wibako

wymiana oleju hydraulicznego

wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez sebapiloz1 » 08 Gru 2015 13:54

Marka i model maszyny: FORD 550

Witam,
mam zamiar zabrać się za wymianę oleju hydraulicznego i filtrów ze względu na to, że maszyna jest słaba.Jeżeli to nie pomoże to będę musiał wymienić pompę hydrauliczną(ktoś może wie o jakichś zamiennikach) i z tego powodu zwracam się do was.
Gdzie znajduje się korek spustowy oleju i w jaki sposób spuszczać olej z siłowników jeżeli w ogóle tak się robi ?Jeśli komuś takie pytania nie urągają bo tu sami specjaliści to może ktoś mi podpowie co i jak.Koparkę kupiłem na własne potrzeby i muszę na razie sam sobie ją doprowadzić do porządku bo jak na razie to na wykwalifikowanych mechaników nie mam funduszy.

sebapiloz1
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 31 Paź 2015 10:46

Maszyna: FORD 550

Firma: PRYWATNA


Reklama

simmet

wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez sebapiloz1 » 08 Gru 2015 14:47

zapomniałem zapytać czy trzeba jakoś układ odpowietrzać po wymianie?

sebapiloz1
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 31 Paź 2015 10:46

Maszyna: FORD 550

Firma: PRYWATNA


wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez Brandix » 08 Gru 2015 18:44

Witam.
Nie znam tej maszyny, więc co do lokalizacji korka nie pomogę... Warto by było zajrzeć pod maszynę jak to wygląda.
Co do samej wymiany - w większości przypadków wymienia się tylko olej znajdujący się w zbiorniku. A co do odpowietrzania - układ powinien odpowietrzyć się sam.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez Artur860 » 15 Gru 2015 01:52

Brandix napisał(a):układ powinien odpowietrzyć się sam

Tylko pierwsze godziny pracy po wymianie nie ufaj do końca maszynie. U mnie po zapowietrzeniu układu potrafiła robić psikusy typu samoczynnie opadająca łyżka przednia czy tylne ramie lecące na obrocie. Także lepiej nie wchodzić pod podniesioną maszynę bądź wysięgnik.

Awatar użytkownika
Artur860
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 19 Maj 2014 23:46
  • Miejscowość: Zduńska Wola
  • Pochwały: 1

Maszyna: Fermec 860 '98

Firma: ART-KOP


wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez szymonl » 15 Gru 2015 21:31

Bo odpowietrzenie wg. różnych instrukcji najczęściej wygląda tak, że powinieneś każdą funkcją ruszyć w obie strony do oporu po 2-3 razy, jeśli tego nie zrobiłeś to gdzieś w układzie może (choć nie musi) się czaić jeszcze powietrze.

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Re: wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez Brandix » 15 Gru 2015 22:09

Artur860 napisał(a):
Brandix napisał(a):układ powinien odpowietrzyć się sam

Tylko pierwsze godziny pracy po wymianie nie ufaj do końca maszynie. U mnie po zapowietrzeniu układu potrafiła robić psikusy typu samoczynnie opadająca łyżka przednia czy tylne ramie lecące na obrocie. Także lepiej nie wchodzić pod podniesioną maszynę bądź wysięgnik.


Kolega dobrze pisze - jeśli chodzi o zapowietrzenie.
Ale jeśli wymianie podlegałby olej tylko ze zbiornika (który w większości kop-ład jest wyżej niż pompa), to w pompie, przewodach za pompą, rozdzielaczach, siłownikach - dalej będzie olej, więc można zaufać maszynie - układ się nie zapowietrzy.
Co innego, jeśli byłby wyciągany np. przez awarię rozdzielacz - wtedy trzeba odpowietrzyć układ, a dokładniej wszystkie funkcje, za które on odpowiada - bo nawet szklana kula może nie pomóc przy przewidywaniu jak i kiedy zachowa się maszyna.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez Artur860 » 08 Lut 2016 22:30

Dzisiaj wymieniałem u siebie w Fermecu olej hydrauliczny i z ciekawości spojrzałem do instrukcji w celu sprawdzenia w jakiej pozycji ramion dolać do maximum. Co przy okazji zauważyłem:
Instrukcja zaleca najpierw podnieść ramiona+ wysunąć stopy i po spuszczeniu oleju ze zbiornika powoli opuścić ramiona na zgaszonym silniku, by opróżnić możliwie całkowicie siłowniki.

Bez opuszczania ramion weszło mi 40 litrów, przypuszczam, że po opuszczeniu ramion zleciało by kilkanaście litrów więcej.

Awatar użytkownika
Artur860
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 19 Maj 2014 23:46
  • Miejscowość: Zduńska Wola
  • Pochwały: 1

Maszyna: Fermec 860 '98

Firma: ART-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej