wibako

Fermec 860 - chwilowo zerwało przedni napęd

Fermec 860 - chwilowo zerwało przedni napęd

Postprzez Artur860 » 17 Mar 2015 23:25

Marka i model maszyny: Fermermec 860
Rok produkcji: 1998

Witam. Wczoraj podczas wyciągania zładowanej wywrotki z błota zdażyło sie coś co mnie bardzo zaniepokoiło. Zerwałem na chwile napęd.

Opowiem dokładniej: Ciężarówka zjechała z betonu i od razu zapadła sie w błocie po sam zderzak. nie było możliwości wykipowania towaru więc musiałem ją wyciągnąć załadowaną. krótką linke założyliśmy o przednią łyżkę i uniosłem ją metr do góry by unosić delikatnie przód ciężarówki i ocalić mu zderzak.
Mimo, że stałem na betonie, to tylne koła buksowały więc załączyłem przedni napęd. Siła była tak duża, że przednie opony kładły sie prawie pod felgę a momentalnie unosiło mi tył maszyny. Cała siła szła na przedni most.
W pewnym momencie usłyszałem i poczułem, że zerwało mi na chwile napęd.
Tak jakby zerwało mi frezy na wale. Obejrzałem wał, jest ok. Po zdarzeniu jeździłem po osfalcie i nic niepokojącego nie było słychać, woziłem palety z kostką po błocie, przodek ciągnął jak sie należy.

Pytanie: Czy w napędzie jakieś zabezpieczenie przed przeciążeniem które mogło przeskoczyć? Czy tarczki załączające przedni napęd albo "rewers" mogły sie ślizgnąć? Czy musze sie martwić bo być może czeka mnie remont skrzyni lub przedniego mostu??

Awatar użytkownika
Artur860
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 19 Maj 2014 23:46
  • Miejscowość: Zduńska Wola
  • Pochwały: 1

Maszyna: Fermec 860 '98

Firma: ART-KOP


Reklama

simmet

Re: Fermec 860 - chwilowo zerwało przedni napęd

Postprzez dawidk » 22 Mar 2015 18:16

Pewnie tarczki przepuściły :-) Na przyszłość, staraj się wyciągać zakopane sprzęty przy pomocy tylnego osprzętu, można naprawdę cuda czynić jak się odpowiednio ustawisz :-) No i maszyna tak w torbę nie dostaje :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej