wibako

białoruśka-domykanie łyżki

białoruśka-domykanie łyżki

Postprzez drupii » 04 Gru 2015 18:53

witam.
Czy da się coś zrobić żeby wersja budowlana radziecka (z widełkami na końcu ramienia) domykała bardziej łyżkę?
W kopaniu i odkładaniu na bok jest ok ale jak przyjdzie załadować na wyższą przyczepę to porażka.
może ma ktoś jakiś patent?

drupii
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 Lis 2009 17:21
  • Miejscowość: kielce

Reklama

simmet

białoruśka-domykanie łyżki

Postprzez edwan68 » 04 Gru 2015 20:46

miałem kiedyś białoruś budowlaną i przerobiłem trochę łyżke , w taki sposób ze odciełem z łyżki mocowanie to od góry co jak łyżke obrucisz to mocowanie które montujesz igłe siłownika i przyspawałem , trzeba dobrze ustawić przed pospawaniem.

edwan68
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 15:28
  • Miejscowość: Gdansk

Maszyna: JCB 3CX 95r

Firma: użytek własny


Re: białoruśka-domykanie łyżki

Postprzez drupii » 04 Gru 2015 22:04

myślałem nad tym ale domknięcie zwiększy się chyba nieznacznie. najlepszym rozwiązaniem był by chyba taki "zawias" jak w bułgarskich ale mierzyłem pół dnia jak by to zrobić i nic mi nie wychodziło z tych pomiarów.

drupii
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 Lis 2009 17:21
  • Miejscowość: kielce

białoruśka-domykanie łyżki

Postprzez dawidk » 16 Gru 2015 22:32

Musisz odciąć te uszy co są z przodu łyżki, i przyspawać odpowiednio wyżej z tylnej części łyżki, przedłużając jakimiś płaskownikami, nie mam zdjęć jak u nas było to zrobione, ale jest jeden minus, po przeróbce łyżka się mniej otwiera...
generalnie przy ramieniu poskładanym jak do jazdy, łyżka musi być w poziomie, czyli ta krawędź skrawająca z zębami mniej więcej pionowo...

Wtedy z palcem w nosie ładujesz różnego rodzaju jelcze, kamazy, i ciągniki z wannami :-) a na standardowej łyżce ładując stara połowa spadnie...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej