wibako

Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez marcin6011 » 05 Lis 2015 17:35

Marka i model maszyny: Gallmac wmw 60t
Rok produkcji: 1997

Witam. Sytuacja stała sie po odpaleniu koparki rano. wczesniej bylo ok pracowalem dzien wczesniej, wszystko dobrze. Odpalilem maszyne i chciałem zmienic łyżkę, po nacisnieciu guzika od szybkozłącza zamarly wszystkie inne funkcje na dzoistikach. zgasilem i po jakims czasie odpalilem, obrot i ramie dzialalo jazda i kierownica tez ok, ale po nacisnieciu guzika na dzoistiku lamiacego ramie znowu wszystko umarło, zostala tylko jazda i kierownica. i tak w sumie jak sie zgasi i odpali po jakims czasie to znowu dziala ale jak sie nacisnie jakis guzik na dzoistiku albo ten od szybkozlacza odcina wszystko. POMOCY!

marcin6011
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Maj 2013 00:20

Maszyna: GALLMAC WMW 60T

Firma: MAR-BRUK


Reklama

simmet

Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez MARIO/MECALAC » 05 Lis 2015 19:01

Wiesz co NETYKIETA? również tu panuje.

Czepiamy się wszystkich bez wyjątku o to by pisać czystą polszczyzną. Jesteś POLAKIEM to pisz po POLSKU. Szanuj swój ojczysty język.


Zapraszam do zapoznania się z regulaminem.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez Tomasz-51 » 05 Lis 2015 22:52

A jak tam instalacja elektryczna u ciebie żyje,bo Gallmac i elektryka nie idą razem w parze. W moim gallmacu po zakupie działy się cuda wianki po włączeniu świateł przepadała jazda i inne funkcje. Zmierz ile volt masz w kabinie bo funkcje o których piszesz są obsługiwane przez elektro cewki,(zapinanie łyżki i łamanie ramienia a do odcinania funkcji dzojów cewka jest koło rozdzielaczy popatrz która po przewodach hydraulicznych , odkręć i zdejmij) sprawdź przeczyść bezpieczniki. A tak na marginesie jak tam u ciebie z jazdą? A mianowicie chodzi mi o siłę bo moja jak się nagrzeje to jest strasznie słaba jesli chodzi o jazdę bo kopidło działa ok. Pisz o postępach ...

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez marcin6011 » 06 Lis 2015 19:02

Jazda to wporzadku tylko wlasnie co do jazdy to tez mam pytanie sa jakies dwie predkosci? Na manetce przod - tył sa jakies dwa polozenia ale po ich przelaczeniu nie czuje różnicy w prędkości..

marcin6011
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Maj 2013 00:20

Maszyna: GALLMAC WMW 60T

Firma: MAR-BRUK


Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez MARIO/MECALAC » 06 Lis 2015 22:35

Czemu nie reagujesz na zwrócenie uwagi?

Poprosiłem o poprawę postu piszesz drugi post bez znaków polskich zaraz wyląduje ostrzeżenie!!
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez Tomasz-51 » 06 Lis 2015 22:41

Nie manetką przełącza się tylko przód tył, poprostu manetka jest uniwersalna i stosowana w innych maszynach. A jak tam funkcje działają bo jeszcze jest jedno prawdopodobieństwo ale to na telefon bo nie będę w stanie tego opisać. Nr tel. na priv. Jazda wolniej szybciej przełącza się z klawisza z prawej strony. Wracając do jazdy to u ciebie jest taka sama mocna jazda na zimnym i gorącym? A i czy mocno się grzeje?

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez marcin6011 » 12 Lis 2015 21:42

Sory Adminie za te błędy. Jak dłużej popracuje to gaz słabo odbija, a z jazda, ostatnio zrobiłem 10km po drodze i trochę pod górki zwalniał ale tak to ok.. Już zdiagnozowałem mój problem, tkwił on w stacyjce i to ona odcinała całą resztę. U mnie brakuje jednego guzika na blacie po prawej, powinno być 3 a jest dwa, w środku brak, od czego on jest?

marcin6011
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Maj 2013 00:20

Maszyna: GALLMAC WMW 60T

Firma: MAR-BRUK


Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez Tomasz-51 » 13 Lis 2015 22:06

Pulpit przy obrotomierzu czy przy łokciu? Moja po około 1.5godz ostrej pracy jazda bardzo słabnie ale pompa hydrauliczna w poniedziałek jedzie na stół i zobaczymy. Posmaruj dzwigienki przy pompie wtryskowej u mnie jest podobnie i wd40 pomaga na jakiś czas.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez marcin6011 » 15 Lis 2015 23:17

Ten pulpit przy łokciu, nie mam środkowego, to chyba od napędów?

marcin6011
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Maj 2013 00:20

Maszyna: GALLMAC WMW 60T

Firma: MAR-BRUK


Gallmac zanikanie funcji dzoistikow

Postprzez Tomasz-51 » 16 Lis 2015 18:18

U mnie jest tak patrząc od przodu: Kogut-blokada stabilizatorów-żółw, zając-blokada funkcji dzojów-oświetlenie robocze-włącznik przeciążenia(funkcja dźwig)-światło przeciwmgielne tył w sumie 7 przełączników to niewiem który to środkowy. W moim nie ma rozłączania napędów i z czego się orientuje to one non stop są 4x4.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej