wibako

Co to za sprzęgło

Co to za sprzęgło

Postprzez kamilMF » 23 Lut 2016 19:58

DSC_0191.JPG
Robił ktoś sprzęgło w mf 50b? Spotkaliście się z czymś takim? Myślałem, że jest normalna "bańka", którą w celu regeneracji się rozcina a u mnie jest coś takiego rozkecane. Idzie gdzieś to zregenerować, ewentualnie dostać? Po numerach z obudowy nic nie mogę znależć.
DSC_0191.JPG
DSC_0191.JPG
Załączniki
DSC_0192.JPG

kamilMF
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 15:22

Maszyna: MF 50B

Firma: Kartpol


Reklama

simmet

Co to za sprzęgło

Postprzez Brandix » 23 Lut 2016 20:11

To jest zmiennik momentu. Na ogół (przynajmniej w koparko-ładowarkach) obudowa jest zaspawana, ale bywa inaczej (tak jak w twoim przypadku - skręcana).
Na forum kilka osób pisało, że jeśli chodzi o regenerację zmienników momentu/sprzęgieł hydrokinetycznych warto skontaktować się z firmą Samko: http://www.samko.pl/kontakt.html
Jeśli chodzi o części do twojego MF'a - może DAKOP coś pomoże - http://www.dakop.pl/
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Co to za sprzęgło

Postprzez kamilMF » 23 Lut 2016 20:22

Czyli zmiennik a sprzęgło hydrokinetyczne to jest to samo? Bo na ogół jak szukałem informacji to szukałem pod hasłem sprzęgło hydrokinetyczne.Nie moge w internecie nic podobnego do tego co na zdjęciu znaleźć. Czy możliwe, że jest to coś nietypowego, wsadzonego od innej maszyny? Po numerach wybitych nic także nie mogę znaleźć.

kamilMF
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 15:22

Maszyna: MF 50B

Firma: Kartpol


Co to za sprzęgło

Postprzez Brandix » 23 Lut 2016 20:25

Nie jest to to samo, ale z tego, co widać na schematach w internecie tam jest zmiennik (różnicę najłatwiej poznać po "kierownicy" - w zmienniku momentu jest). Zaraz Ci wrzucę schemat z jakiegoś zagranicznego sklepu - tam jest to na części pierwsze rozłożone.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Co to za sprzęgło

Postprzez kamilMF » 23 Lut 2016 20:28

Żeby juz nie motać :) - jest montowane albo sprzęgło hydrokinetyczne albo zmiennik momentu? Przepraszam, że taki ciekawski jestem ale chcę mieć wyjaśnione od podstaw .

kamilMF
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 15:22

Maszyna: MF 50B

Firma: Kartpol


Re: Co to za sprzęgło

Postprzez Brandix » 23 Lut 2016 20:34

Ciężko znaleźć już dokumentację od samego producenta, ale na stronie ze specyfikacjami są informacje o tej maszynie:
http://www.tractordata.com/backhoe-load ... ssion.html
Jeśli chodzi o przeniesienie napędu to są 2 warianty:
-zmiennik momentu + 4 biegowa skrzynia (4 biegi do przodu, 4 do tyłu)
-sprzęgło cierne suche + mechaniczna skrzynia biegów (6 biegów do przodu i 2 do tyłu)
Obiecany schemat zmiennika:
mf50b.png

Obrazek pochodzi ze strony: http://www.forge-services.co.uk/acatalo ... erter.html
Co do samych ofert sprzęgieł hydrokinetycznych/zmienników momentu (przekładni hydrokinetycznych) - wiele firm, które oferują te części prawdopodobnie tego nie rozróżniają (co widać w ofertach: "sprzęgło hydrokinetycznie (zmiennik)")

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Co to za sprzęgło

Postprzez kamilMF » 23 Lut 2016 20:41

to juz wszystko jasne. tylko ciekawe czy ktos to ogarnie, zajrzalem do srodka a tam jak na załączonym zdjęciu, mało co zostało w środku.

kamilMF
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 15:22

Maszyna: MF 50B

Firma: Kartpol


Co to za sprzęgło

Postprzez kamilMF » 23 Lut 2016 21:18

a czy przy takim układzie ze zmiennikiem momentu są montowane koszyczki?

kamilMF
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 15:22

Maszyna: MF 50B

Firma: Kartpol


Co to za sprzęgło

Postprzez Brandix » 23 Lut 2016 21:21

Koszyczki? Masz na myśli kosze sprzęgieł wielo-tarczowych? Jeśli tak, to są montowane (sprzęgła przód/tył na 100%, a sprzęgło napędu przedniego - nie mam pojęcia jak jego włączanie/rozłączanie jest rozwiązane - może być, ale nie musi).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Co to za sprzęgło

Postprzez kamilMF » 23 Lut 2016 21:26

tak włąśnie o te kosze mi chodzi.

kamilMF
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 15:22

Maszyna: MF 50B

Firma: Kartpol


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej