrówek k162
Rok produkcji: 1976

Witam uzytkowników serdecznie;)
mam w moim starym poczciwym ostrówku problem z hydraulika .mianowicie z przednim wysiegnikiem, podnosi bez problemu gorzej z opuszczaniem,gdy steruje rozdzielaczem w dol, opuszcza ale bardzo powoli i dusi silnik.nie wiem co jest,olej wymieniony filtr tez, zaworów po drodze do rozdzielacza tez nie widze zadnych, z reszta ruchów nie ma problemu.jesli ktos moglby pomoc i cos doradzic bede wdzieczny ;)

rocco
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Lut 2015 21:36

Maszyna: ostrówek k-162 stalowa wola td40e

Firma: kwb belchatow


Reklama

simmet

Problem z hydraulika

Postprzez mechanior » 25 Lut 2015 23:58

Wymieniałeś ostatnio jakieś przewody hydrauliczne? Sprawdź czy szpula zaworu przesuwa się do końca. Tłoczyska siłowników są proste?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z hydraulika

Postprzez FrezerCNC » 26 Lut 2015 01:54

Od kiedy masz takie objawy? Kupiłeś już taką, coś przy niej grzebałeś czy nagle tak się porobiło?
Skoro podnosi bez problemu to raczej węże masz w porządku, według mnie to albo masz jakieś luzy na mocowaniu siłowników i najnormalniej w świeci siłowniki ci się koszą, albo to coś w rozdzielaczu.
W mojej maszynie na opuszczaniu mam założony dławiki aby łyżka opadała w miarę spokojnie a nie leciała jak szalona, może u ciebie coś się tam dostało i przytyka ten dławik. Z tego co pamiętam to są tam otworki ok fi 5 więc przytkać by się mogło byle kawałkiem rdzy ze zbiornika. A jak wyłączysz silnik i chcesz opuścić łyżkę to opada czy nie. Bo powinna opaść grawitacyjne bez większych problemów, nawet pusta.

FrezerCNC
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 21 Cze 2012 08:41

Maszyna: Ostrówek K162


Problem z hydraulika

Postprzez rocco » 26 Lut 2015 19:38

Na zgaszonym silniku opada powoli ale równo. Tłoczyska są proste ,nie widać żeby było coś z nimi nie tak. Ten dławik to gdzie się znajduje? Bo u mnie idą od siłowników przewody elastyczne, przechodzą w metalowe na których jest trójnik łączący siłowniki i leci dalej prosto do rozdzielacza.

EDIT MODA :

Mam tego ostrówka od 3 lat. Kupiłem go już z tym problemem, ale u siebie na działce to sobie powoli robiłem:) Teraz po wymianie oleju, niestety problem się nasilił i opuszczanie naprawdę go męczy :( muszę to naprawić? Bo chciałem w tym roku powiększyć trochę mój stawik a to sporo roboty. Może ktoś wie od czego zacząć przegląd tej hydrauliki i jak to najlepiej zrobić? z góry dziękuje za porady:)
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC 26 Lut 2015 22:40, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Teraz poprawiłem następne będę kasował

rocco
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Lut 2015 21:36

Maszyna: ostrówek k-162 stalowa wola td40e

Firma: kwb belchatow


Problem z hydraulika

Postprzez MARIO/MECALAC » 26 Lut 2015 22:44

Proszę używać Polskiej pisowni i zapoznać się z regulaminem
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Problem z hydraulika

Postprzez rocco » 27 Lut 2015 10:40

Przepraszam wszystkich za te Polskie znaki i "Problem"w temacie . Jestem nowy na forum i proszę o wybaczenie:)
Wracając do tematu,wie ktoś od czego zacząć i gdzie szukać tego dławika na którym może być przytkany przepływ oleju?

rocco
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Lut 2015 21:36

Maszyna: ostrówek k-162 stalowa wola td40e

Firma: kwb belchatow


Problem z hydraulika

Postprzez iras_der » 27 Lut 2015 17:27

witam zawór dławiacy znajduje sie pod spodem rozdzielacza 2 sekcyjnego na wyjściu sekcji odpowiedzialnej za zasilanie stref nadtlokowych cylindra hydraul wysięgnika ladowarki.Wnowszych modelach charakterystyczny ok 10 cm sześciokąt na klucz 32 ,w starszych w korpusie przyłączki nyplu jest mniejszy otwór powodujący mniejszy przepływ oleju dlawienie moze tam jakiś śmieć????Zobacz pod skrzynią biegów tam są metalowe przewody rurki może któraś zpłaszczona o kamień albo przewód zalamany :?

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Re: Problem z hydraulika

Postprzez rocco » 28 Lut 2015 00:08

Dzisiaj rozebrałem wszystko od siłowników do rozdzielacza,mieliście racje jest zawór dławiący,nie widziałem go bo zaszedł brudem przez mały wyciek.Był zapchany kawałkiem gumy , jakby strzęp z przewodu, tak mocno ze gwoździem i młotkiem nie moglem przebić. Ale już wszystko udrożnione i działa super:) bardzo dziękuje za pomoc :)

rocco
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Lut 2015 21:36

Maszyna: ostrówek k-162 stalowa wola td40e

Firma: kwb belchatow


Problem z hydraulika

Postprzez FrezerCNC » 07 Mar 2015 05:00

Fajnie, że udało ci się to w końcu naprawić. A swoją drogą to miałeś sporo cierpliwości żeby czekać z tym 3 lata :)

FrezerCNC
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 21 Cze 2012 08:41

Maszyna: Ostrówek K162


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej